Problem z uruchomieniem komputera, brak obrazu na monitorze

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
mateuszKM

Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 29 kwie 2012, 11:43

Problem z uruchomieniem komputera, brak obrazu na monitorze

Post14 wrz 2013, 12:03

Witam, mój komputer dziś podczas normalnego użytkowania odmówił posłuszeństwa. Przy otwieraniu strony internetowej (znanej) po prostu się wyłączył i próbował dwa razy zaskoczyć i koniec. Próbowałem go włączyć i "zadziałał", ale na monitorze zero obrazu.. teraz już w ogóle nie reaguje. Wiem, że bez zajrzenia w środek nie da się jednoznacznie nic stwierdzić, ale może to jakiś "charakterystyczny" dla pewnego uszkodzenia objaw? Komputer ma rok, więc w poniedziałek pójdzie na gwarancje, ale pomyślałem, że może zapytam i się trochę uspokoję, lub jeszcze bardziej zdenerwuję;)

Dziękuję za odp.
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2013, 12:03 przez XMan, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: korekta tytułu tematu, przeniosłem z działu Sprzęt komputerowy --> Problemy

Awatar użytkownika
bajbus

Ekspert
Posty: 632
Rejestracja: 22 kwie 2012, 12:10
Lokalizacja: Działdowo

Problem z uruchomieniem komputera, brak obrazu na monitorze

Post14 wrz 2013, 12:58

Jeśli komputer się uruchamia i nie ma obrazu to może być to wina karty graficznej lub kabla łaczącego komputer z monitorem a jeśli nie uruchamia się wogóle to może być to np zasilacz,płyta głowna
Hotfix
Pozdrawiam,
Obrazek :)

mateuszKM

Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 29 kwie 2012, 11:43

Problem z uruchomieniem komputera, brak obrazu na monitorze

Post14 wrz 2013, 13:55

Teraz sprawa wyglada tak. Odpialem wszystko by obejrzec plyte glowna i wszystko wyglada "normalnie". Natomiast po odlaczeniu i ponownym podlaczeniu przewodu zasilajacego, komp odpala, ale ciagle brak obrazu i tego poczatkowego pisku (chyba od biosu).

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Problem z uruchomieniem komputera, brak obrazu na monitorze

Post14 wrz 2013, 14:00

mateuszKM pisze:Odpialem wszystko by obejrzec plyte glowna i wszystko wyglada "normalnie".

Podłączyłeś do płyty głównej wszystkie przewody zasilające ?
Jaka to w ogóle płyta główna ?

Możliwe, że to wina zasilacza, jeżeli nic nie pomoże będziesz musiał sprawdzić na innym.

mateuszKM

Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 29 kwie 2012, 11:43

Problem z uruchomieniem komputera, brak obrazu na monitorze

Post14 wrz 2013, 14:32

Plyta to p67 fatality od asrock. Nic z plyty nie wypinalem. Wypialem tylko wszystko z tylu kompa i po podlaczeniu zasilajacego wlaczy sie, ale nic poza tym. Potem jak go wylacze to wlaczy sie na chwile, a potem juz martwy do momentu odpiecia i podpiecia przewodu do zasilacza.

Awatar użytkownika
bajbus

Ekspert
Posty: 632
Rejestracja: 22 kwie 2012, 12:10
Lokalizacja: Działdowo

Problem z uruchomieniem komputera, brak obrazu na monitorze

Post14 wrz 2013, 14:41

Sprawdź na innym przewodzie i napisz czy problem nadal występuje
Hotfix
Pozdrawiam,
Obrazek :)

mateuszKM

Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 29 kwie 2012, 11:43

Problem z uruchomieniem komputera, brak obrazu na monitorze

Post14 wrz 2013, 15:02

Nadal to samo. Tyle, ze teraz jeszcze krocej "dziala".

Awatar użytkownika
bajbus

Ekspert
Posty: 632
Rejestracja: 22 kwie 2012, 12:10
Lokalizacja: Działdowo

Problem z uruchomieniem komputera, brak obrazu na monitorze

Post14 wrz 2013, 15:15

W takim razie sprawdź na innym zasilaczu
Hotfix
Pozdrawiam,
Obrazek :)

mateuszKM

Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 29 kwie 2012, 11:43

Problem z uruchomieniem komputera, brak obrazu na monitorze

Post21 paź 2013, 16:02

Na razie nie mam jak skolowac takiego zasilacza. Chyba poczekam do poniedzialku i oddam na gwarancje- od czegos ona chyba jest:)

-- 21 paź 2013, 16:02 --

Miałem napisać jak problem będzie rozwiązany, ale to chyba nie tak szybko:)

Siadła płyta główna, problem polega jednak na tym, że AsRock odmawia gwarancji ze względu na uszkodzenie mechaniczne. Facet z serwisu powiedział mi, że zwrócili mu ta płytę i rzeczywiście coś tam jest delikatnie odgięte, ale nie ma to wpływu na pracę płyty bo wszystko styka. Najgorsze jest to, że nawet tam nic nie ruszałem, a chyba będzie trzeba nową płytę kupić:/



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości