Spalona płyta a moze procesor ?

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
mozilla

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 02 lut 2012, 17:49

Spalona płyta a moze procesor ?

Post02 lut 2012, 17:50

Wczoraj bawiłem się starym kompem chciałem go ponownie odpalić, jest tam płyta główna Soltek 75DRV-4 z procesorem AMD Duron 1200 była także pamięć DDR 256 mb 266 mhz niestety zachciało mi się dołożyć jeszcze 128 mb pamięci i chyba się coś spaliło bo zaśmierdziało mam teraz problem gdyż komputer włącza się ale nie łączy tak jakby z monitorem co się mogło stać ? Jeżeli to płyta główna jaką mi polecacie do tego procesora i tych parametrów mam jeszcze w zapasie procesor Athlon 1800+ i kartę graficzną Radeon 9550 256 DDR 128bit . Czy jest możliwość kupna płyty obecnie do takich procesorów ?

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Spalona płyta a moze procesor ?

Post02 lut 2012, 23:45

Co się spaliło to tego nie wie chyba nikt, to musisz samodzielnie popatrzeć. Najlepiej wykręć wszystko z obudowy i popatrz dokładnie na wszystko. Wyciągnij procesor i pamięć, zobacz gdzie się coś mogło przyfajczyć. To łatwo można sprawdzić, obsmalenia, przebarwienia laminatu na płycie głównej, kościach pamięci. Warto też powąchać mając wszystko pod nosem.

A co do płyty, pewnie, spokojnie taką kupić, procesor też. Oczywiście nie nowe, ale używane np na Allegro.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości