Restart komputera podczas włączenia gry

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Zajcow

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 07 maja 2010, 10:09

Restart komputera podczas włączenia gry

Post07 maja 2010, 11:18

Witam.
A więc tak jak w temacie, gdy włączę grę to mój komputer się restartuje, czasami wyskoczy bluescreen z kodem 0x000000A coś takiego, i mam tak przy każdej uruchamianej grze ; <

mój komp to:
amd athlon 2200+ 1.81ghz
1gb Ramu
radeon 9600PRO 256mnb
Płyte Główna Gigabyte ~~

Oto link z plikiem minidump z tym problemem moim [bluescreenem].
Proszę o pomoc na forum :)

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

a to fotka z bluescreenem

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Ostatnio zmieniony 07 maja 2010, 11:13 przez XMan, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: zmieniłem tytuł tematu, poprawiłem pisownię, dodałem polskie znaki diakrytyczne, usunąłem numer GG.

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Restart komputera podczas włączenia gry

Post07 maja 2010, 11:30

Podaj odczyt temperatur i wartości napięć z programu Everest Ultimate Edition.
Otwórz program -> Komputer -> Czujnik
Porównaj czy napięcia są takie same w BIOS-ie (sekcja "PC Health Status" lub "Hardware Monitor").

Odinstaluj obecny sterownik karty graficznej:
(Start -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> ATI DISPLAY DRIVERS /usuń/).
Zainstaluj ATI Catalyst 5.8.
Zainstaluj DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).
Sprawdź czy jest poprawa.

P.S.
Jeżeli po instalacji powyższego sterownika pojawi się komunikat błędu "CLI.exe", zainstaluj dodatkowo biblioteki .NET Framework 2.0.

Zajcow

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 07 maja 2010, 10:09

Restart komputera podczas włączenia gry

Post07 maja 2010, 13:28

temperatur Ci nie podam, poniewaz moj komputer nie posiada czujnika [ badz jest walniety] sprawdzalem w everest w czujnik > nie ma nic, ale przed zmiana karty graficznej i sterownikow gry chodzilo i nic sie nie dzialo [ oprocz bluescreenow od starej karty raficznej , tez byly nie wiem czemu] teraz bluescreeny tez sa , przeanalizuj sobie plik minidump ktory wstawilem i screena z bugiem, sterowniki odinstalowalem wszystkie [ lecz miscrosoft windows zaisntalowac swoje WDDM] nie wiem czy instalowac te stery ktore podales bo mam windows 7 i mam najnowsze do windowsa7 , lecz nie moge ich cos zainstalowac, directa9.0c mam obecnie na kompie. problem chyba twki w tym pliczku minidump i w bluescreenach. :(

dodam jeszcze, ze sciagnelem driver cealner [ bo mialem na tym kompie i na tym windows7 ze 3 kart graficzne wlacznie z radeon9600PRo < obecna, i myslalem ze sterowniki i pozostalosci sie kloca, driver cleaner pousuwal, mysllalem ze bedzie ok, lecz bluescreeny sa nadal, czasami jak siedze na www wyskakuje bluescreen, albo jak wlaczam jaką kolwiek gre, to estart i bluescreen, a karta graficzna calkiem niezla, aero smiga jak glupie, super jest, wydajnosc karty wg. windows7 to 4,4 w grach i 4,2 dla aero, to cczemu gry nie chodza, a sterownik windows7 sam sobie pobral WDDM i powinno byc ok.

dorzucam tu jeszcze ostatmniego minidumpa z ostatniego bluescreena [ po odinstalowaniu wszystkich sterownikow driver cleanerem i po zainstalowaniu najnowszym sterow do mojej karty] niech ktos go zbada i powie mi w czym problem.

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Restart komputera podczas włączenia gry

Post07 maja 2010, 15:59

Pierwszy dump jest uszkodzony, nie da się go prawidłowo odczytać.

Drugi mówi o błędzie
Probably caused by : win32k.sys ( win32k+90a8c )
BugCheck A, {ddc00008, 2, 1, 828c8962}


Analizując sytuację problem związany ściśle ze sterownikiem danego urządzenia, w Twojej sytuacji najprawdopodobniej karty graficznej lub dźwiękowej. Podczas instalacji najnowszego dostępnego sterownika wyłącz oprogramowanie ochronne.

Przetestuj również uruchamianie gry, przy wyłączonym oprogramowaniu monitorującym np. antywirusy, NIS, KIS i inne pakiety ochronne, wszystko wyłącz przed uruchomieniem gry.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Zajcow

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 07 maja 2010, 10:09

Restart komputera podczas włączenia gry

Post07 maja 2010, 17:22

( win32k+90a8c ) - hmm, mam sterownik realtek audio 97ac , to moze to ? ale czemu gdy wlaczam gre jest restart albo bluescreen, a system monitorujacy? troche nie rozumiesz? nod32? czy o co chodzi ?


ps. jak wylaczyc pakiet ochronny?

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Restart komputera podczas włączenia gry

Post07 maja 2010, 17:56

Uruchom Everesta Ultimate. Z sekcji Komputer->Podsumowanie, spisz:
- Nazwa płyty głównej
- Mikroukład płyty głównej
- Multimedia
- Ekran
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Zajcow

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 07 maja 2010, 10:09

Restart komputera podczas włączenia gry

Post07 maja 2010, 18:21

GigaByte GA-7VA - nazwa
mikroukladu nie moglem znalezc
yRealtek ALC650 @ VIA AC'97 Enhanced Audio Controller PCI - Multimedia
ATI Radeon 9600/9550/X1050 Series x2 = 256mb Radeon 9600PRO

to chyba tyle? jak cos zle napislaem to wybacz i powiedz co mam jeszcze zrobic ; p

a ten bluescreen to moze byc przez sterownik od dzwieku? realteka 97ac audio?

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Restart komputera podczas włączenia gry

Post07 maja 2010, 18:30

Jeszcze pytanie jaki system operacyjny? I czy 32 czy 64 bit?
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Zajcow

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 07 maja 2010, 10:09

Restart komputera podczas włączenia gry

Post07 maja 2010, 18:33

windows7/32bity


PS. Widziales bluescreena i odczytales pliczek minidump ?

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Restart komputera podczas włączenia gry

Post07 maja 2010, 18:49

Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Zajcow

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 07 maja 2010, 10:09

Restart komputera podczas włączenia gry

Post07 maja 2010, 19:15

instaltor nie znalazl odpowiedniego komponentu dla biezacej platformy, taki mi blad wyskkauje podczas instalacji, cos nie pasuje chyba ten ster do plyty. a srerowniki mam aktualnie te same zainstalowane.

-- 07 maja 2010, 19:15 --

eureka! udalo sie! odisntalowalem wszystkie stery od grafy, zrestartowalem, driver cleaner poczysclem wszystkie pozostalosci po ATi, zrestartowalem, wlaczylem kompa, i sa jakies stery stabdardowe gowna, wlaczam cs'a i chodzi! nie wylacza sie i nie ma bluescreenow! wszystko jest suoper tylko teraz sterowniki musze pobrac jakies w 100% dzialajace, poradzisz mi cos? Radoen 9600PRO windows7 32bit ? jakies stery dobre i sprawdzoene?

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Restart komputera podczas włączenia gry

Post07 maja 2010, 19:22

Dla Windows 7 32-bit -> ATI Catalyst 10.2 (kompatybilne zarówno z Win. Vista, jak i Win. 7)

P.S.
Mój poprzedni post po części mija się z celem, ponieważ nie zauważyłem, że posiadasz Windows 7.

Zajcow

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 07 maja 2010, 10:09

Restart komputera podczas włączenia gry

Post07 maja 2010, 19:42

kurde, wcyzyscilem wszystkie stery , bez sterownikow cs chodzil, nie bylo bluescreenow nie wylaczal sie a jak zaisntalowalem najnowsze ze strony producenta problem i bluescreen powrocil : / k

potrzebuje jakies dobre steruy do radeon9600PRO 256mb 128bit windows 7/32bity.

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Restart komputera podczas włączenia gry

Post07 maja 2010, 19:48

Zajcow, jeżeli na podanych ATI Catalyst 10.2 pojawia się BSOD, to spróbuj na poprzednich wersjach -> Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Czy sprawdzałeś funkcjonalność karty na sterownikach systemowych ? Być może nie sprawia problemów.

Zajcow

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 07 maja 2010, 10:09

Restart komputera podczas włączenia gry

Post07 maja 2010, 19:51

sprawdzalem, na sterach systemowych sprawia, tez jest bluescreen
a jak odinstalowalem wszystkie stery, i pamiec graficzna bez sterow byla dostepna 16mb to cs chodzil i sie nie wylaczal. a jak zainstalowalem stery z oficjalnej strony najnowsze do mojej karty graficznej to sie juz wylacza i bluescreen. popatrze na tych starszych wersjach.



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości