Sterownik AMD przestał działać ale odzyskał sprawność

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
100%

Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 12 gru 2013, 22:38

Sterownik AMD przestał działać ale odzyskał sprawność

Post25 gru 2013, 18:32

Słuchajcie taki problem,jak w temacie. I to czy mam nowe czy starsze sterowniki zawsze to samo. Z reguły to w grach ale myślę że to jest zależne od innych czynników, tylko nie wiem jakich. Czy jest jakiś program co bada pc pod kątem niestabilności? Albo w ogóle czy i jak można sprawdzić potencjalnego winowajcę niestabilności systemu?

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Sterownik AMD przestał działać ale odzyskał sprawność

Post25 gru 2013, 19:51

Witam, co do badania niestabilności, to sporo mówi podgląd dzienników zdarzeń (narzędzie w systemie o tej nazwie). Po awarii w dziennikach jest zapisane co i kto robił błąd.

Co poradzę zrobić, najpierw uaktualnij sterownik chipsetu płyty głównej bo to on zarządza wszystkim, potem sterownik karty graficznej. Tutaj zależy jeszcze jaką posiadasz grafikę, być może jakiś starszy sterownik byłby lepszy.

Zobacz też na stronie producenta płyty głównej czy aby nie dał aktualizacji biosu, która rozwiązuje ten problem.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

100%

Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 12 gru 2013, 22:38

Sterownik AMD przestał działać ale odzyskał sprawność

Post28 gru 2013, 13:00

Jeżeli chodzi o podgląd dzienników systemu Windows to są tam informacje ale dużo mi nie pomagają. Z reguły przed każdą przerwą w pracy programu (gry) jest komunikat: Sterownik ekranu przestał działać, ale odzyskał sprawność. I zaraz po tym komunikat np. z Call of Duty ||

Kod: Zaznacz cały

Program t6mp.exe w wersji 1.0.0.1 zatrzymał interakcję z systemem Windows i został zamknięty. Aby zobaczyć, czy jest dostępnych więcej informacji dotyczących tego problemu, sprawdź historię problemu w panelu sterowania Centrum akcji.
 Identyfikator procesu: af8
 Godzina rozpoczęcia: 01cf03b175f45347
 Godzina zakończenia: 392
 Ścieżka aplikacji: P:\ProgramPhiles\Steam\steamapps\common\Call of Duty Black Ops II\t6mp.exe
 Identyfikator raportu:
 

albo z Hitman
Nazwa aplikacji powodującej błąd: HMA.exe, wersja: 1.0.447.0, sygnatura czasowa: 0x5149e0b4
Nazwa modułu powodującego błąd: HMA.exe, wersja: 1.0.447.0, sygnatura czasowa: 0x5149e0b4
Kod wyjątku: 0x80000003
Przesunięcie błędu: 0x0011b7f1
Identyfikator procesu powodującego błąd: 0xe90
Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0x01cf03ba4926f041
Ścieżka aplikacji powodującej błąd: P:\ProgramPhiles\Steam\steamapps\common\Hitman Absolution\HMA.exe
Ścieżka modułu powodującego błąd: P:\ProgramPhiles\Steam\steamapps\common\Hitman Absolution\HMA.exe
Identyfikator raportu: 5270cb25-6fb1-11e3-8237-902b34121dd9

Mam też i taki komunikat
Event filter with query "SELECT * FROM __InstanceModificationEvent WITHIN 60 WHERE TargetInstance ISA "Win32_Processor" AND TargetInstance.LoadPercentage > 99" could not be reactivated in namespace "//./root/CIMV2" because of error 0x80041003. Events cannot be delivered through this filter until the problem is corrected.
na który znalazłem rozwiązanie ale pod Vistę rozwiązanie się tyczyło a ja mam Windows 7 więc nie poradziłem nic. Do tego można dorzucić taki mały błąd, którym się nie przejmuję tak naprawdę bo telefon mało kiedy jest podłączony do pc
Urządzenie GT-I8190N (lokalizacja (unknown)) jest w trybie offline z powodu awarii sterownika trybu użytkownika. System Windows podejmie następującą liczbę prób ponownego uruchomienia urządzenia: 5. Skontaktuj się z producentem tego urządzenia, aby uzyskać więcej informacji na temat tego problemu.

Nie bardzo wiem jak uaktualnić sterownik chipsetu. Ja mam kartę ATI Radeon DH 6770 1GB-(XFX) (PCI-E)
Płyta to Gigabyte GA-B75M-D3V (INTEL B75) -VGA, zasilacz Cooler Master 500W PSU -low noise. Wszystko jest wyświetlane na Samsung SyncMasterS24B300 podłączone analogowo.
To zrobiłbym aktualizacje chpisetu ale no nie wiem jak. Poradziłby ktoś?

Awatar użytkownika
djkamil09061991

Globalny Moderator
Posty: 8250
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Sterownik AMD przestał działać ale odzyskał sprawność

Post28 gru 2013, 13:02

100% pisze:To zrobiłbym aktualizacje chpisetu ale no nie wiem jak

Zainstaluj ten sterownik do chipsetu:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

100%

Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 12 gru 2013, 22:38

Sterownik AMD przestał działać ale odzyskał sprawność

Post28 gru 2013, 13:16

No a nie trzeba odinstalować starego? I z jakiej strony pobrałeś drivera?

Awatar użytkownika
djkamil09061991

Globalny Moderator
Posty: 8250
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Sterownik AMD przestał działać ale odzyskał sprawność

Post28 gru 2013, 13:17

100% pisze:No a nie trzeba odinstalować starego?

nie trzeba
100% pisze: I z jakiej strony pobrałeś drivera?

ze strony producenta twej płyty głównej

100%

Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 12 gru 2013, 22:38

Sterownik AMD przestał działać ale odzyskał sprawność

Post31 gru 2013, 14:25

Zainstalowałem, wszystko przebiegło ok. Więc zagram sobie i odezwę się później. Jak na razie dziękuje za pomoc.

-- 31 gru 2013, 14:25 --

Witam ponownie. Niestety instalacja (zresztą ponownie) sterownika chipsetu nie pomogła. Ale pojawił się nowy komunikat, o to i on Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Zauważyłem też że wentylator karty graficznej chodzi na max Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Więc zabrałem się za czyszczenie karty razem ze zmianą pasty i jak na razie ok ale jeszcze nie miałem długiej sesji :D
Chciałem się zapytać w związku z tym komunikatem czy ktoś wie co on dokładnie ozn?



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości