Vista, nie można naprawić plików systemowych

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Radziuu

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 02 cze 2010, 23:13

Vista, nie można naprawić plików systemowych

Post02 cze 2010, 23:16

WITAM.

http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=82 co to tego to mam problem jak wkładam płytę od Windowsa to zamiast mi się pokazać język do odrazu już mnie prosi o cd-key potem przechodzi w miejsce tam gdzie dysk się formatuje a jak biorę dalej to już instaluje.
Ostatnio zmieniony 04 cze 2010, 00:50 przez cosik_ktosik, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Zmiana tytułu

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

PROBLEM Z VISTA!

Post03 cze 2010, 00:03

Można WinPe sobie stworzyć (punkt 3): http://www.hotfix.pl/winpe-konsola-odzyskiwania-systemu-windows-vista-a13.htm i spod niego wszystko wykonać.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Radziuu

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 02 cze 2010, 23:13

PROBLEM Z VISTA!

Post04 cze 2010, 00:15

http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=82 udalo mi sie normalnie dojść do wiersza polecenia ponieważ wsadziłem plytke visty home premium a zainstalowaną mam basic i na początku nie moze mi wykryc serwice paku pisze mi ze wolumin w stacji c nie ma etykiety ???

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

PROBLEM Z VISTA!

Post04 cze 2010, 00:19

Sprawdź najpierw dysk narzędziem chkdsk, wpisz więc:
chkdsk c: /F
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Radziuu

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 02 cze 2010, 23:13

PROBLEM Z VISTA!

Post04 cze 2010, 00:26

ok zrobilem to i mi wyskoczylo


typ systemu plikow to NTFS
nie mozna zablokowac biezacego dysku.

nie mozna uruchomic programu Chkdsk, poniewaz wolumin jest uzywany przez inny proces. mozna uruchomic program chkdsk po uprzedniej dezinstalacji woluminu.WSZYSTKIE OTWARTE DOJSCIA DO TEGO WOLUMINU PRZESTANA BYC PRAWIDLOWE, czy chcesz wymusic dezinstalacje tego wolumin T/N ??? co zrobic?

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

PROBLEM Z VISTA!

Post04 cze 2010, 00:50

Wybrać tak.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Radziuu

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 02 cze 2010, 23:13

Vista, nie można naprawić plików systemowych

Post04 cze 2010, 01:08

sprawdzilo i wszystko ok tylko pod koniec napisalo mi {nie mozna przeniesc zarejestrowanych komunikatow do dziennika zdarzen kod bledy :50

Awatar użytkownika
lewy

Ekspert
Posty: 1462
Rejestracja: 15 gru 2009, 11:10

Vista, nie można naprawić plików systemowych

Post04 cze 2010, 08:54

No dobra, ale powiedz co w ogóle się dzieje z tym systemem?

Radziuu

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 02 cze 2010, 23:13

Vista, nie można naprawić plików systemowych

Post04 cze 2010, 12:38

http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=82 mam problem z tym jak juz przechodze do wiersza polecenia i trzeba wzkazac ten serwice pack no to robie tak samo jak na przykladach dir /s c:\Windows6.0-KB948465*.exe i mi wyskakuje
wolumin w stacji c nie ma etykiety numer seryjny woluminu :****-****

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Vista, nie można naprawić plików systemowych

Post04 cze 2010, 14:23

No i prawidłowo jest, jeżeli paczka SP została odnaleziona, odpowiednia informacja pojawi się w oknie konsoli, w przeciwnym wypadku wybierz inny wolumin i ponów wyszukiwanie.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Radziuu

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 02 cze 2010, 23:13

Vista, nie można naprawić plików systemowych

Post04 cze 2010, 17:26

windows system32 winload,exe ja mam ten plik uszkodzony
tamten sposób nie da rady
i mam pytanie czy jak zainstaluje jeszcze raz Windows to będzie Windows.old a czy na tym old bede te rzeczy mial np.z pulpitu bo to jest dla mnie wazne

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Vista, nie można naprawić plików systemowych

Post04 cze 2010, 18:28

Nie musisz formatu robić, podmień ten plik o którym mowa i po problemie.

Z czym Masz dokładnie problem? Jak coś opiszę ci dokładnie co i jak. Napisz tylko na którym etapie Masz problem, gdzie zapisałeś ten Service Pack.

Ewentualnie pobierz ten plik o którym mowa, w sieci jest kilka serwisów które oferują tego typu pliki, tylko pamiętaj o tym aby pobrać właściwą wersję. Jeżeli Masz system z zainstalowanym SP2, to właśnie taką wersję pliku musisz pobrać i podmienić. Dlatego też najpewniej jest zdobyć ten plik z SP dla Visty, jest to jedyna 100% metoda, gdzie Masz pewność że plik jest autentyczny.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości