Problemy z niektórymi grami z GGOTD: rozwiązanie.

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22692
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Problemy z niektórymi grami z GGOTD: rozwiązanie.

Post20 wrz 2020, 20:21

Często pobieram i instaluję różne gry z GGOTD (Game Giveaway Of The Day), niektóre z nich instaluję na moim leciwym kompie z XP i bywają z nimi różne problemy. Po pierwsze niektóre gry nie są ani na Steam, ani na itch.io, tylko uruchamiane są przy użycia silnika Falcoware, czasem to się nie udaje i wówczas należy uruchomić bezpośredni plik wykonywalny tej gry, a nie ten do którego skrót jest na pulpicie. O tym sposobie napisał swego czasu Whiterabbit-uk na stronie: GGOTD. (Falcoware tworzy skróty na pulpicie i w Program Files 32- , które należy usunąć, bo Malwarebytes wykrywa w nich wirusy.)

Ostatnio często miałam taki problem, że po udanej instalacji gry, nie chciała się ona uruchomić na moim 32-bitowym XP i był komunikat, że to nie jest aplikacja 32-bitowa. Okazało się, że wystarczy zamiast pliku wykonywalnego, do którego skrót jest na pulpicie, uruchomić inny plik wykonywalny danej gry, aby w nią zagrać- to dotyczy nie tylko gier Falcoware, ale i tych wyprodukowanych przez: ToomkyGames. Tak było z grami: Princess House Cleaning, Rune Lord, oraz Crop Busters. W przypadku gry Crop Busters, był jeszcze problem z migoczącym kursorem i aby go rozwiązać należy wyłączyć tryb pełnoekranowy. Jeśli chodzi o grę Rune Lord, to należy uruchomić plik wykonywalny: Game.exe, aby ją poprawnie uruchomić, na XP. (Chyba że coś mi się pomyliło. :mrgreen: )

Nie wiem jak rozwiązać problem związany z instalacją gry, która ponoć nie jest aplikacją 32-bitową. Macie jakiś pomysł, jak to obejść? :mrgreen:

Aha, raz się zdarzyło, że gra nie chciała poprawnie działać na systemie Windows 10 64-bitowym a działała na XP 32-bitowym; dotyczyło to gry: My Mind Ghost. Owa gra uruchamia się na mojej dziesiątce, ale nie można w nią zagrać, bo menu jest nieaktywne. Tryb zgodności nic nie daje.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.


  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 33 gości