Windows XP wiesza się podczas wyłączania

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
DareX

Użytkownik
Posty: 94
Rejestracja: 12 mar 2009, 22:11

Windows XP wiesza się podczas wyłączania

Post12 mar 2009, 22:21

Witam. Mam mały problem, podczas wyłączania systemu Win Xp professional a mianowicie zamykam system, niby wszystko ok, ale gdy jest napis trwa zamykanie systemu czasem się wiesza, nie zawsze ale zdarza się, miałem przez jakieś 3 miesiące viste i nie było tego problemu, a przedtem miałem tez xp tylko home i tez taki problem miałem. Nawet gdy wprowadziłem te zmiany w rejestrze (przez jakiś czas było ok, a potem znowu to samo) Wiec moje pytanie do was to co może być tego przyczyną i jak rozwiązać ten problem ?? Z góry wielkie dzięki
Ostatnio zmieniony 12 mar 2009, 22:24 przez me@djohnsc, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: zmieniłem tytuł i poprawiłem pisownię

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Windows XP wiesza się podczas wyłączania

Post12 mar 2009, 22:44

Co na to podgląd zdarzeń?

Zapisz dzienniki aplikacja oraz system, instrukcja zapisu dzienników -> Podgląd zdarzeń - zapisywanie dzienników (XP, Vista).

Czy występują jakieś BSOD-y?

Sprawdź folder:

W start -> Uruchom wpisz

Kod: Zaznacz cały

%systemroot%\minidump


Znajdują się w nim pliki DMP?
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

DareX

Użytkownik
Posty: 94
Rejestracja: 12 mar 2009, 22:11

Re: Windows XP wiesza się podczas wyłączania

Post13 mar 2009, 13:19

No więc tak : gdy wpisuje w start->Uruchom->%systemroot%\minidump to pokazuje sie komunikat, że system windows nie moze odnaleźć pliku systemroot\minidump, co do tych BSOD'ów to nie wiem co to jest.

Link do podglądu zdarzen : Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników Mam nadzieję, ze wszystko dobrze zrobilem.

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Windows XP wiesza się podczas wyłączania

Post13 mar 2009, 14:10

Problem stanowi Twój modem, podczas zamykania systemu bądź wylogowania użytkownika połączenie nie jest automatycznie kończone co powoduje zamrożenie systemu.

Odinstaluj stary sterownik i zainstaluj nowszy, jeżeli Twój obecny sterownik/aplikacja jest już w najnowszej wersji zainstaluj ją ponownie.

Instrukcja reinstalacji.

Step-by-step guide for install Speedtouch PPP Adapter driver.
1. Download file for Speedtouch PPP Adapter from our site, save it on your computer and unzip.
2. Connect your Speedtouch PPP Adapter to computer.
3. Right click on My computer and click Properties. Go to Hardware tab. Click to Device Manager button.
4. Find your new Speedtouch PPP Adapter on net category double click on device and press Reinstall Driver button.
5. Select Install from specific location, check Include this location and click Browse button to select the THOMSONdriver click Next button to continue and click Finish button to finish installation.
6. After this procedure you should see new Speedtouch PPP Adapter in net inside device manager.


Źródło: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

DareX

Użytkownik
Posty: 94
Rejestracja: 12 mar 2009, 22:11

Re: Windows XP wiesza się podczas wyłączania

Post14 mar 2009, 13:35

Aha, ja mam neostrade, modem speedtouch330 i sterowniki ze strony neostrady. A gdybym za kazdym razem rozłączał połączenie ? pomoże to cos ?

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Windows XP wiesza się podczas wyłączania

Post14 mar 2009, 14:41

A gdybym za kazdym razem rozłączał połączenie ? pomoże to cos ?

Tak, system nie będzie czekał na zakończenie połączenia (zamknięcie) tylko od razu rozpocznie procedurę kończenia wątków (procesów, usług itp.).
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

DareX

Użytkownik
Posty: 94
Rejestracja: 12 mar 2009, 22:11

Re: Windows XP wiesza się podczas wyłączania

Post14 mar 2009, 15:38

Bo chodzi o to, ze ja jakieś 2 tygodnie temu formatowałem dysk z visty na xp pro i właśnie mi się tak zawiesił to postanowiłem się dowiedzieć czym to jest spowodowane. Rokko ty sprawdziłeś w tym podglądzie zdarzeń, ze problem leży na modemie ?? Dodam ze nie raz mi się net rozłączy, ale to wina przedłużki USB.
Ostatnio zmieniony 14 mar 2009, 23:20 przez me@djohnsc, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: dodałem polskie znaki diakrytyczne

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Windows XP wiesza się podczas wyłączania

Post14 mar 2009, 15:47

A co ma piernik do wiatraka, problem leży w długim wyłączaniu systemu i rozwiązanie dot. tego problemu Masz już podane.

Jeżeli Masz jeszcze jakiś inny problem to sformułuj pytanie w sposób konkretny, bo w tej chwili ja nie mam do czego się odnosić.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

DareX

Użytkownik
Posty: 94
Rejestracja: 12 mar 2009, 22:11

Re: Windows XP wiesza się podczas wyłączania

Post14 mar 2009, 19:04

Dobrze, nie mam innego problemu, tylko te wyłączanie.

### Połączono posty ###

Dzięki Rokko, faktycznie gdy mi się tak "zamraża" ten system podczas wyłączania, to wystarczy że odłączę modem od usb i natychmiast się wyłącza. Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI. Pozdrawiam



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości