System nie instaluje się po restarcie

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
itcheb

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 02 kwie 2010, 14:37

System nie instaluje się po restarcie

Post02 kwie 2010, 14:42

Witam.
Mam problem. Mianowicie gdy instaluje system, np. WinXP lub Win7 po rozpakowaniu plików komputer musi się uruchomić ponownie, a później jest kontynuowana instalacja. Problem w tym, że u mnie tak się nie dzieje.
Komputer się restartuje, leci dalej i zatrzymuje się na ekranie "Dowolny klawisz spowoduje rozruch z dysku CD lub DVD".
Domyślam się, że trzeba zmienić coś w BIOS'ie.
Moja konfiguracja:
Płyta główna Asus M2N-VH
RAM: 5120MB GOODRAM
Procesor: AMD Phenom II X4 5400+(4x~3.2gHz)
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2010, 18:59 przez cosik_ktosik, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Zmiana tytułu

Awatar użytkownika
gajad21995

Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 22 wrz 2009, 12:09
Lokalizacja: Gubin

Instalacja systemu

Post02 kwie 2010, 16:47

To na poczatek wyjmij płytę i włóż ja odrazu gdy zacznie sie ładować system
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2010, 16:47 przez djarta, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiam błąd.

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Instalacja systemu

Post02 kwie 2010, 18:26

leci dalej i zatrzymuje się na ekranie "Dowolny klawisz spowoduje rozruch z dysku CD lub DVD".

Widocznie w BIOSie Masz ustawione wyłącznie bootowanie z napędu CD\DVD, nie wybrałeś kolejnych urządzeń, z których może nastąpić bootowanie. Aby rozwiązać problem, po prostu przejdź do BIOSu i ustaw pierwsze urządzenie bootujące na HDD.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 15 gości