System nie wykrywa 2 rdzenia procesora

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
matiko1212

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 19 sty 2011, 16:23

System nie wykrywa 2 rdzenia procesora

Post21 mar 2012, 21:10

Witam mam windows 7 64bit no i system nie wykrywa mi 2 rdzenia patrzałem w tym msconfig rozruch i tam jest tylko 1 rdzeń a powinny być 2 potem programem cpu-z sprawdzałem też pokazał 1 rdzeń a potem everestem i jest tylko napisane obciążenie jednego rdzenia wie ktoś co się stało ?

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

System nie wykrywa 2 rdzenia procesora

Post21 mar 2012, 21:13

Jaki posiadasz procesor oraz płytę główną ?

matiko1212

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 19 sty 2011, 16:23

System nie wykrywa 2 rdzenia procesora

Post21 mar 2012, 21:20

dobra przepraszam że zawracałem głowę sam go rozwiązałem podaje dla innych jakby ktoś nie wiedział to z innego forum
Sam sobie poradziłem z problemem ale rozwiązanie chcę opisać gdyby ktoś miał podobny problem.
W narzędzu administracyjnym "Konfiguracja systemu" w zakładce "Rozruch/Opcje zaawansowane" ZAznaczona była liczba procesorów i wskazana była liczba 2 (do wyboru były tylko wartości 1 lub 2).
Po ODznaczeniu liczby procesorów i ponownym uruchomieniu systemu działały już oba rdzenie i 4 wątki. Po ponownym przejściu do ww. narzędzia i ponownym ZAznaczeniu liczby procesorów można już było wybrać 1, 2, 3 lub 4 procesory, żeby jak rozumiem wymusić uruchomienie od razu zaznaczonej ilości procesorów.



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 14 gości