Przywracanie systemu nie działa prawidłowo.

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Przywracanie systemu nie działa prawidłowo.

Post06 sie 2010, 14:49

Odinstalowałam ad-aware, wyrzuciłam ArcaVirMicroScan. Teraz system widzi jako programy anyspyware: avasta, Iobit Security 360, Windows Defendera i Spyware doctora starter edition z modułem antywirus (widzi go też jako antywira).

Czy można usunąć Windows Defendera- w ogóle nie podejmuje żadnych działań, gdyby nie WinPatrol, to nie pozbyłabym się kilku toolbarów, dodanych do kilku różnych instalek. Defender nie reagował nawet, jak jakiś program zmienił mi stronę startową w IE, przywrócił ją WinPatrol. Czy Windows Defender jest do czegokolwiek potrzebny? Raz nim przeskanowałam całego kompa i nic nie wykrył.

Na szczęście bardzo rzadko muszę przywracać system. Uczę się na błędach. System ostatnio reinstalowałam 27 maja i do tej pory tylko dwa razy musiałam przywracać system.

Czemu u mnie przywracanie systemu źle działa? Czemu zapora jest nie zawsze po nim widoczna? Czemu po przywróceniu systemu, jako program antywirusowy i antyspyware jest widziany tylko Spyware doctor? Przecież spyware doctor jest w wersji darmowej, czyli zapewnia ograniczoną ochronę. Nie zamierzam usuwać tego programu, bo się sprawdza i czasami coś wykrywa. (Mam go dzięki rokko. :) )
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
stilio

Użytkownik
Posty: 156
Rejestracja: 19 gru 2009, 22:25
Lokalizacja: localhost

Przywracanie systemu nie działa prawidłowo.

Post07 sie 2010, 13:42

Windows Defendera wyrzuć, wyłącz usługe w msconfig i w services.msc zmień usługe na wyłączony.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Przywracanie systemu nie działa prawidłowo.

Post07 sie 2010, 13:54

Dzięki stilio, wyłączyłam usługę Windows Defendera w msconfig, a w services.msc był wyłączony. Czy można go odinstalować? :mrgreen:
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
stilio

Użytkownik
Posty: 156
Rejestracja: 19 gru 2009, 22:25
Lokalizacja: localhost

Przywracanie systemu nie działa prawidłowo.

Post07 sie 2010, 13:59

Czy można go odinstalować?

Sprawdź w dodaj/usuń tzn programy i funkcje w panelu sterowania. Włącz podgląd aktualizacji i poszukaj. Jak jest na liście to pewnie da się go odinstalować.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Przywracanie systemu nie działa prawidłowo.

Post13 sie 2010, 11:24

Stilio, niestety nie udało mi się pozbyć Windows Defendera, ale jest zdezaktywowany.

Co do przywracania systemu, to może ono źle działa dlatego, że avast i Iobit security 360 są zainstalowane na dysku D, a spyware doctor na C? Czy to ma jakieś znaczenie?

W ochronie dysków na obu dyskach mam zaznaczoną opcję, by przywrócił ustawienia i poprzednie wersje plików? Czy to dobrze? :mrgreen:

Znów ściągnęłam jakieś kompozycje z internetu i one coś popsuły- wszystkie pozostałe kompozycje były źle wyświetlane. Tym razem chciałam przywrócić system, zmiany się naprawiły, ale wyskoczył błąd, że przywracanie systemu nie działa prawidłowo, bo coś było nie tak z kopią zapasową. Może była nieaktualna?

W każdym razie ręcznie usunęłam te kompozycje i wszystko działa prawidłowo. Nie musiałam od nowa instalować programów do ochrony kompa.

Jak się ma kopia zapasowa do przywracania systemu? O jaką kopię chodziło, o tą, która jest tworzona co jakiś czas, czy o jakąś inną? :mrgreen:
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Przywracanie systemu nie działa prawidłowo.

Post15 sie 2010, 22:59

Pisałem że przywracanie systemu działa we współpracy z VSS i o to właśnie tutaj chodzi. Po wykonaniu wcześniejszych instrukcji nie powinno być już żadnych komunikatów o błędzie.

W ogóle widzę że bardzo dużo testujesz przeróżnego oprogramowania, takie testy przynoszą często więcej szkody niż pożytku, dlatego też jeżeli tylko posiadasz możliwości możesz na VirtualBox zainstalować system i na nim testować wszelkie oprogramowanie. Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z wirtualizacji oprogramowania, coś na wzór znanych sandboksów. Instalacja oprogramowania przy wykorzystaniu dynamicznej wirtualizacji nie zaszkodzi prawdziwemu systemowi, jako że kluczowe elementy systemu będą emulowane.

Sorry ale co za dużo to nie zdrowo i warto czasem nie instalować co popadnie, sama pisałaś że coś tam po instalacji jakiegoś programu się zepsuło, więc przestrzegam na zbytnim poleganiu na mechaniźmie przywracania systemu, on również może ulec uszkodzeniu a przez to nie będzie działać prawidłowo. Radzę uważać.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Przywracanie systemu nie działa prawidłowo.

Post23 sie 2010, 19:06

Rokko, teraz już uważam, jak instaluję różne programy- nie instaluję już kolejnych programów do optymalizacji kompa, ani do czyszczenia rejestru- po prostu się boję, że coś zepsuję. Nie instaluję też kolejnych programów do usuwania zbędnych plików, nawet jak wydają się ciekawe, bo można nieźle namieszać w systemie, jak usunie się coś potrzebnego.

Mam nadzieję, że nie będę musiała zbyt często przywracać systemu i że się całkiem nie zepsuje, jak wcześniej, gdy na tym kompie miałam system Windows XP Home edition- mój brat powyrzucał płytki z oprogramowaniem, ja nie mogłam zrobić reinstalacji i kupiłam Windows seven home premium. Gdyby przywracanie systemu się wtedy nie popsuło i brat nie wyrzucił płytek, to nie miałabym nowego systemu.

Mam nadzieję, że przywracanie systemu w tym kompie nie popsuje się całkowicie.

Co wirtualizacji, to nie znam się na tym- na razie nie będę mieszać w kompie.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Przywracanie systemu nie działa prawidłowo.

Post23 sie 2010, 19:21

Po prostu jeżeli testujesz aplikacje to warto nie robić tego na macierzystym systemie tylko emulowanym. Ewentualnie możesz zastosować aplikację - emulator Software Virtualization Solution 2.1
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Przywracanie systemu nie działa prawidłowo.

Post09 wrz 2010, 16:41

Przywracanie systemu chyba całkiem się popsuło. :( Ostatnio, jak chciałam przywrócić system, pojawiła się informacja, że jakiś plik nie został utworzxony z kopii zapasowej i żadne zmiany nie zostały wprowadzone. Na szczęście wtedy niepotrzebnie chciałam przywrócić system, bo spanikowałam- może ps się popsuło, bo nie było wprowadzonych żadnych zmian? :mrgreen:

Jak ma się kopia zapasowa, którą wykonuję dość często, do przywracania systemu? Czy one są ze sobą powiązane, a może chodzi o jakąś inną kopię? :mrgreen:

Jak mam naprawić przywracanie systemu? Coś się popsuje i grozi mi reinstalacja systemu. :(
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
lewy

Ekspert
Posty: 1462
Rejestracja: 15 gru 2009, 11:10

Przywracanie systemu nie działa prawidłowo.

Post10 wrz 2010, 17:28

Może niech chkdsk sprawdzi pliki czy wszystko z nimi w porządku?

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Przywracanie systemu nie działa prawidłowo.

Post28 paź 2010, 14:12

Wiem już co powodowało moje problemy z przywracaniem systemu. Ono się psuło, jak wyłączałam ochronę systemu. Po ponownym włączeniu ochrony systemu powstawał jakiś błąd, który upośledzał działanie przywracania systemu. Czyli jak chcę usunąć zbędne punkty przywracania systemu, to muszę kliknąć na właściwości w Mój komputer, przejść do zakładki: ochrona systemu, wybrać dysk, kliknąć: konfiguruj i usunąć punkty przywracania systemu.

Aktualnie jestem z ponad tydzień po reinstalacji systemu- zainstalowałam z ciekawości Internet Explorer 9 beta, komp zaczął świrować, a ja zamiast odinstalować IE, zainstalowałam system od nowa. W zasadzie prędzej czy później musiałabym to zrobić. Niestety. :(

To głupie, że jak nieopatrznie wyłączę ochronę systemu, to spowoduję błąd, powodujący błędne działanie przywracania systemu. :(
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Przywracanie systemu nie działa prawidłowo.

Post28 paź 2010, 15:48

Dobrze wiedzieć, choć przypadek niecodzienny.

zainstalowałam system od nowa

Zrób raz kopię zapasową (obraz) systemu tuż po jego instalacji wraz ze sterownikami i miej święty spokój. W razie awarii w kilka/kilkanaście minut Masz w pełni sprawny system wstępnie skonfigurowany. Nie ma co się mordować z instalacją, raz utworzony obraz może posłużyć przez wiele miesięcy a czasem nawet i lat ;)
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Przywracanie systemu nie działa prawidłowo.

Post29 paź 2010, 20:29

Rokko, jak dobrze pójdzie, to nie będę co chwila reinstalować systemu. Ostatnio uważam, co instaluję. Jak zainstaluję jakiś program do optymalizacji kompa, zbyt trudny dla mnie w obsłudze, to nic nie zmieniam i go usuwam- tak ostatnio zrobiłam z SpeedUpMyPC.

Rokko, czy to normalne, że jak zostawię włączony komputer i przez jakiś czas nic na nim nie robię, to punkty przywracania zajmują bardzo dużo miejsca? Nie przybywa ich, ale zajmują sporo miejsca. :mrgreen:
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Przywracanie systemu nie działa prawidłowo.

Post31 paź 2010, 00:28

Rokko, czy to normalne, że jak zostawię włączony komputer i przez jakiś czas nic na nim nie robię, to punkty przywracania zajmują bardzo dużo miejsca? Nie przybywa ich, ale zajmują sporo miejsca.


Jak, rozmiar danego punktu rośnie, czy ich łączny rozmiar?
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Przywracanie systemu nie działa prawidłowo.

Post28 lis 2010, 23:13

Rozmiar danego punktu rośnie- to nadal jest aktualne. Nie wiem, czy to normalne. :mrgreen:

Ale punkty przywracania systemu bardziej rosły, jak używałam kopii zapasowej, miały wtedy nawet około 1 GB- to chyba było normalne.

Teraz na szczęście, jak nie wyłączam ochrony systemu, to jego przywracanie działa bez zarzutu.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 14 gości