Przeglądarka Google Chrome dla Windows XP

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Darom82

Stały bywalec
Posty: 899
Rejestracja: 23 gru 2013, 21:00

Przeglądarka Google Chrome dla Windows XP

Post26 gru 2014, 08:14

Zobacz na ten certyfikat, może teraz się uda jakoś mój problem rozwiązać ?
Obrazek

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Przeglądarka Google Chrome dla Windows XP

Post26 gru 2014, 10:57

W takim razie na początek sprawdź czy zegar w biosie jest ustawiony prawidłowo, musi być dobra data. To ważne, bo certyfikat jest sprawdzany wedle zegara biosu i windowsa.

Następny krok to synchronizacja czasu systemu, w tym celu przejdź do panelu sterowania->Data i godzina-> ostatnia zakładka to Czas z Internetu-> kliknij na zmień ustawienia -> wybierz Aktualizuj teraz i zobacz czy w tym samym oknie pobrało dobrze czas.

To ważne, bo certyfikat wygasa po złej dacie, więc musi być dobrze tu ustawione. O Biosie nie zapomnij.

Teraz, jeśli nadal nie działa, wtedy bym usunął certyfikat. W tym celu w panelu sterowania przejdź do Opcji internetowych -> zawartość-> certyfikaty->Wydawcy niezaufani->wyszukaj kogo trzeba i usuń. Przed usunięciem dla bezpieczeństwa Eksportuj.

Co dalej, jeśli nie chodzi, zobacz stronę w trybie Incognito, jeśli chodzi to na 99% jakiś dodatek blokuje. Inna opcja, to firewall, więc zobacz co się dzieje po jego wyłączeniu.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Darom82

Stały bywalec
Posty: 899
Rejestracja: 23 gru 2013, 21:00

Przeglądarka Google Chrome dla Windows XP

Post26 gru 2014, 11:11

cosik_ktosik pisze:W takim razie na początek sprawdź czy zegar w biosie jest ustawiony prawidłowo, musi być dobra data. To ważne, bo certyfikat jest sprawdzany wedle zegara biosu i windowsa.

Gdzie to w biosie ustawić i w którym miejscu ?
cosik_ktosik pisze:Następny krok to synchronizacja czasu systemu, w tym celu przejdź do panelu sterowania->Data i godzina-> ostatnia zakładka to Czas z Internetu-> kliknij na zmień ustawienia -> wybierz Aktualizuj teraz i zobacz czy w tym samym oknie pobrało dobrze czas.

W tym miejscu to mam tak, czy złe ?

Obrazek

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Przeglądarka Google Chrome dla Windows XP

Post26 gru 2014, 11:13

Gdzie to w biosie ustawić i w którym miejscu ?

Nie znam Twojego biosu, ale zazwyczaj jest to pierwsza opcja typu Standard Bios lub Cmos ....

W tym miejscu to mam tak, czy zle ?

Tak, tutaj.

Ale zacznij od biosu, bo on może przestawić czas systemowy.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Darom82

Stały bywalec
Posty: 899
Rejestracja: 23 gru 2013, 21:00

Przeglądarka Google Chrome dla Windows XP

Post26 gru 2014, 11:30

W Biosie mam ustawioną date dzisiejszą i godzinę też mam ustawioną prawidłową, taką jak powinna być.
Po ponownym uruchomieniu komputera mam tak w panelu sterowania.
Obrazek

cosik_ktosik pisze:Teraz, jeśli nadal nie działa, wtedy bym usunął certyfikat. W tym celu w panelu sterowania przejdź do Opcji internetowych -> zawartość-> certyfikaty->Wydawcy niezaufani->wyszukaj kogo trzeba i usuń. Przed usunięciem dla bezpieczeństwa Eksportuj.

Nie mam tam certyfikatu youtube. Ktory mam usunąc albo eksportować ?

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Przeglądarka Google Chrome dla Windows XP

Post26 gru 2014, 11:48

To certyfikat Google.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Darom82

Stały bywalec
Posty: 899
Rejestracja: 23 gru 2013, 21:00

Przeglądarka Google Chrome dla Windows XP

Post26 gru 2014, 18:55

cosik_ktosik pisze:To certyfikat Google.

który ? *.google.com czy może www.google.com ?
Usunąłem obydwa i obydwa dałem na pulpit. Ale mimo to dalej mam tak samo. Więc nie wiem co jest. :cry:
Obydwa Certyfikaty później usunąłem z Pulpitu i niema już ich w ogóle mam nadzieje, że to nie zaszkodzi niczemu.
Ale i youtube się nie wlacza tylko jest to co na screenie pokazywałem.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Przeglądarka Google Chrome dla Windows XP

Post26 gru 2014, 20:31

A zobacz jeszcze czy w certyfikatach Chrome są inne, a zatem Ustawienia, przełącz się na Ustawienia zaawansowane->HTTPS/SSL->Zarządzaj certyfikatami. Przejrzyj też pozostałe zakładki w tych certyfikatach.

Sprawdzałeś tryb incognito?
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości