Przywracanie systemu nie działa prawidłowo.

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22679
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Przywracanie systemu nie działa prawidłowo.

Post05 sie 2010, 14:55

Przywracanie systemu nie działa prawidłowo.

Od przesiadki na Windows 7, zaliczyłam jedną reinstalację i dwa razy musiałam przywrócić system. Za pierwszym razem, na dysku D było za mało miejsca pod punkty przywracania systemu i może dlatego po tym avast wówczas źle działał- ochrona była niepełna i musiałam go odinstalować i zainstalować ponownie. Nie mogłam wtedy cofnąć przywracania, bo nieopatrznie zainstalowałam kompozycję, która była chyba do Visty i z jej powodu w każdej kompozycji był różowy pasek. Nie udało się jej usunąć w normalny sposób, więc przywróciłam system.

Innym razem skorzystałam z promocji, opisanej na bezplatny.net i zainstalowałam sobie program smart.pc- wtedy strony internetowe zaczęły się źle wyświetlać i chyba straciłam uprawnienia administratorskie. Nie wiedziałam co zrobić, więc przywróciłam system. Potem znów byłam adminem mojego kompa.

Ostatnio, jak przywróciłam system, to musiałam od nowa zainstalować avasta, zaporę, Iobit security 360 pro i ad-aware (używam go zamiast spybota), bo system ich zwyczajnie nie widział. System widział tylko spyware doctora starter edition z modułem antywirus- jako antywirusa i antyspyware (dzięki rokko, że napisałeś, jak zdobyć ten program :D ). Czy musiałam zainstalować ponownie te programy, czy istnieje jakiś inny sposób na to, by je widział system, po tym, jak przywrócę system?

Z tym przywracaniem systemu mam takiego pecha, że nie mogę, bądź nie chcę go cofnąć, bo wtedy komp znów źle by działał. :(
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
djkamil09061991

Globalny Moderator
Posty: 8250
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Przywracanie systemu nie działa prawidłowo.

Post05 sie 2010, 15:07

Przywracanie systemu przywraca zazwyczaj tylko ustawienia oraz rejestr itp. Natomiast jeśli odinstalujesz np. dziś program i przywrócisz system do wczoraj kiedy ten program jeszcze był to może być widoczna jego ikonka oraz jakieś tam pliki pozostawione po nim, natomiast samego programu nie będzie.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Przywracanie systemu nie działa prawidłowo.

Post05 sie 2010, 16:25

stukot
- pisałem dawno temu że ,,co za dużo to niezdrowo" ;)
Nie posłuchałaś tylko dalej sobie co chwilę instalujesz nowe programy i przez to masz często problemy :(
Nie sprawdzałem na Windows 7 ale sprawdzałem kilka dni temu z ciekawości przywracanie systemu na Windows Vista
jak naprawiałem komputer kolegi i po przywróceniu wszystko było super.
Wyczyść punkty przywracania systemu i zapisz nowy.

Uciekam - boję się ostrych dziewczyn :)
Pozdrawiam.
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22679
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Przywracanie systemu nie działa prawidłowo.

Post05 sie 2010, 16:36

Djkamil09061991, ale nie odinstalowałam wcześniej tamtych programów do ochrony, nadal były w systemie, ale nie były widoczne po jego przywróceniu. Czy tylko ich reinstalacja mogła spowodować, że znów będą widoczne dla systemu? :mrgreen:

X-man, ad-aware i spyware doctor są w wersji free, czyli zapewniają ograniczoną ochronę. Tylko Iobit security 360 jest w wersji pro. Przesadziłam z tym kolejnym programem do optymalizacji- smart.pc- to on wywołał problem, po którym system nie działał prawidłowo. Po przygodzie ze smart.pc uważam z programami do optymalizacji, boję się nawet instalować zwykłe programy do usuwania zbędnych plików. :?

X-man, regularnie tworzę kontrolny punkt przywracania systemu na obu dyskach. Gdyby nie to, to miałabym poważne problemy z kompem. Lubię testować różne programy, jak się nie sprawdzają, to je usuwam. :)

Ps, X-man uciekasz przede mną? Przecież nie jestem ostra. :cmok:
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Przywracanie systemu nie działa prawidłowo.

Post05 sie 2010, 16:46

Musisz wiedzieć o tym że niektóre programy ,,kolidują" ze sobą i jeżeli zauważysz coś nie tak to musisz z któregoś zrezygnować.

P.S.
Jestem b. delikatny :cmok:
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22679
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Przywracanie systemu nie działa prawidłowo.

Post05 sie 2010, 16:55

X-man mam kilka programów do czyszczenia rejestru, może jeden z nich usunę i one dobrze ze sobą współdziałają. Testowałam kilka programów- kombajnów do optymalizacji kompa i zostawiłam tylko dwa, bo nic się złego nie dzieje, jak są w systemie, poza tym nie używam ich na raz i używam ich tylko od czasu do czasu.

X-man, czy Twój kolega miał avasta w systemie Vista, jak przywróciłeś system? Czy kiedyś miałeś problem z avastem, po przywróceniu systemu, czy tylko ja mam ten problem? :(


Czemu system nie widzi tych programów do ochrony, po przywracaniu systemu? One są aktualne- wpierw je aktualizuję, a potem tworzę punkt przywracania systemu. Czy można to jakoś naprawić- oprócz ich reinstalacji? :mrgreen:
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Przywracanie systemu nie działa prawidłowo.

Post05 sie 2010, 17:50

X-man, czy Twój kolega miał avasta w systemie Vista, jak przywróciłeś system? Czy kiedyś miałeś problem z avastem, po przywróceniu systemu, czy tylko ja mam ten problem? :(

- w systemie miał McAfee ale trial, odinstalowałem i zainstalowałem Avast! Free Antivirus 5.0.594.
Nigdy nie miałem żadnego problemu z Avastem.
Obecnie testuję AVG Anti-Virus Free Edition 9.0.
Dużo lepszy od poprzednich wersji :)
Jeżeli masz problem z przywracaniem systemu to mogą być nawet wirusy :(
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22679
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Przywracanie systemu nie działa prawidłowo.

Post05 sie 2010, 19:22

X-man, komp raczej dobrze chodzi, instaluję tylko programy z pewnych źródeł, np. z płytek dodanych do komputerowych czasopism, jeżeli ściągam coś z internetu, to skanuję to avastem, mbam, spyware doctorem i czasami SuperAntiSpyware. Mam też w kompie skaner Norton Security Scan (on ostatnio nic nie wykrył) i ArcaVirMicroScan (przeskanowałam nim ostatnio najważniejszy folder z różnymi instalkami z internetu i tam ten program coś wykrył, co pousuwałam). Mam też dr web cure It, ale skanuję nim bardzo rzadko, bo to jest powolny proces. Czasami jako skanera używam ad-aware, na razie tylko testuję ten program- wersję free, nie wiem, czy go nie usunąć, ale on ponoć już zablokował kilka podejrzanych procesów.

Wiem, że różne skanery wszczynają fałszywe alarmy. Najbardziej ufam avastowi i mbam.

X-man, czyli tylko ja mam problem z avastem i innymi programami do ochrony kompa? A może ich jest za dużo? Jednak uważam, że spyware doctor starter edition z modułem antywirus, jest bardzo dobrym skanerem antyspyware.

Co do avasta, to on na ogół wykrywa tylko wirusy w instalkach z internetu. Jak dotąd nic nie wykrył w systemie.

X-man, co jest lepsze, Avast- którego kiedyś bardzo lubiłeś, czy AVG free antywirus- który teraz testujesz? Czy można AVG zainstalować bez tego głupiego dodatku do przeglądarek- u mnie się nie sprawdzał. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 05 sie 2010, 19:29 przez stukot, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
djkamil09061991

Globalny Moderator
Posty: 8250
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Przywracanie systemu nie działa prawidłowo.

Post05 sie 2010, 19:28

hahah stukot nie moge:P według mnie masz za dużo wszystkiego :D starczyłoby ci mieć antywirusa + firewall i dodatkowo np. Malwarebytes :D a ty według mnie zbyt kombinujesz :D powinnas zostać testerem programów :D

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22679
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Przywracanie systemu nie działa prawidłowo.

Post05 sie 2010, 19:40

Djkamil09061991, lubię testować różne programy. :) Czy ad-aware jest zbędny? Ostatnio usunęłam spybota, bo się nie sprawdzał. Uważam, że Iobit security 360 pro jest w porządku. Ostatnio wyrzuciłam z kompa pełną wersję emisoft anti-malware, bo wszczynało fałszywe alarmy i wyrzuciło mi dwie instalki, które nie były zawirusowane.

Djkamil09061991, wychodzę z założenia, że skoro bardzo często coś ściągam z internetu, to powinnam mieć jakiś dobry skaner, którym sprawdzę kompa. Czy uważasz, że ArcaVirMicroScan, to zbędny program- waham się, czy go nie wyrzucić- czy go kiedyś testowałeś? On nie ma opcji kwarantanny, tylko usuwa wirusy. A może też wszczyna fałszywe alarmy?

A co myślisz o dr web cure It? Czy też jest zbędny? Czasami coś wykrywał. :mrgreen:

Bardzo rzadko skanuję kompa. Najczęściej skanuję go mbam, spyware doctorem i SuperAntiSpyware Free.

Djkamil09061991, czy tylko u mnie źle chodzą programy do ochrony (avast, zapora, Iobit security 360 pro i ad-aware) po przywracaniu systemu? Czy to musi być jakaś infekcja, skoro system dobrze działa? :mrgreen:
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Przywracanie systemu nie działa prawidłowo.

Post05 sie 2010, 19:41

powinnas zostać testerem programów :D

- najlepszy tester na naszym forum :)
Drugi tester wg. rankingu to XMan ;)
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22679
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Przywracanie systemu nie działa prawidłowo.

Post05 sie 2010, 19:47

X-man, a jak się ma sprawa z AVG antywirusem? Czy jest lepszy od avasta? Czy coś wykrywa? Bo na ogół, jak skanuję całego kompa avastem, to on nigdy nic nie wykrywa- może dlatego, że zawczasu skanuję nim wszystkie instalki z internetu i ustawiłam w nim najwyższą ochronę.

X-man, uważam, że Ty- jako tester programów uplasowałeś się na pierwszym miejscu, masz trochę dłuższy staż ode mnie w dziedzinie testowania programów. :D

Nie cierpię odinstalowywać programów do ochrony, zwłaszcza po przywracaniu systemu. :( A może jest jakiś sposób, żeby system je widział? :mrgreen:
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
djkamil09061991

Globalny Moderator
Posty: 8250
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Przywracanie systemu nie działa prawidłowo.

Post05 sie 2010, 19:57

dr web cure It powinnaś sciągnąć tylko wtedy gdy masz jakieś podejrzenia, to możesz nim spokojnie przeskanować komputer ale nie warto go mieć ciągle zainstalowanego.ArcaVirMicroScan odinstaluj. Po pierwsze zbyt często zaśmiecasz system jakimiś programami z czego wynikają problemy, za dużo przywracasz system, nie lepiej uczyć się na błedach i uzywac przywracania systemu jak najmniej. Po co ci tyle programów, zostaw sobie parę programów ktore znasz i zostaw, przeciez nie masz ciagłych zagrozen a programy które masz napewno ci wystarcza więc po co instalujesz nowe antyspyware, skanery itp

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22679
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Przywracanie systemu nie działa prawidłowo.

Post05 sie 2010, 20:12

Djkamil09061991, ArcaVirMicroScan nie wymaga instalacji. Zaraz go usunę. Wykrywał wirusy tam, gdzie nie wykrył ich żaden inny program. Dr web cure It używam wyjątkowo rzadko, jak coś się sknoci, albo na wszelki wypadek. On chyba nie wymaga instalacji. Czy go usunąć, czy skanować nim kompa raz na ruski rok? Na razie mam bardzo dużo wolnego miejsca na obu dyskach.

Czy usunąć ad-aware? Czy go kiedyś testowałeś? Do spybota już nie wrócę. Uważam, że był zbędny- czy mam rację? A co myślisz o SAS? Bardzo rzadko mi coś wykrywa, ale często się aktualizuje? :mrgreen:
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Przywracanie systemu nie działa prawidłowo.

Post05 sie 2010, 20:23

Avast i AVG są dobre.
Nie instaluj dodatkowo za wiele innych programów ponieważ się ,,gryzą" i niepotrzebnie obciążasz komputer ;)
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości