Skrót do przeglądarki na pulpicie

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22688
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Skrót do przeglądarki na pulpicie

Post15 lis 2014, 14:09

Kaen1227 pisze: Stukot, Sunrise Seven nie jest fajny :(


Kaen1227, Sunrise Seven to bardzo dobry, użyteczny program na Windows 7, który, jak się nie miesza w systemie, nic nie uszkadza...

Skoro masz złe zdanie na jego temat, to zapewne go testowałeś? Ja używam go od lat...

Podałam w jaki sposób można go bezpiecznie użyć.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Kaen1227

Stały bywalec
Posty: 435
Rejestracja: 21 cze 2014, 14:56

Skrót do przeglądarki na pulpicie

Post15 lis 2014, 14:11

Stukot, owszem, testowałem go i moim zdaniem tylko niepotrzebnie miesza w systemie. Oczywiście nie korzystałem ze wszystkich opcji, gdyż wiem że później może uszkodzić ci rejestr, jeśli o to ci chodziło :). Nie jestem do niego przekonany.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22688
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Skrót do przeglądarki na pulpicie

Post15 lis 2014, 14:25

Kaen1227, używałam Sunrise Seven do:
- usuń symbol strzałki obok ikony skrótu (panel: większe dostosowywanie); to mógłby wykorzystać Darom82,
- oraz do: usuń dodatek do ikon ,,Skrót do..." (większe dostosowywanie),
- a także: ustaw mniejszy odstęp między ikonami, wyłącz hibernację, wyłącz funkcję AutoPlay; oraz w menu kontekstowym dodałam opcję: pokaż ,,kopiuj do...", ,,wklej do.."; oraz: Otwórz w notatniku.

Reszty opcji nie testowałam, zwłaszcza tych dotyczących zabezpieczeń, wydajności, oraz innych funkcji.

Uważam, że Darom82, bezpiecznie może wykonać pierwszą czynność, a jak uzyska zamierzony efekt, po prostu odinstalować Sunrise Seven... Chyba wówczas nie wrócą te strzałki? :mrgreen:

Fakt, jak ktoś go nie zna, to może go użyć choćby tylko do usunięcia strzałek obok ikony skrótu.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Skrót do przeglądarki na pulpicie

Post15 lis 2014, 14:42

Sunrise Seven jest jak najbardziej dobrym programem, używam go od lat, ale tylko dla myślących i doświadczonych użytkowników.

Windows Shortcut Arrow Editor jest w miarę bezpieczny.
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Skrót do przeglądarki na pulpicie

Post15 lis 2014, 14:44

Ja bym się tą strzałką nie przejmował, ważne aby wszystko działało bez instalacji dodatkowych programów
lub mieszania w rejestrze co może przynieść ujemne skutki :(

Aha, XMan, zapewne też używa Sunrise Seven...

Nie, używam inny program który usuwa jednocześnie wszystkie strzałki do skrótów ;)

Na Windows 7 nie da się tak zrobić aby usunąć tylko z jednej ikonki skrót, albo wszystkie albo wcale.

Sunrise Seven nie sprawdzałem...

W pasku szybkiego uruchamiania nie masz tej przeglądarki IE ?
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Darom82

Stały bywalec
Posty: 899
Rejestracja: 23 gru 2013, 21:00

Skrót do przeglądarki na pulpicie

Post15 lis 2014, 15:42

stukot A czy ten program, który mi polecasz usunie mi wszystkie strzałki ze skrótów czy mogę tylko usunąć jedną strzałkę z ikonki IE ? I jest ten program po polsku ? Żeby wiedział co wcisnąć w tym programie. I dałabyś mi linka do niego jeśli możesz.
LupeR a dałbyś linka do tego Windows Shortcut Arrow Editor ? i czy też jest po polsku ?
XMan Na pasku szybkiego uruchamiania (na tym co mam zegar i date tak ?) to mam ikonke IE

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Skrót do przeglądarki na pulpicie

Post15 lis 2014, 16:03

XMan Na pasku szybkiego uruchamiania (na tym co mam zegar i date tak ?) to mam ikonke IE

Rzadko używam IE, korzystam przeważnie z Mozilli Firefox i mi to wystarcza...
Nie wiem dlaczego szukasz dziury w całym aby korzystać z ikonki bez strzałki
lub nie korzystać z paska szybkiego uruchamiania :?:
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
Kaen1227

Stały bywalec
Posty: 435
Rejestracja: 21 cze 2014, 14:56

Skrót do przeglądarki na pulpicie

Post15 lis 2014, 16:35

Stukot, może i tobie a także Luperowi ten program odpowiada, ale mi nie odpowiada. Nie musisz się tłumaczyć co robiłaś :)
Po deinstalacji Sunrise Seven, znów wrócą ikony ze strzałkami, więc uważam za bezcelowe używanie programu, który maskuje coś w systemie, a później za jego winy komputer chodzi ociężale. Bo Sunrise Seven stosuje jakieś manewry, które mieszają w ustawieniach systemu, a później nie można tego odkręcić, także mnie on nie przekonał. Tandetny program, który nic nie wnosi do systemu i robi bałagan w menedżerze zadań.

Darom82

Stały bywalec
Posty: 899
Rejestracja: 23 gru 2013, 21:00

Skrót do przeglądarki na pulpicie

Post15 lis 2014, 18:28

XMan pisze:Nie wiem dlaczego szukasz dziury w całym aby korzystać z ikonki bez strzałki
lub nie korzystać z paska szybkiego uruchamiania :?:

Bo jak kupiłem komputer to na pulpicie miałem chyba (bo to było 3 lata temu) ikonke IE bez strzałeczki i wiem, że działało. Później mi tą ikonke gdzieś wsysnęło i nie miałem jej. Musiałem utworzyć skrót do niej ze strzałeczką.
I tak pomyślałem, że może zapytam się Was jak to zrobić. Więc mówicie, że się nie da tak ?


Darom82

Stały bywalec
Posty: 899
Rejestracja: 23 gru 2013, 21:00

Skrót do przeglądarki na pulpicie

Post15 lis 2014, 21:41

djkamil09061991 dobry jest ten artykuł, który mi dałeś w linku lecz ja nie znam angielskiego i nie wiem co i jak.
Jeśli to mi poskutkuje co tam pisze, to może mi powiesz co mam zrobić według tego co tam jest opisane ?
djkamil09061991 Ty to widze masz wszystko obcykane i zawsze umiesz pomóc :)

Awatar użytkownika
djkamil09061991

Globalny Moderator
Posty: 8250
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Skrót do przeglądarki na pulpicie

Post15 lis 2014, 21:50

Tam pisze żeby zmodyfikować rejestr ale jest również gotowy plik który to zrobi za Ciebie :) tak wiec zrób sobie pkt przywracania systemu dla pewności, następnie ściagasz ten plik:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

po ściągnieciu wypakuj , następnie dodaj ten plik (w7_ie_icon_restore.reg) do rejestru i powinno smigać :)
Jest tam plik również undo.reg który usuwa to co dodałeś ale ciebie ten plik nie interesuje bo ty chcesz dodać :)

Darom82

Stały bywalec
Posty: 899
Rejestracja: 23 gru 2013, 21:00

Skrót do przeglądarki na pulpicie

Post15 lis 2014, 22:12

djkamil09061991 pisze:i powinno smigać :)

djkamil09061991 Teraz śmiga jak tralala. Dzięki wielkie. Jesteś nie zastąpiony, zawsze mi pomagasz jak najlepiej. Jestem zadowolony :)
Ten plik Undo.reg to jest do tego, żeby usunął to z rejestru co dodałem plikiem w7-ie_icon_restore tak ?

Awatar użytkownika
Methos

Stały bywalec
Posty: 1311
Rejestracja: 29 mar 2014, 17:16

Skrót do przeglądarki na pulpicie

Post15 lis 2014, 22:17

tak ;)
SPRZĘT:
OBUDOWA:SilentiumPC M40 PSU:Corsair CS750M MOBO:Asrock H61 PRO BTC RAM:8 GB DDr3 1333 Mhz(2x4 GB Model:PSD34G13332) GPU:MSI GTX 1050Ti Gaming X SSD:Adata 128Gb(SP920SS) HDD:256GB (WDC WD2500JS-60MHB5) MONITOR:Asus VW221D 22"@60 1680x1050 ->OC 1920x1080



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości