Samoczynny restart komputera

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Adi147

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 01 lip 2009, 12:40

Samoczynny restart komputera

Post01 lip 2009, 12:42

Przy przeglądaniu stron internetowych komputer często zaczyna się resetować i resetuje się non stop , dopóki nie odłącze zasilania , dopiero po jakimś czasie można normalnie włączyć komputer , lecz problem znów się powtarza po paru minutach . Blue Screen się nie pokazuje . Wyczyściłem już wentylatory , kupiłem listwę przeciprzepięciową , gdyby było to już coś z napięciem w domu . Jestem teraz na innym komputerze więc nie mam jak pokazać raport ze SpeedFana , ale gdy uda mi się włączyć komputer i się nie zacznie resetować obiecuję ,że wyślę tutaj ten raport.Proszę o pomoc!

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Re: Samoczynny restart komputera

Post01 lip 2009, 12:59

Na początek :
1. Przeczyść komputer CCleanerem : http://www.hotfix.pl/infusions/pro_down ... hp?did=158
U góry po lewej ,,CCleaner" na dole Analiza - Uruchom CCleaner
później ,,Rejestr" Skanuj by znależć problemy - Napraw zaznaczone problemy.
/ podczas instalacji odchacz ,,Automatyczną aktualizację CCleaner" oraz ,,Dodaj pasek narzędziowy Yahoo" /.
Nie będziesz mogła pobrać to nagraj CCleaner na płytkę CD na innym komputerze.
2. Przeskanuj Malwarebytes' Anti-Malware : http://hotfix.pl/infusions/pro_download ... hp?did=164
Poradnik : http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=55
Z jakich przeglądarek korzystasz, jakiego masz antywirusa, firewalla, tak jest wyłącznie podczas przeglądania stron internetowych ?
Jestem teraz na innym komputerze więc nie mam jak pokazać raport ze SpeedFana , ale gdy uda mi się włączyć komputer i się nie zacznie resetować obiecuję ,że wyślę tutaj ten raport.

Warto sprawdzić...
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
ryglicki1

Użytkownik
Posty: 114
Rejestracja: 17 cze 2009, 19:54
Lokalizacja: Sarby

Samoczynny restart komputera

Post01 lip 2009, 17:52

W jakim momencie następuje restart w biosie przy ładowaniu systemu czy w systemie
Możliwe że wina zasilacza sprawdź napięcia i podaj nazwę
C2d e4300 AC freezer7 pro, gigabyte 946-s3, 8800gs gainward , 2gb ram kingston 667, PENTAGRAM CAV-620-A12S , hdd samsung 200gb ,XPsp3,buda tracer,(9488p w 3dmark06), samsung t200 ;
Pen spinning

Adi147

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 01 lip 2009, 12:40

Samoczynny restart komputera

Post01 lip 2009, 19:57

Ok , zacznijmy od tego - korzystam z przeglądarki Opery , anty virus - Avast , Firewalla nie posiadam .Z tego co pamiętam na SpeedFanie temperatura GPU oraz Core wynosiła ponad 60 (63-65).
Komputer nie tylko wyłącza się gdy przeglądam strony internetowej , również przy większej pracy systemu następują restarty.Kolega powiedział mi , że po prostu system pada , ale jakieś 2 miesiące temu miałem podobny problem tylko ,że komputer się wyłączał , a nie resetował.


ryglicki1 komputer wyłącza się przy ładowaniu systemu.

Awatar użytkownika
ryglicki1

Użytkownik
Posty: 114
Rejestracja: 17 cze 2009, 19:54
Lokalizacja: Sarby

Samoczynny restart komputera

Post01 lip 2009, 20:05

Jeśli wywala przy ładowaniu może to być problem z pamięciom
ale wina może tkwić w systemie
Jeśli wejdziesz do systemu zrób tak jak pisał Xman
Jeśli nie uda się zrób reinstalacje systemu

A temp. jeśli temp. proc wynosi 60 stopni to zbyt dużo teraz tak czy procesor jest kręcony czy zmieniałeś ostatnio chłodzenie
C2d e4300 AC freezer7 pro, gigabyte 946-s3, 8800gs gainward , 2gb ram kingston 667, PENTAGRAM CAV-620-A12S , hdd samsung 200gb ,XPsp3,buda tracer,(9488p w 3dmark06), samsung t200 ;
Pen spinning

Adi147

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 01 lip 2009, 12:40

Samoczynny restart komputera

Post01 lip 2009, 20:12

To jest tak ; pracuję na komputerzę resetuje się , zresetuje się z 2-3 razy wyłącza się na chwilę 40-50 sekund , w tym czasie gdy nawet naciskam przycisk zasilania , aby go włączyć kompletnie nie reaguje , przed chwilą próbowałem szybko wysłać ten raport , ale się nie udało.

Awatar użytkownika
ryglicki1

Użytkownik
Posty: 114
Rejestracja: 17 cze 2009, 19:54
Lokalizacja: Sarby

Samoczynny restart komputera

Post01 lip 2009, 20:19

spróbuj reinstalacje systemu
podaj temp procesora
jeśli jest taka jak pisałeś wyżej czyli 60stopni sprawdź czy komputer nie jest w środku zakurzony przeczyść wszystkie wentylatory

-- Dzisiaj, 20:20 --

spróbuj reinstalacje systemu
podaj temp procesora
jeśli jest taka jak pisałeś wyżej czyli 60stopni sprawdź czy komputer nie jest w środku zakurzony przeczyść wszystkie wentylatory
C2d e4300 AC freezer7 pro, gigabyte 946-s3, 8800gs gainward , 2gb ram kingston 667, PENTAGRAM CAV-620-A12S , hdd samsung 200gb ,XPsp3,buda tracer,(9488p w 3dmark06), samsung t200 ;
Pen spinning

Adi147

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 01 lip 2009, 12:40

Re: Samoczynny restart komputera

Post01 lip 2009, 20:26

Wentylatory już czyściłem , spróbuję jeszcze tego co wyżej napisał XMan ,a o to raport ,nie jest aż tak dokładny , bo przed wyłączeniem temperatura wynosiła 64 stopnie Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Nie chcę odrazu reinstalować systemu jeśli to ma pomóc na miesiąc lub dwa , spróbuję znaleźć dokładną przyczynę.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Samoczynny restart komputera

Post01 lip 2009, 21:43

Te tempki są jakieś niezbyt normalne. Z programu Everest Ultimate podaj odczyt z czujników (w programie Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników).
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Adi147

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 01 lip 2009, 12:40

Samoczynny restart komputera

Post01 lip 2009, 22:41

Oto odczyt Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników później temperatura podskoczyła do 57 stopni , ale nie chciało mi się kolejny raz dawać na imageshacka.(Taka temperatura była ledwo co po włączeniu komputera , później jak włączę przeglądarkę internetową sięga do ponad 60 , jestem już na 2 komputerze , ponieważ tamten , gdy miałem napisać kolejny post zaczął się resetować ; ((

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Samoczynny restart komputera

Post02 lip 2009, 08:38

Hmm, nie widzę tutaj powodów do resetowania. GPU może się zagrzać do 100C, a i tak dla niego granicą jest jakieś 120C. Procesor nie grzeje się.

Czy możesz sprawdzić napięcia zasilacza (punkt 2) Awaryjne uruchamianie oraz sprawdzanie zasilacza.
Albo sprawdź komputer na innym zasilaczu.

Sprawdź pamięć programem Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Memtesta ściągasz, wypakowujesz jeżeli potrzeba, aby nagrać plik ISO. Nagrywasz go na płytę, w Nero opcja Nagraj obraz na dysk. Potem uruchamiasz na nowo komputer bootując go z płyty (w biosie ustaw: okno Advanced Bios Features->First Boot Device ustaw na CD/DVD).

Załaduj w Biosie ustawienia zoptymalizowane.
Do Biosu wchodzisz wciskając klawisz DEL lub F2 przy starcie komputera. Na pierwszym ekranie po starcie będzie napis Press DEL to Enter Setup, wciskasz i wchodzisz. Wybierz Load Optimized Defaults, a jak nie ma to w zakładce Exit -> Load Default Settings (lub podobnie w zależności od Biosu) i zapisz zmiany klawiszem F10. Na wszelkie pytania, odpowiedz Y (Yes).
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Adi147

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 01 lip 2009, 12:40

Re: Samoczynny restart komputera

Post02 lip 2009, 08:46

Nie będzie mi łatwo samemu sprawdzić zasilacz .Spróbuję narazie z tym Memtestem.

-- Dzisiaj, 08:52 --

Okazało się , że był to problem z zasilaczem , dzięki za pomoc. Temat do zamknięcia.



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości