Wyłączają się lub zacinają gry, karta HIS HD 3870 IceQ 3

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Brayan6611

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 02 lut 2009, 11:19

Wyłączają się lub zacinają gry, karta HIS HD 3870 IceQ 3

Post02 lut 2009, 11:31

Witam serdecznie, próbowałem rozwiązać mój problem na forum dobrychprogramów ale bez efektu. Wasza stronę znalazłem z podpisu użytkownika "seba86mu", mam nadzieje ze tutaj lepiej mi pójdzie.

Mój sprzęt to:
procesor - DualCore Intel Core 2 Duo, 2666 MHz (8 x 333)
plyta glowna - Asus P5B Premium (3 PCI, 1 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Dual Gigabit LAN, IEEE-1394)
grafika - HIS HD 3870 IceQ 3 Turbo 512MB (256bit) GDDR4 PCIe - Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
chipset - Intel Broadwater P965
ram - 3072 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM) [mam 4 gb ale 32bit xp widzi tylko 3 gb]
system - windows XP Sp 3

Generalnie wygląda to tak ze na dobrych grach, szczególnie strzelniankach mi się albo gra wyłącza, albo zacina albo windows się zawiesza. Instalowałem już update do chipsetu, płyty głównej, próbowałem oryginalnych sterowników z pudelka, rożnych wersji sterowników, windowsa visty.

Bardzo proszę o pomoc.
Ostatnio zmieniony 02 lut 2009, 12:10 przez me@djohnsc, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: dodałem znaczki pl pamiętaj o ich używaniu, korekta tytułu

Awatar użytkownika
djarta

Globalny Moderator
Posty: 5854
Rejestracja: 26 gru 2008, 17:15
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Problem z karta graficzna

Post02 lut 2009, 11:51

Może byś powiedział jaki masz zasilacz?

Z programu Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników podaj odczyt z czujników (w programie Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników).


Podaj odczyt napięć z Biosu.
Do Biosu wchodzisz wciskając klawisz DEL przy starcie komputera. Na pierwszym ekranie po starcie będzie napis Press DEL to Enter Setup, wciskasz i wchodzisz. Wybierz PC Health Status (czasami jest Hardware Monitor), wejdź i spisz napięcia +3.3V, +5V oraz +12V. Z Biosu wychodzisz klawiszem ESC.

Podaj do tego tematu odczyt SMART dysku: viewtopic.php?f=22&t=30



===========
K.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Re: Problem z karta graficzna

Post02 lut 2009, 11:56

Zainstalowałeś prawidłowo DirectX : http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=22
:?:
Masz zainstalowany NET Framework :
http://www.hotfix.pl/infusions/pro_down ... hp?did=177
:?:
Polecam 2.0 - mniej obciąża komputer oraz internet.
Jeżeli nie to zainstaluj + poprawkę z tego tematu : viewtopic.php?f=16&t=341
Przeczyść komputer chociaż CCleanerem : http://www.hotfix.pl/infusions/pro_down ... hp?did=158
U góry po lewej ,,Cleaner" na dole Analiza - Uruchom Cleaner
póżniej ,,Rejestr" Skanuj by znależć problemy - Napraw zaznaczone problemy.
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Brayan6611

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 02 lut 2009, 11:19

Re: Wyłączają się lub zacinają gry, karta HIS HD 3870 IceQ 3

Post02 lut 2009, 13:28

Dziękuje Wam bardzo za rzetelne odpowiedzi. Temperatury mam ok, .net 2.0, stery najnowsze, directX jest ok, jedynie co do biosu nie jestem pewien ale to sprawdzę. Ccleaner używam od dawna, stan systemu jest ok.

Czekając na odpowiedzi zacząłem "bardziej" szukać i znalazłem to.

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Jest tam napisane ze moja karta jest fabrycznie podkręcona przez co nie stabilna podczas dużych obciążeń lub po prostu w niektórych grach tak reaguje. Zastosowałem się do poleceń i misje w cod przeszedłem bez najmniejszego zająknięcia na max detelach i rozdzielczości. Tej misji nie moglem przejść z powodu na zacinanie i zawieszanie kompa.

Będę dalej testował :D i jak dalej będzie problem to wrócę tu i będę błagał o pomoc.

pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 02 lut 2009, 13:32 przez me@djohnsc, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawiłem pisownię



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości