Problem z Windows Search/ Windows 10 Pro

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
dthlfwp

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 24 maja 2015, 12:26

Problem z Windows Search/ Windows 10 Pro

Post10 lis 2015, 13:07

Witam, mam taki problem, że wyszukiwanie w Menu Start po nazwie nie działa mi poprawnie, dawniej działało ok na tym komputerze. Przeglądarkę Firefox, czy pozycję Panel Sterowania znajduje. Jak dodałem do menu z rys. 2 własny folder ze skrotami plikow wykonywalnych kilku programów, to nie znajdowało ich w menu start. W ustawieniach folderów mam właczone indeksowanie.
Np. gdy wpisałem "aktu...", to pokazywało mi pozycję "wyszukaj aktualizacje" - teraz się to nie pojawia - rys. 1.
Klikałem odbuduj w "Opcje indeksowania" - niby jest prawie 400 pozycji zaindeksowanych - rys. 2.
Próbowałem to naprawić przez opcję "Rozwiąż problemy z Windows Search" (Panel sterowania) - raport wynikowy w załączonym pdfie.
Opierając się o informacje z raportu próbowałem pozmieniać uprawnienia do C:\ProgramData\Microsoft\Search - nie pomgło, a mozliwe, że coś jeszcze bardziej pomieszałem (zmieniłem właściciiela z SYSTEM na moją nazwę uzytkownika i dałem sobie pełną kontrolę. W 2 miejscach zamazane, bo widoczne tma moje Imię, Nazwisko, adres e-mail. - rys. 3.
Uruchamiałem tez ponownie usługę Windows Search i restartowałem komputer.
Wpisałem tez "DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth" polecone przez Microsoft w podobnym wątku dot. podobnego błedu w WIndows 7 - nie widze róznicy.
Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

rys. 1- Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
rys. 2- Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
rys. 3- Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
pdf - Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Problem z Windows Search/ Windows 10 Pro

Post10 lis 2015, 13:26

Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

dthlfwp

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 24 maja 2015, 12:26

Problem z Windows Search/ Windows 10 Pro

Post12 lis 2015, 18:19

Log sfc /scannow w załączeniu. Nie pomogło.
"Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}" też nic nie zmieniło - czy to polecenie nie instaluje po prostu ponownie aplikacji "Metro"?

Czyli to nie będzie prawdopodobnie wina złych uprawnien w folderze Windows Search?

log - Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

-- 10 lis 2015, 19:40 --

W laptopie z Win10, w którym wyszukiwanie działa poprawnie, tez w Narzędziu do rozwiązywania problemów pokazuje ten sam błąd. Więc to pewnie jednak nie wina uprawnień.

-- 12 lis 2015, 19:19 --

proszę o pomoc, ten błąd jest dosyć uciążliwy przy codziennym korzystaniu z komputera.



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości