Wyłączył mi się komputer i nie chce włączyć

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
lysy3001

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 02 kwie 2013, 21:14

Wyłączył mi się komputer i nie chce włączyć

Post02 kwie 2013, 21:49

Witam ponownie.
Kiedyś zakładałem już taki wątek na tej stronie .I opisałem problem bardzo dokładnie , lecz muszę go ponowić ponieważ nie stety usterka była błędnie zdiagnozowana :(
Problem polega na tym iż włączyłem komputer po chwili mi się wyłączył i zaczął migać , tak jak by był w jakimś stanie wstrzymania lecz nie dało się go włączyć . Po odłączeniu go od zasilania (wtyczką :D ) już było zero reakcji , nawet nie migał .
Rozkręcałem go całego , nawet zasilacz , odłączałem wszystko po kolei i podłączałem żeby znaleźć przyczynę tego zjawiska .
Nigdzie nie stety nie znalazłem wady , zasilacz i wszystko nie wygląda na uszkodzone .
Przy majsterkowaniu zaobserwowawszy że komputer się włancza jeżeli wyjmę jedną kostkę ( lecz bez niej nic praktycznie nie działa, jedyną oznaką że działa jest to że wiatraczek na karcie graficznej jak i na procesorze się kręci . )
Po podłączeniu tej kwadratowej poczwórnej kosteczki po włączeniu wiatraczek jedynie lekko drgnie i koniec jakich kolwiek oznak życia .
Pożyczyłem zasilacz o identycznych parametrach jak mój , i było tak samo , ( tym samym wykluczyłem wadę zasilacza ) , lecz na tym forum ktoś mi napisał że to jest prawdopodobna przyczyna też tak myślałem , teraz wywnioskowałem że to może być karta główna , lecz jej koszt wynosi najmarniej 150 zł a nie chcem w ciemno ryzykować tych pieniędzy , a w serwisie podliczą mnie grubo ponad 300 zł z częściom i robocizną a ja mogę ją spokojnie sam zamontować .

dołączam link do screnu z tą samom płytą główną z zaznaczonym wejściem kostki o którą chodzi
Powtarzam że wykluczyłem już awarie zasilacza .

Link : Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Wyłączył mi się komputer i nie chce włączyć

Post03 kwie 2013, 00:15

Awaria płyty głównej lub awaria zasilacza, ale jeżeli napisałeś, że na drugim zasilaczu jest to samo, to wygląda na płytę główną.
Wtyczka, którą zaznaczyłeś oczywiście musi być podłączona.

Na jakim drugim zasilaczu testowałeś ?
Posiadasz może miernik elektroniczny (multimetr), aby zmierzyć napięcia generowane przez zasilacz ?

Dobrze byłoby dla 100% pewności znaleźć kolegę, który również ma płytę główną z podstawką AM3, podmienić płytę i sprawdzić.

Do płyty głównej podłączony jest głośniczek, tzw. buzzer ?

lysy3001

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 02 kwie 2013, 21:14

Wyłączył mi się komputer i nie chce włączyć

Post03 kwie 2013, 13:01

seba86mu pisze:Z najtańszych ASRock 960GM-VGS3 FX /BULK => Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Jednak najpierw zakończmy jeden wątek, bo w 100% nie jest pewne czy to płyta:
=> problemy/wylaczyl-mi-sie-komputer-i-nie-chce-wlaczyc-t24210.html




Nie mam innego pomysłu odnośnie wady mojego komputera , mogło by to być spowodowane złym podłączeniem różnych kabelków , lecz wada była zanim grzebałem w jego wnętrznościach . Karta graficzna , itp jest od razu wykluczona bo wyjmowałem i próbowałem włączać bez różnych części . Pozostaje tylko płyta główna , awaria powstałą prawdopodobnie przez wirusa którego miałem już przez długi czas .
Jedynym sposobem żeby dowiedzieć się w 100 % jest wymiana płyty głównej :) .
Co do powyższego linku który podałeś to czy na prawdę nie ma nic troszeczkę tańszego co by spełniło wymogi :( .
na paragonie mam za swoją MSI kwotę 155 zł a to było rok temu .

-- 03 kwi 2013, 13:01 --

przepraszam że w drugim poście .
Nie posiadam miernika elektronicznego , co do zasilacza na którym testowałem prace komputera to był zasilacz o identycznych parametrach (tylko nie pamiętam firmy . ) Nie mam znajomych którzy mieli by płytę pod AMD , którzy pożyczyli by ją mi do sprawdzania komputera .

Przy okazji mam pytanie , jeżeli została zerwana plomba z zasilacza , to gwarancja już nie obejmie mojego komputera ?
Zanim pomyślałem o gwarancji próbowałem sam naprawić

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Wyłączył mi się komputer i nie chce włączyć

Post03 kwie 2013, 13:23

lysy3001 pisze:Przy okazji mam pytanie , jeżeli została zerwana plomba z zasilacza , to gwarancja już nie obejmie mojego komputera ?

Plomba była na obudowie ?
Otwierając obudowę zerwałeś plombę ?

Jeżeli na każdy podzespół masz osobną gwarancję, to reklamuj płytę główną, a nie kupuj nowej.

lysy3001 pisze:awaria powstałą prawdopodobnie przez wirusa którego miałem już przez długi czas .

Wirus nie uszkodził płyty głównej.

lysy3001

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 02 kwie 2013, 21:14

Wyłączył mi się komputer i nie chce włączyć

Post13 kwie 2013, 22:07

Na karcie gwarancyjnej każdy podzespół jest osobno wpisany w tabelce
Typ i model sprzętu Numer seryjny okres gwarancji.


Więc raczej wszystkie podzespoły mają osobną gwarancję , nie przypominam sobie plomby na obudowie , lecz ona nie jest wpisana do karty gwarancyjnej , widnieje jedynie na paragonie . Co do reszty była naklejka na pewno na zasilaczu i karcie graficznej . Co do płyty głównej wolę już jej nie wykręcać .
Zawiozę dzisiaj bądź jutro komputer do ich placówki w Warszawie . Po naprawieniu usterki napiszę co to było dokładnie .


Co do wirusa on nie musiał bezpośrednio uszkodzić karty , mógł być przyczyną ( bynajmniej tak mi się wydaje ) . Pamiętam że zdążyłem tylko włączyć mozille i mi się komputer zawiesił , następnie wyłączył , co mogło chyba być spowodowane jakimś przeciążeniem między innymi przez wirusa . No ale informatykiem nie jestem więc nie będę wtrancał tutaj więcej takich teorii :)

-- 13 kwi 2013, 22:07 --

Już komputer prawie naprawiony , wadą była płyta główna ;)
mam teraz nowy problem , lecz drobniejszy . Napisze w nowym wątku ponieważ nie będzie na temat powyższego



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 20 gości