Sporadyczne BSOD'y podczas uruchamiania komputera

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
usal

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 02 lut 2011, 18:13

Sporadyczne BSOD'y podczas uruchamiania komputera

Post02 lut 2011, 18:27

Witam wszystkich
Od dłuższego czasu moj komputer podczas uruchamiania go wyświetla "fajny" niebieski ekran. Co najdziwniejsze ekran ten pojawia się raz, wystarczy zresetować komputer i wszystko odpala się normalnie. Jak zauważyłem BSOD nie zostawia żadnego zapisu w logu windowsa więc zrobiłem zdjęcię
(jedynym logiem który znalazłem to ostrzeżenie Podczas operacji stronicowania wykryto błąd urządzenia \Device\Harddisk3\DR7.)
Poniżej zdjęcie bsod'a
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Dodam że uruchamiałęm funkcje sfc scannow czy uruchamiałem naprawe systemu i nadal nic.
Specyfikacja komputera to:
Asrock A780GHX/128M
Phenom IIx3@x4 3,4 GHZ
8 GB ramu (2x2 Kingston i 2x2 Patriot obydwa 800 mhz)
OCZ 500W
Radeon 4870
Windows 7 Home Premium 64bit
Myślałem że to coś ze stabilnością jednak komputer obciążony przez OCCT przez 6 godzin nie wywalił żadnego błędu. Również i memtest po kilku pasach nic nie wykazał.
Liczę na pomoc i pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Andziorka

VIP+
Posty: 594
Rejestracja: 06 kwie 2009, 17:50
Kontaktowanie:

Sporadyczne BSOD'y podczas uruchamiania komputera

Post02 lut 2011, 18:54

1. Wykonaj: http://www.hotfix.pl/bluescreen-bsod-szukanie-przyczyny-powstawania-czytanie-plikow-dmp-a17.htm
2. Do poczytania: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
3.
\Device\Harddisk3\DR7
podłączasz jakieś urządzenie pod USB? Telefon, mp3? U mnie to powodowało błąd.
'Oto dzień zwycięstwa nad rozumem, głupiej wrażliwości Twej..'

usal

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 02 lut 2011, 18:13

Sporadyczne BSOD'y podczas uruchamiania komputera

Post02 lut 2011, 19:00

1. Niestety ten BSOD nie powoduje jakiegokolwiek zrzutu do minidump. (Odrazu zaznaczam ze tylko ten,reszta jak coś źle ustawiłem czy wina była sterowników, zostały prawidłowo zrzucone do katalogu)
2. Przeczytałem ten artykuł jednak sterowniki są najnowsze z możliwych (żadne bety tylko oficjalne wersje) bios też najnowszy, miejsca również mam sporo(bodajże 5gb wolnej nawet jak wrzuci maks pamięci wirtualnej, reszta dysków po kilkanaście gb wolnego)
3. Faktycznie miałem wpięty domyślnie telefon^^

Awatar użytkownika
Andziorka

VIP+
Posty: 594
Rejestracja: 06 kwie 2009, 17:50
Kontaktowanie:

Sporadyczne BSOD'y podczas uruchamiania komputera

Post02 lut 2011, 19:07

Niestety ten BSOD nie powoduje jakiegokolwiek zrzutu do minidump.

A czy masz tak zaznaczone w Uruchamianiu i Odzyskiwaniu?
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
jeśli nie to zaznacz i po BSOdzie powinien być plik minidump już.
Faktycznie miałem wpięty domyślnie telefon^^

No i on może być przyczyną.. spróbuj go wyjąć, następnie pobierz program USBDeview, wybierz port, pod który podpięty jest Twój telefon (znajdziesz go po nazwie telefonu) i prawym przyciskiem myszy na niego najedź i wybierz Uninstall Selected Devices. Zresetuj komputer i podłącz w inne gniazdo USB telefon.
'Oto dzień zwycięstwa nad rozumem, głupiej wrażliwości Twej..'

usal

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 02 lut 2011, 18:13

Sporadyczne BSOD'y podczas uruchamiania komputera

Post02 lut 2011, 19:15

Co do ustawienia to mam dokładnie tak samo, tylko mam ustawione zrzut pamięci jądra ,zamiast mały zrzut pamięci, ale to chyba raczej nie powoduje nie zapisywania plików minidump:D
Co do tego błędu telefonu to źle spojrzałem na datę, to ostrzeżenie jest z wczoraj ;/ No ale nic usunełem sterownik i zobaczymy może to coś pomoże:P

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Sporadyczne BSOD'y podczas uruchamiania komputera

Post02 lut 2011, 23:27

Ale wtedy czy nie ma innej lokalizacji? Ogólnie mały zrzut wybierz, jest najbardziej pomocny i wystarczający.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

usal

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 02 lut 2011, 18:13

Sporadyczne BSOD'y podczas uruchamiania komputera

Post03 lut 2011, 11:49

Dzisiaj z rana znowu to samo. Kolejny blue screen i brak zapisu pliku do minidump...Widać problem nie leży w urządzeniach USB. Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?:p

Awatar użytkownika
Andziorka

VIP+
Posty: 594
Rejestracja: 06 kwie 2009, 17:50
Kontaktowanie:

Sporadyczne BSOD'y podczas uruchamiania komputera

Post03 lut 2011, 14:08

A jakie masz urządzenia na USB? Przeinstaluj sterowniki do każdego z nich. Powypinaj wszystkie z wyjątkiem jednego i po kolei testuj. , który powoduje BSOD-a.
'Oto dzień zwycięstwa nad rozumem, głupiej wrażliwości Twej..'



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości