Robienie partycji?

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
koper

Stały bywalec
Posty: 638
Rejestracja: 16 cze 2011, 11:41

Robienie partycji?

Post18 sie 2017, 16:13

Witam. Czy przed zrobieniem partycji - powinno się zdefragmentować dysk C? Chcę zmniejszyć partycję C bo mam ustawione na 600 GB a chcę ok. 100 GB.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Robienie partycji?

Post18 sie 2017, 19:34

Wskazany defrag.
Pierwsze, to ccleaner i oczyszczanie dysku, żeby nie defragmentować śmieci.
Pamiętaj, że na dysku są zajęte nieprzesuwalne sektory. Na dużym dysku trzeba wpierw wyłączyć przywracanie systemu, wyłączyć hibernację i wyłączyć stronicowanie, nawet wyłączyć kosz. Po restarcie uruchomić defragmentację.
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Wykonaj degragmentację tym programem właśnie. Potem kliknij w pełna optymalizacja - czyji przesunie wszystko na koniec dysku, potem ponownie pouklada wszystko na początku dysku.
Następnie easeus partition master free i suwakiem zmniejszasz rozmiar partycji do 100GB. Powstanie miejsce nieprzydzielone, ale wykonujesz tą jedną operację, dopiero potem tworzysz kolejne partycje, przykładowo E 50GB na dokumenty i programy portable i z reszty nieprzydzielonej partycję G na filmy, gry, jakieś backupy itp.
Gdy będziesz mieś już wszystko, będziesz włączał stronicowanie, czyli pamięć podręczną, włączysz przywracanie i co tam potrzebujesz.
Właśnie przez wzgląd na nieprzesuwalne pliki trzeba robić taką gimnastykę. A rozrzut na dużym dysku może być większy, niż zajęte 100GB.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

koper

Stały bywalec
Posty: 638
Rejestracja: 16 cze 2011, 11:41

Robienie partycji?

Post20 sie 2017, 12:12

Dzięki - czy mogę po formacie i instalce Win 10 użyć do defragmentacji programu o nazwie: MyDefrag?

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Robienie partycji?

Post20 sie 2017, 14:29

To już dawne sprawy - mydefrag obsługiwał do windows 7 - był extra, ale może narobić problemów z windows 10.
A co Ci się nie widzi w ultradefrag portable? Zero szkodnika. Nowe, aktualizowane oprogramowanie pod windows 10. Tylko klaskać.
Nie patrzeć na programy do dedragmentacji firmy auslogics, czy iobit. To fake.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

koper

Stały bywalec
Posty: 638
Rejestracja: 16 cze 2011, 11:41

Robienie partycji?

Post21 sie 2017, 11:41

Mam Ultradefrag wypróbuje go. Ty a mam takie pytanie jak sformatuje i zainstaluje czyściocha Windows 10 to pliki nie powinny być dużo zdefragmentowane? Powinien zapisać po kolei na dysku? I mogę spokojnie zrobić partycję?

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Robienie partycji?

Post27 sie 2017, 18:17

Na czystej partycji? Owszem.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości