WindowsPE brak listy dysków

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Awatar użytkownika
marcino1104

Użytkownik
Posty: 134
Rejestracja: 03 mar 2009, 23:46

WindowsPE brak listy dysków

Post06 mar 2009, 17:31

Witam!
chciałem sformatować mp3 z poziomu WIndowsPE z płyty z Vistą. wchodzę do wiersza polecenia wpisuje diskpart a następnie list disc teraz mam 3 opcje wybieram DISC aby pokazało mi listę dostępnych dysków lecz po tej komendzie nie pokazuje mi się lista z dyskami lecz komendy jakie mogę użyć coś takiego jakbym wpisał HELP ... Proszę o pomoc jak zrobić aby wyświetliła mi się lista dysków.

Cube

Użytkownik
Posty: 178
Rejestracja: 20 gru 2008, 16:49

WindowsPE brak listy dysków

Post06 mar 2009, 21:01

A zobacz czy działa Tobie poza DISKPART zwykła komenda MAP (chociaż ona była pod zwykłą konsolą, ale może zadziała).

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

WindowsPE brak listy dysków

Post06 mar 2009, 23:32

Komenda ta to nie

list disc

tylko
list disk

Wiem, że różnica niewielka, lecz proszę zwracać na to uwagę. Wystarczy jedna literka przekręcona i polecenie nie wykona się.

coś takiego jakbym wpisał HELP

Po wejściu do linii poleceń diskpart'a wpisujesz

I tym samym uzyskujesz listę wszystkich poleceń jakie można użyć, to samo ze szczegółowymi poleceniami np.

Kod: Zaznacz cały

list /?

Poza tym jest bardzo dużo artykułów dot. tego narzędzia np. Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników, Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

PS. W powłoce diskpart polecenie MAP nie ma prawa zadziałać ;)
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
marcino1104

Użytkownik
Posty: 134
Rejestracja: 03 mar 2009, 23:46

WindowsPE brak listy dysków

Post07 mar 2009, 10:19

He rzezywiście to był mój błąd literówka zdarza się ... :P Ale za to mp3 naprawione !! :jupi: Dzięk Rokko za wszystko ! Jeteś wielki ! :D



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości