Usunięcie danych z Partycjii Systemowej

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Awatar użytkownika
wobler1

Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: 06 kwie 2012, 16:45
Lokalizacja: Wielkie Ksiestwo Mazowieckie ze stolicą w Płocku

Usunięcie danych z Partycjii Systemowej

Post08 cze 2019, 18:50

Witam, mam problem już od dłuższego czasu z uaktualnieniem systemu Win 10 do najnowszej wersji. Czy instaluję za pomocą asystenta aktualizacji dochodzi do 84 - 90 % uaktualnienia i pokazuje się Bluescareen czy za pomocą Windows Update informuje system o błędzie. Mam wersję 1709 kompilacja 16299,967. Może ktoś z was poda mi krok po kroku jak usunąć dane z partycji C systemowej i przygotować ją do wgrania systemu win 10 na czysto. Mam już przygotowane kopie z tej partycji.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Usunięcie danych z Partycjii Systemowej

Post09 cze 2019, 10:14

wobler1, skąd wiesz, że masz za mało miejsca na partycji systemowej? Czy wyświetla Ci się jakiś komunikat? Ów blue screen może być wywołany przez włączonego antywirusa, nawet tego od Microsoft- przerabiałam to gdy próbowałam zaktualizować mój system za pomocą asystenta aktualizacji. Pomogło dopiero wyłączenie całej ochrony, w antywirusie, zaporze (np. w Comodo Firewall musiałam wyłączyć HIPS, Viruscope i samą zaporę, wcześniej wyłączyłam ich piaskownicę), HIPS, oraz OSArmor. Spróbuj zaktualizować system do majowej aktualizacji, po wyłączeniu całej ochrony. Aha, asystenta aktualizacji pobierz proszę z oficjalnej strony Microsoft.

Edit: aha, u mnie jak na samym początku próbowałam zaktualizować system do najnowszej aktualizacji, za pomocą asystenta, to włączył się nagle instalator systemu Windows, a nie powinien i poinformował, że nie umie określić czy mam wystarczającą ilość miejsca na dysku twardym. Pomogło dopiero odłączenie zbędnych urządzeń podłączonych do portu USB, czyli kamerki i adaptera WiFi. Problem na ogół dotyczy innych urządzeń.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
wobler1

Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: 06 kwie 2012, 16:45
Lokalizacja: Wielkie Ksiestwo Mazowieckie ze stolicą w Płocku

Usunięcie danych z Partycjii Systemowej

Post09 cze 2019, 11:25

Witaj Joanno,mi nie chodzi o miejsce na Partycji systemowej ale usunięcie całkowite plików i wgranie na czysto systemu Win 10, o tym co piszesz to ja już kilkadziesiąt razy przerabiałem i nic nie pomaga . Jak uaktualniam przez Windows Update po zakończeniu aktualizacji jest komunikat " Aktualizacja funkcji dla systemu Windows 10, wersja 1803 x86 2019-05C — błąd 0x80070005 " a jak uaktualniam za pomocą Asystenta aktualizacji dochodzi do 84 - 90 % uaktualnienia i pokazuje się Bluescareen . Pomocy szukałem też na Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników .Pomagali mi krok po kroku jak usunąć błędy ale i to nie pomogło. Stwierdzili że jednym sposobem będzie wgranie systemu na czysto.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Usunięcie danych z Partycjii Systemowej

Post12 cze 2019, 17:42

Wobler1, jak zdecydujesz się zainstalować od nowa system, to wybierzesz partycję systemową, która powinna zostać sformatowana. Chyba że coś się zmieniło...

Jakiego masz antywirusa i zaporę? Na Twoim miejscu, jeśli używasz Windows Defender, to zainstalowałabym Avirę, najlepiej pobierz jej instalkę offline, powinna ważyć 180 MB, wyłączyłabym ochronę w nowym antywirusie i ponownie próbowała zaktualizować system za pomocą asystenta. Jeśli używasz systemowej zapory, to wyłącz ją za pomocą jakiejś nakładki systemowej lub zainstaluj coś innego i wyłącz w tym ochronę. Blue screena powoduje domyślna ochrona, przerabiałam to u siebie...
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
wobler1

Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: 06 kwie 2012, 16:45
Lokalizacja: Wielkie Ksiestwo Mazowieckie ze stolicą w Płocku

Usunięcie danych z Partycjii Systemowej

Post21 cze 2019, 13:06

Witam, Nic się nie zmieniło nawet wczoraj próbowałem przy pomocy Asystenta uaktualnić system do najnowszej wersji ,doszło do 90 % i nic z tego nie wyszło. Blue screen. Do tej pory korzystałem z najnowszej wersji ESET Smart Security ale odinstalowałem. Spróbuję jak mi podpowiadasz.

Pozdrawiam Kazimierz

------Połączono posty------

Wszystko zrobiłem jak pisałaś i nie wyszło po raz kolejny raz. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Usunięcie danych z Partycjii Systemowej

Post22 cze 2019, 11:02

Ok, nie mam pojęcia czy problem dotyczy kompa stacjonarnego czy laptopa. W przypadku kompa stacjonarnego należy odłączyć zbędne urządzenia podłączane pod USB, np. czytnik kart pamięci, dyski przenośne, oraz jak w moim przypadku: nawet adapter WiFi i kamerkę...

Na pewno, według asystenta, wszystko jest w porządku: procesor, dysk twardy, itp.? Dziwne, że jak nie używasz antywirusa od Microsoft, to są blue screeny... U mnie pomogła zmiana antywirusa, oraz chyba całkowite wyłączenie usługi Windows Defender Security Center. Cieszę się, że nie sformatowałeś partycji systemowej... Szkoda, że to co mi pomogło poprawnie zainstalować majową aktualizację 1903, nie działa w Twoim przypadku. :( Aha, żadnego HIPS nie używasz? Np. SpyShelter Premium lubi przyblokować instalację nowych aktualizacji i zawsze muszę w nim wyłączać ochronę.

Może sprawdź czy w tym temacie jest sposób na rozwiązanie Twoich problemów:

Kod: Zaznacz cały

https://www.windowscentral.com/windows-10-may-2019-update-common-problems-and-fixes
.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
wobler1

Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: 06 kwie 2012, 16:45
Lokalizacja: Wielkie Ksiestwo Mazowieckie ze stolicą w Płocku

Usunięcie danych z Partycjii Systemowej

Post30 cze 2019, 17:13

Witaj. Problem dotyczy komputera stacjonarnego. Korzystam też z tego forum, mam konto na nim od chwili gdy za darmo Microsoft uaktualniał win 7 do win 10. Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Aktualizacja funkcji dla systemu Windows 10, wersja 1803 x86 2019-06OOB — błąd 0x80070005 jak uaktualniam w ustawieniach windows updade. a jak uaktualniam za pomocą Asystenta aktualizacji dochodzi do 84 - 90 % uaktualnienia i pokazuje się Bluescareen . Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Usunięcie danych z Partycjii Systemowej

Post01 lip 2019, 11:53

wobler1, skoro występuje blue screen, to zastosuj się proszę do tego tematu: problemy/podstawowe-czynnosci-ktore-wykonujemy-w-przypadku-bsod-ow-t33746.html i może załóż nowy temat poświęcony temu blue screenowi, albo kontynuuj w tym temacie...

Sprawdź proszę te dwa tematy:

Kod: Zaznacz cały

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4089834/windows-10-troubleshoot-problems-updating
, a zwłaszcza ten:

Kod: Zaznacz cały

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/10164/fix-windows-update-errors


A tak z czystej ciekawości, czy używasz jakiegoś programu podmieniającego systemowe Menu Start? Może on powoduje niektóre problemy?
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości