Problemy z wygładzaniem krawędzi/grafiką

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Misstgun

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 25 cze 2017, 04:04

Problemy z wygładzaniem krawędzi/grafiką

Post25 cze 2017, 05:06

Witam.Tak jak w tytule mam problem z grafiką w grach i mam z tym nie mały problem od dłuższego czasu. Nie mogę sobie już sam z tym poradzić.Nie jestem pewien jak to opisać ale spróbujmy.Podczas gry chyba najlepszy tutaj będzie przykład wiedźmina 3, podczas wolnego obrotu kamery wokoło postaci startowa zbroja,pnie drzew w oddali lub najlepszy przykład to zabite dechami domy lub skrzynie mienią się i migają ich kontury. Osobiście wyczytałem że karty AMD mają to do siebie że instalowanie nowszej wersji sterownika na starszy może coś namieszać, więc nie myśląc za dużo odpaliłem na awaryjnym systemie Display Driver Unistaller i zainstalowałem najnowsze stery. W sumie to wiele nie pomogło gra z ustawieniami uber wygląda tak z wyostrzeniem ,które aktualnie mam off bo wygląda okropnie( proszę kliknąć na obraz a następnie View Raw image by odpalić pełną grafikę): Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników pikselowe kontury pozostały czy to w rozdzielczości 1366 czy 1920.Tutaj np pokażę grę w którą grałem masę czasu na starym pc z grafiką GT630-SL-1GD3-L i wyglądała o wiele ładniej,wszystko wygładzone tak jak powinna wyglądać gra!
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników To samo w innych grach.Jeszcze chciałbym zamieścić filmik pokazujący chyba najlepiej ten problem,w marnej jakości ale jest widoczne w 720p jeśli nic nie będzie się dało zauważyć postaram się nagrać filmik w lepszej jakości zewnętrznie. Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników ( Moment z pniami lasu w dali, ruin i scena gdy gryf pożera konia po lewej stronie będzie pokazana ziemia przy strumieniu która wygląda jak miecz z minecrafta ALE najlepiej problem ukazuje wyjście kupca spod wozu -.-' a jeśli już mowa o minecrafcie który piękną grafiką nie grzeszy proste linie się w nim załamują i klocki zamiast wyglądać gładko to są tak jak ta wydma przy gryfie.Szczerze już sam nie wiem czy to wina karty graficznej,płyty,biosu,oprogramowania czy cholera wie czego. Mój przyjaciel któremu pomagałem składać sprzęt posiada taką samą kartę graficzna przy czym moja różni się paroma detalami i ma możliwość CrossFire przez co była droższa o 200-300 zł i nie matakich problemów z grafiką więc nie może być to "NORMALNA" grafika ( tak mi powiedzieli na innym forum że nie widzą w tym nic dziwnego i to jest normalne ale nie , nie jest. Oto mój blaszak:

-Procesor Intel Core i5-4690K, 3.5GHz, 6MB
-Karta graficzna Asus Radeon R9 380X 4GB GDDR5 (256Bit) 2xDVI/HDMI/DP (STRIX-R9380X-OC4G-GAMING)
-Pamięć HyperX Savage 8GB 1866MHz DDR3 CL9
-Płyta główna Gigabyte Technology Co. Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)
-Dysk SSD GoodRam CX300 120GB SATA 3 + starszy dysk
-Chłodzenie CPU be quiet! Pure Rock Slim
-zasilacz Cooler Master G750M
- System Operacyjny Windows 7 Professional 64-bit

Sterowniki:
-Wersja pakietu sterowników 15.201.1301-150819a-188934c-Asus
-Wersja sterownika 2D 8.01.01.1500
-Wersja biblioteki Direct3D 9.14.10.01128
-OpenGL 6.14.10.13401
-Mantle Driver 9.1.10.0077
-Mantle API 98308
-AMD Catalyst Control Center 2015.0819.1306.21725
-Sterownik dzwieku AMD 7.12.0.7723

Jeśli będzie potrzebna diagnostyka komputera to ją zamieszczę.Bardzo ale to bardzo proszę o pomoc problem jest widoczny a zostaję od razu zmywany z problemem.

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Problemy z wygładzaniem krawędzi/grafiką

Post25 cze 2017, 13:00

Cześć.

Jaki masz monitor?
Kto włącza NVIDIA HairWorks i to na AMD? Wyłącz to :)
Jakie jeszcze gry mają taki problem?
W panelu AMD próbowałeś coś ustawiać?
A ile masz klatek w czasie grania? Bo R9 380X jest za słaba do uber na pewno.
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

Misstgun

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 25 cze 2017, 04:04

Problemy z wygładzaniem krawędzi/grafiką

Post25 cze 2017, 16:02

Ale to w żaden sposób nie nie wpływa na ten efekt brzydkiej grafiki wiem bo czytałem o tym że nvidia hairworks może się gryźć z kartami AMD lecz nic takiego nie zauważyłem prócz tej grafiki od początku poskładania blaszaka.Monitory to staruszki, leciwy DELL E1912H z wejściem D-sub i 2D HD LG TV z wejściem HDMI. Jeden monitor podłączony do integry jeden do karty graficznej ( ten w karcie jest głównym). Żeby nie było sprawdzałem wszystko dodatkowo na monitorze kolegi iiyama G-MASTER GE2488HS-B2 24" BLACK HAWK 24” 1ms FullHD i nic się nie zmieniło czy z monitorem podpiętym pod integre, czy bez był taki sam efekt.Wszystkie gry mają taki problem mniejszy lub większy ale jest np w dragon age origins postacie walczą dosłownie minecraftowym mieczem którego na starej grafice nie posiadałem.O klatki jestem spokojny na uber z tą okropną grafiką przeszedłem podstawkę wiedźmina 3 i krytyczny spadek fps'a doświadczyłem dopiero na końcu gry podczas "Ragnaroku" tak to zawszę było 43-45 grało się świetnie z full uber i hairworks. Tak przestawiałem ale nie widać żadnej różnicy czy ustawiałem grafikę na wydajność czy optymalną,czy wszystko na full żeby wycisnąć co się da z karty ale to nic nie zmieniało ciągle miałem fps 43-45 a grafika zostawała taka sama co poprzednio.Nie mam pojęcie czy ja coś robię źle czy coś tutaj nie gra.

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Problemy z wygładzaniem krawędzi/grafiką

Post26 cze 2017, 23:41

Misstgun pisze:Mój przyjaciel któremu pomagałem składać sprzęt posiada taką samą kartę graficzna przy czym moja różni się paroma detalami i ma możliwość CrossFire przez co była droższa o 200-300 zł i nie matakich problemów z grafiką

Pozostaję poprosić o wymianę między sobą kart graficznych w celach testowych.

Jak instalowałeś stery to przez czystą instalacje?
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

Misstgun

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 25 cze 2017, 04:04

Problemy z wygładzaniem krawędzi/grafiką

Post27 cze 2017, 02:56

Co masz na myśli przez czystą instalacje?

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Problemy z wygładzaniem krawędzi/grafiką

Post27 cze 2017, 16:24

Wybacz. Pomyłeczka. To dotyczy kart Nvidia.
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

Misstgun

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 25 cze 2017, 04:04

Problemy z wygładzaniem krawędzi/grafiką

Post27 cze 2017, 21:37

Mam pewne pytanie gdyż nie jestem dość biegły w tych wszystkich informatycznych informacjach i wolę nie ryzykować czy mogę podpiąć moją starą kartę GT630-SL-1GD3-L by sprawdzić tą płytę główną czy jakimś cudem będzie się coś gryzło w moim komplecie?

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Problemy z wygładzaniem krawędzi/grafiką

Post28 cze 2017, 12:52

Nie widzę przeciwwskazań. Tylko zasilanie odepnij ;)
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

Misstgun

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 25 cze 2017, 04:04

Problemy z wygładzaniem krawędzi/grafiką

Post29 cze 2017, 15:35

Wykorzystałem parę opcji ale dalej nic to nie dało. Moją R9 380X przetestowałem u kolegi i wynik był dziwny gdyż sprawdzając jak grafika radzi sobie w grach u niego na start odpaliliśmy Dishonored 2. Grafika po wystartowaniu była nie czytelna,rozmazane filmiki/menu piksele coś okropnego ledwo można było odczytać napisy mimo ustawień ultra w grze,nie myśląc długo pozmieniałem kilka opcji w AMD catalyst center i o dziwo tutaj pomogło gdzie u mnie nawet nie reagowało. ALE jedynie jeśli chodziło o tą rozmazaną grafikę,logo firmy w filmiku czy miecze dalej były minecraftowe,był efekt tak jakby białych pikseli na niektórych obiektach podczas ruszania kamerą + obrys kraty,latarni mienił się jak u mnie.Po odinstalowaniu moich sterowników i instalując poprawne do swojej nvidi GTX problem u niego pozostał mimo że moja karta już nie była podłączona.Następnie testy z moją starą kartą GT630-SL-1GD3-L też były porażką i nic nie wniosły. Ostateczny format blaszaka i dalej to samo.Czy zostały mi jakieś opcje?Jakieś pomysły co dalej robić?

------Połączono posty------

Czytają inne fora ktoś z podobnym problemem dostał taką rade "masz autorze uwalony rdzeń i z tym się pogódź,popuścił rdzeń luty mikro zostały utlenione przez co nie ma dobrego połączenia i efekt masz taki na monitorze. Ślij to na gwarancję, bo karta jest uszkodzona" i zastanawiam się już nad gwarancją. Ale natrafiłem na małą poszlakę ,pewna osoba mając problem z grafiką np. czarne linie za postacią z mafi 2 ustawiła napięcie na wyższe po sprawdzeniu GPU-Z i problem znikł. Moja płyta główna jest używką i został w niej wgrany najnowszy bios w tamtym czasie więc tak się zastanawiam czy może poprzedni właściciel nie ustawił jej pod swoją kartę? Ostatnio zresetowałem ustawienia płyty głównej ale nie wiem czy coś to dało. Czy jeśli sprawdzę gafike GPU-Z ktoś będzie mógł mi powiedzieć czy coś w nią nie gra bo nic mi nie mówią te wszystkie cyferki :/

------Połączono posty------

Nowa poszlaka podczas aktualizacji sterowników AMD , AMD catalyst zmienił sie w Radeon Software. Podczas kolejnej aktualizacji sterownika program wyświetla czerwoną grafikę rozlanej farby która także posiada pikselowe kontury! O co z tym chodzi? że w grach coś takiego jest to ja mogę jakoś zrozumieć ale w grafikach i filmach?!

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Problemy z wygładzaniem krawędzi/grafiką

Post30 cze 2017, 21:37

A wrzuć program speedfan. Podczas uruchamiania grafiki popatrz się na użycie cpu - pokazuje aktywne rdzenie: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Drugie, to daj screen z zakładki SMART.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Misstgun

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 25 cze 2017, 04:04

Problemy z wygładzaniem krawędzi/grafiką

Post01 lip 2017, 06:50

Ok sprawdziłem to i zamieszczę później screeny tylko czy mam sprawdzić jak się zachowa temperatura/napięcie przy uruchomionym wiedźminie czy normalny stan na pulpicie?Czy to nie ma znaczenia?

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Problemy z wygładzaniem krawędzi/grafiką

Post01 lip 2017, 11:15

Ma znaczenie. Raz, że może jeden z rdzeni paść, drugie, to są takie reakcje ekranu/grafiki na błędy dysku, że "filozofom się nie śniło".
Jakiś podgląd bez obciążenia grą, a potem po obciążeniu - coś by nam wyjaśnił.

A co masz we właściwościach systemowych errorów w podglądzie zdarzeń?
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Misstgun

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 25 cze 2017, 04:04

Problemy z wygładzaniem krawędzi/grafiką

Post01 lip 2017, 16:53

No to tak pierwsza zakładka Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników ,zakładka SMART dysku SSD Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników , zwykły dysk z poprzedniego blaszaka Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników i Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Tutaj podam pierwsza zakładkę po uruchomieniu wiedźmina 3 i chciałbym dodać na start że podczas uruchamiania gry zaznaczony rdzeń był 80%+ dopiero przy załadowaniu pierwszej lokacji początkowej w kaer morhen wszystko się ustabilizowało do 30-40% Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników . Dodam jeszcze SS'a z GPU-Z może będzie w jakimś stopniu pomocne Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników . Tydzień temu chciałem minimalnie zdiagnozować blaszaka i programem sprawdzałem segmenty dysku czy wyszuka jakiś error ale nic takiego się nie stało i wszystko było w normie.



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości