Vista nie widzi napędu DVD +/- RW

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Tsyira

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 13 mar 2009, 10:05

Vista nie widzi napędu DVD +/- RW

Post13 mar 2009, 10:41

Witam.

Miesiąc temu oddałam swój komputer do serwisu (przyczyna to niedziałający zasilacz). Dostałam komputer spowrotem i od tamtego momentu nie instalowałam niczego prócz aktualizacji do Windows Vista Home Edition 32biti programów antywirusowych. Nie zwracałam uwagi na dyski optyczne, czy jest z nimi wszystko wporządku. Pewnego dnia chciałam zainstalować program z płyty DVD i zobaczyłam coś takiego (screen):

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Nie widać nagrywarki DVD (Philips SPD6005BM LightScribe) a w to miejsce pojawiły się dyski wymienne. Podkreślę, że używałam w między czasie pendrive'a (lecz nie instalowałam do niego żadnych sterowników). Posiadałam również program Nero, ale wtedy nagrywarka była widoczna jeszcze w tym folderze. Po odinstalowaniu Nero sprawdzałam, klucz: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} ,który był często podawany na forach, odnośnie tego problemu. Kluczy: UpperFilters oraz LowerFilters nigdy nie znalazłam w rejestrze, co widoczne jest na screenie:

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Odinstalowywałam i instalowałam na nowo WSZYSTKIE Kontrolery IDE ATA/ATAPI. Nie pomogło. Nadal nie widać napędu. Podkreślę, że w Menadżerze urządzeń w ogóle nie widać napędu DVD. Nie widać również w programie EVEREST:

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Napęd w Biosie jest ustawiony na rozruch jako pierwszy. Więc podłączony powinien być poprawnie, ponieważ będąc w Windowsie, wrzucam płytę do napędu, słychać przez chwilę lekki szum, lampki się przez chwilę świecą, ale na tym się kończy. Próbowałam również opcji w Biosie "Load Optimized Defaults" - po zapisaniu i odpaleniu Windowsa, pojawiła się Stacja dyskietek w "Komputerze", której tak nie posiadam, ponieważ z przodu obudowy są czytniki kart SD MMC, SM XD, CF MD, MS. Stacja dyskietek się pojawiła, ale dalej nie ma napędu DVD +/- RW. Nigdzie nadal nie mogę go zlokalizować i już kończą mi się pomysły co z tym zrobić, ponieważ próbowałam wyżej wymienionych sposobów, próbowałam przywrócić system (nie pomogło), sterowniki do nagrywarki nie pomogły, a Recovery niestety nie mogę zrobić, ponieważ przy próbie odpalenia płyty poza Windowsem, w menu NIE MAM opcji "Napraw komputer" tak jak na poniższym screenie:

Obrazek

Wszystkie inne opcje są, jedynie w Trybie awaryjnym sprawdzałam i również nie widać napędu, a boję się odpalać pozostałe na własną rękę,bo nie wiem do czego dokładnie służą.

Jestem już bezradna w tej kwestii, proszę o jakieś inne pomysły, wskazówki.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Vista nie widzi napędu DVD +/- RW

Post13 mar 2009, 11:10

Napęd w Biosie jest ustawiony na rozruch jako pierwszy.


Ale w sumie to nie oznacza, że napęd jest widoczny w nim. Jeżeli jest widoczny, to powinien pojawić się w oknie Standard CMOS Features Biosu oraz na pierwszym ekranie, gdy, tylko włączasz komputer.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Re: Vista nie widzi napędu DVD +/- RW

Post13 mar 2009, 12:21

Może być jeszcze brak sterowników do chipsetu płyty głównej - Chipset lub infekcja z pendriv`a.
Podaj screena z EVEREST - Komputer -> Podsumowanie.
/ screeny wrzucasz np. na fotosik, wrzuta itp. i podajesz linki /.
Podaj log z programu Combofix : viewtopic.php?f=42&t=146
Logi wklejasz na Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników a w poście dajesz linki.

Edit : jeżeli będą problemy z Combofix-em to podaj logi z HijackThis.
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 21 gości