Przeglądarka Chrome bardzo długo się uruchamia

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Awatar użytkownika
manitu

Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:23

Przeglądarka Chrome bardzo długo się uruchamia

Post06 lis 2012, 21:06

Witam. Potrzebuję dość pilnie pomocy w sprawie przeglądarki Chrome v.22, która u mnie ostatnio wykazuje dość dziwne zachowanie. Mianowicie zaraz po uruchomieniu, które trwa dość długo, a jeszcze przed jakąkolwiek akcją, po prostu Chrome nie reaguje na nic. A jeśli w tym czasie kliknąć gdzieś w oknie przeglądarki to Chrome jakby zawiesza się i po chwili wyświetla monit Strona nie odpowiada. Jest to przyznam denerwujące już.
Sytuacja ta trwa bardzo długo, zdaje się nie mieć to końca. Nie jest to krótkotrwały epizod taki jak dawniej pamiętam czasem, lecz rzadko się zdarzał u mnie. Trzeba wykazać tutaj bardzo dużo cierpliwości aby sytuacja się ustabilizowała, co w końcu następuje, ale po tak długim czasie myślę, że to chyba nie jest normalne i coś musi się za tym kryć, tylko nie wiem co.
Taka sytuacja jest u mnie dopiero od niedawna.
Nie wiem, tak myślę czy nie ma na to jakiegoś wpływu fakt, że Chrome jest dość specyficzną przeglądarką tzn. działa na innym silniku niż inne, ale nie jestem tego pewien.
W innych przeglądarkach ten problem u mnie nie występuje.
Dlatego zwracam się z pytaniem do was co może być przyczyną tego i co ja mogę z tym zrobić jeszcze ? :(

Awatar użytkownika
djkamil09061991

Globalny Moderator
Posty: 8250
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Przeglądarka Chrome bardzo długo się uruchamia

Post06 lis 2012, 21:20

Czyściłeś cache przeglądarki?

Awatar użytkownika
manitu

Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:23

Przeglądarka Chrome bardzo długo się uruchamia

Post06 lis 2012, 22:05

Tak pamięć podręczną od czasu do czasu czyszczę np. programem CCleaner. Jednak to chyba nie to tym razem, gdyż rozmiar tej pamięci jest raczej w tej chwili mały.

Natomiast w Chrome z reguły nie opróżniam Historii wyszukiwania, w związku z tym rozmiar tego pliku jest dość duży, w dodatku zawartość jest zapisywana w pliku na dysku i zajmuje tam trochę miejsca.
Ponadto jak sprawdziłem w Menedżerze zadań > w Procesach pliki chrome.exe zajmują znaczną ilość miejsca w pamięci komputera. Czy myślisz to mogą być przyczyny tych problemów ?

Chrome ponadto mam zainstalowaną z instalatora dla wszystkich użytkowników. Czy to też może mieć tu jakiś wpływ ? W Menedżerze zadań widzę aż 7 pozycji chrome.exe, a wartości przy nich w sekcji Użycie pamięci są o wiele większe od innych pozycji.

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Przeglądarka Chrome bardzo długo się uruchamia

Post06 lis 2012, 22:57

Ile posiadasz pamięci RAM ? Coś kojarzę z poprzednich tematów, że 512MB.
Sama przeglądarka z jedną otwartą kartą pożera około 200MB, więc to może być przyczyną.

Awatar użytkownika
manitu

Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:23

Przeglądarka Chrome bardzo długo się uruchamia

Post06 lis 2012, 23:46

Tak mam 512 RAM-u. Ale czy zmiana instalatora z jednego na wielu użytkowników, a taką ja zastosowałem może mieć tu coś na rzeczy ?
Pamiętam jednakże, że dawniej jak miałem instalację dla jednego usera Chrome, jak również początkowo z instalacji dla wszystkich userów tego nie było.
Poza tym takie zachowanie Chrome tzn. tak długie uruchamianie wydaje mi się absolutnie nienormalne. Ilekroć uruchamiam Chrome i to szerzej rzecz ujmując na tzw. zimnym rozruchu jak i na tym ciepłym to uruchamianie i początkowe działanie Chrome to istny horror. To zdecydowanie trwa zbyt długo.
Wygląda na to, że to specyfika Chrome relatywnie ma tu znaczenie.

Czy zatem należy uznać, że to właśnie tak duże zużycie pamięci tak znacząco spowalnia Chrome, a nie np, duży rozmiar Historii wyszukiwania ?
Jeśli tak to co ja mogę z tym zrobić, czy tylko zwiększyć ilość RAM-u ?

A plik wymiany ?, teraz mam ustawiony na wartość stałą czyli 1280 MB. Ilość wolnego miejsca na dysku C:\ to w tej chwili ok. 3.3 GB. Dysk C:\ ma ogólnie 21 GB.
Czy taki rozmiar pliku pamięci wirtualnej jest w tej konfiguracji optymalny ?

Awatar użytkownika
djkamil09061991

Globalny Moderator
Posty: 8250
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Przeglądarka Chrome bardzo długo się uruchamia

Post07 lis 2012, 00:02

manitu pisze:Jeśli tak to co ja mogę z tym zrobić, czy tylko zwiększyć ilość RAM-u ?

Mam takiego starego kompa który nie jest używany i tam przy procku 1.2 i 256 ram chrome praktycznie odrazu się otwiera :) Wiec może wez ją przeinstaluj dla pewności o ile tego nie robiłeś, po odinstalowaniu usuń wszystkie foldery oraz nawet wpisy z rejestru o ile takowe pozostaną.

Awatar użytkownika
manitu

Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:23

Przeglądarka Chrome bardzo długo się uruchamia

Post07 lis 2012, 00:21

Rozumiem, że Chrome mogę zreinstalować bez kasowania danych przeglądarki na których mi trochę zależy zresztą.
Ale czy z instalatora dla wielu userów też ?
Reinstal Chrome robiłem wielokrotnie wcześniej, ale wtedy nie było tego problemu.
Piszesz o usuwaniu folderów, a więc także danych prywatnych - czego nie bardzo chcę. A inne sposoby - są takie ?
Ale trochę wątpię czy to coś da, no bo skoro prawdą jest, że Chrome zużywa przy jednej karcie 200 MB pamięci, a problem występuje właśnie już przy jednej karcie to po reinstalacji chyba nadal tak będzie.

Poza tym co by to tak merytorycznie miało dać, co to zmieni ? W czym tkwi problem, że tylko reinstalacja być może rozwiąże problem ?

Awatar użytkownika
djkamil09061991

Globalny Moderator
Posty: 8250
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Przeglądarka Chrome bardzo długo się uruchamia

Post07 lis 2012, 00:32

manitu pisze:Ale czy z instalatora dla wielu userów też ?

To bez znaczenia.

Co do kopii to np. kopie zakładek łatwo utworzyc bo jest opcja eksportu a co do reszty bo pewnie Ci chodzi o hasła to jest program Google Chrome Backup ale jak działa i czy jest skuteczny to Ci nie powiem :)
To w razie jakbyś robił reinstal bo wątpie aby ktoś jeszcze na coś wpadł :)



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości