Rozdzielczość monitora różna od systemowej

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Awatar użytkownika
EsAmo

Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 22 lip 2010, 22:43

Rozdzielczość monitora różna od systemowej

Post29 kwie 2011, 18:30

Witam.
Mam następujący problem - przy rozdzielczości systemowej 1680x1050 monitor w swoich ustawieniach informuje o aktywnej 1440x900. Efekt to możliwość przemieszczania się kursorem po części ekranu, jakby rozdzielczość była większa od monitora. Problem pojawił się po zmianie karty graficznej ze zintegrowanej Intel Express G31/G33, (GMA3000) na PCI-E ATI Radeon HD 4650.

Model monitora to LG Flatron L225WS z przodu/L225WT z tyłu. Znalazłem sterowniki do L225W. Kiedyś był podłączony również do zewnętrznej karty i miałem identyczny problem. Pomógł program ForteManager. Ściągnąłem więc takowy i tym razem, jednak najnowsza wersja ogranicza się u mnie do Supportu, nie wykrywając monitora. Starsza wersja została prawdopodobnie usunięta z serwera lub któryś z informatyków LG coś sknocił. Pobiera się uszkodzone archiwum 0 bajtów. Jestem na Win XP SP3.

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Innymi słowy - potrzebuję ForteManager v 2.80 lub inny sposób modyfikowania ustawień rozdzielczości monitora. Konsola, rejestr, takie rzeczy.

Pozdrawiam.

Edit: Przybiegłem tutaj dopiero po godzinie szukania odpowiedniej wersji ForteManager w googlach.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Rozdzielczość monitora różna od systemowej

Post29 kwie 2011, 21:49

Witam, a czy w opcjach ekranu Masz włączoną opcję ukrywania rozdzielczości, których Twój monitor nie może wyświetlić?
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
EsAmo

Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 22 lip 2010, 22:43

Rozdzielczość monitora różna od systemowej

Post29 kwie 2011, 22:07

Ale monitor wręcz przy każdym dostrajaniu wyświetla adnotację "Najlepszy obraz zapewnia rozdzielczość 1680x 1050". To jest sugerowana rozdzielczość i na niej normalnie pracowałem na zintegrowanej grafice. Problem występuje tylko na grafice PCI-E. Tak jak pisałem, kiedyś w identycznym przypadku pomógł mi ForteManager - program modyfikujący parametry (w tym rozdzielczość) monitora.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Rozdzielczość monitora różna od systemowej

Post30 kwie 2011, 08:32

I nie da się jej ustawić? A sterowniki są wgrane czy używasz systemowych?
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
EsAmo

Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 22 lip 2010, 22:43

Rozdzielczość monitora różna od systemowej

Post30 kwie 2011, 12:48

Poprzednim razem działało bez sterowników, tym razem bez ForteManager'a zmuszony byłem do innych rozwiązań. Obecnie korzystam z najnowszych sterowników do monitora L225W oraz karty ATI Radeon 6000 series. Rozdzielczość mogę ustawiać tylko w systemie i wszystko jest ok do 1440x900. 1600xCośtam wyrzuca mi na monitor błąd rozdzielczości, natomiast przy 1680x1050 pojawia się opisany problem. Jakby system wysyłał złą informację do monitora lub monitor źle dobrą odbierał.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Rozdzielczość monitora różna od systemowej

Post30 kwie 2011, 13:17

Również mam monitor z tej firmy tylko inny /razem z TV/.
Miałem podobny problem, nie instalowałem żadnego programu - zainstalowałem starsze sterowniki do karty graficznej.
Zmieniałeś kartę graficzną, czy prawidłowo :
Zmiana karty graficznej na nową. Wyłączenie zintegrowanej karty graficznej w BIOS-ie. ?
Zainstalowałeś sterowniki do swojej płyty głównej Chipset.
Sprawdzałeś inne sterowniki do karty graficznej - nawet dużo starsze ?

Sprawdź jeszcze rozwiązanie problemu z innego forum :
Po załadowaniu systemu wyłączamy monitor. Potem włączamy monitor, ale uwaga! Przyciskając (dotykając) włącznik nie puszczamy go i tak trzymamy przez 5-8 sekund. Powinien pokazać się komunikat ?DDC/CI WŁ?.
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
EsAmo

Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 22 lip 2010, 22:43

Rozdzielczość monitora różna od systemowej

Post30 kwie 2011, 13:46

Sprawdzałem, zero efektu. Monitor po prostu się włącza. Naprawdę biegałem już po googlach :P.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Rozdzielczość monitora różna od systemowej

Post30 kwie 2011, 14:00

To poszukaj ForteManager :
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
- widzę że niektóre linki działają tylko nie wiem który będzie odpowiedni...
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
EsAmo

Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 22 lip 2010, 22:43

Rozdzielczość monitora różna od systemowej

Post30 kwie 2011, 14:42

Pisałem w pierwszym poście - godzinę siedziałem na googlami szukając ForteManager'a. Linki jeśli działają, to przekierowują na stronę LG, gdzie archiwum jest uszkodzone.
Ceremoniał z odinstalowaniem zintegrowanej oraz zainstalowaniem bez ładunku elektrostatycznego zewnętrznej również nie odniósł skutku. Różnica jest taka, że teraz nie mam sterowników do zintegrowanej.

Pozostaje mi wg wskazówki szukać starszych sterowników do Radeon'a.



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości