Wyskakujące okno

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Fryta

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 13 sie 2017, 15:09

Wyskakujące okno

Post13 sie 2017, 15:13

Witam. Mam problem z wyskakującym oknem. "Jak chcesz odtworzyć ten plik" i poniżej jest lista programów. :/ prosze o pomoc bo nie mam zielonego pojęcia czemu tak sie dzieje i jak to wyłączyć

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Wyskakujące okno

Post13 sie 2017, 15:38

Gdy ustawisz program domyślny do otwierania jakiegoś typu rozszerzeń, to nie wyskoczy ten monit.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Fryta

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 13 sie 2017, 15:09

Wyskakujące okno

Post13 sie 2017, 15:40

Ale nawet nie wiem jakie to jest rozszerzenie. Nie ma tam żadnej końcówki a próbowałem chyba wszystkich programów z listy.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Wyskakujące okno

Post13 sie 2017, 16:47

Co to za plik, skąd go wziąłeś, -> pokaż screen z właściwości pliku.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Fryta

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 13 sie 2017, 15:09

Wyskakujące okno

Post13 sie 2017, 18:24

Właśnie w tym problem. Nie włączam nic. Np. gram w gre lub oglądam film a okienko i tak wyskakuje...

Wygląda to tak: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Akurat oglądam film

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Wyskakujące okno

Post13 sie 2017, 19:14

Musi do czegoś należeć.
Włącz menadżer zadań (task manager) i uruchom film. Gdy wyskoczy okienko, to pojawi się proces. Albo zapisz nazwę w notatniku, albo zrób screen.
Strony do zapodawania screenów:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Fryta

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 13 sie 2017, 15:09

Wyskakujące okno

Post13 sie 2017, 20:29

Słabo cusik sie rozumiemy xD film nic do tego nie ma. Nawet jak nic nie robię na laptopie to za jakiś czas te okienko sie wyświetla.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Wyskakujące okno

Post13 sie 2017, 20:53

Jeśli wyskakuje okno, to musi się uruchamiać coś, do czego należy to okno. Zdradź, jaki masz system.
Gdy wyskoczy okno, to ta aplikacja musi być w procesach.
Pobierz openedfilesview i spolszczenie. Wypakuj oba i zawartość spolszczenia skopiuj i wklej do folderu programu. Potem dopiero możesz usunąć folder spolszczenia i zipy. Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Program pokaże każdy aktualnie otwarty plik w systemie. Gdy będzie otwarte to wyskakujące okno, znajdziesz winowajcę.

Drugi sposób - Pobierzesz pestudio byle gdzie. Wypakujesz, uruchomisz. Gdy wyskoczy to :coś" - wystarszy przeciągnąć lewym przyciskiem myszy na okno pestudio. Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Raz, że dowiemy się wszystkiego o pliku, drugi raz program ma skaner virus total.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Wyskakujące okno

Post14 sie 2017, 00:50

Można też spróbować wyłączyć to okienko przez program Autoruns, w zaplanowanych zadaniach coś wisi? Jeśli wstawisz log z tego programu zobaczę czy coś znajdę.
Tu jest instrukcja i link do pobrania --> http://www.hotfix.pl/optymalizacja-auto ... s-a128.htm
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

Fryta

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 13 sie 2017, 15:09

Wyskakujące okno

Post14 sie 2017, 22:07

No więc tak. System Windows 8.1 64 bitowy. Najsampierw spróbowałem drugiego sposobu podanego przez Gedo. Nic to nie dało ponieważ nie da się przesunąć tego okienka. Następnym razem spróbowałem sposobu pierwszego ale też nic to nie dało, lista aktualnie otwartych plików jest tak duża że nie idzie dostrzec który to z nich. Zastanawiam się nad "formatem" laptopa :( ale nie chciał bym tego robić ze względu na ilość danych na moim które zgromadziłem :D

Co to propozycji Lupera. Tak wygląda to podczas gdy problematycznego okienka nie ma Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników chyba że zrobiłem screena nie tej zakładce. W chwili gdy robiłem screena nie było okienka ale może coś uda Ci sie znaleźć. Jeżeli to nie ta zakładka to przepraszam bo może nie do końca zrozumiałem instrukcje :P Nooo i jeszcze taki cusik. Gdy wejdę (w programie Autoruns) w zakładke "Wszystko" Jest tam sporo plików zaznaczonych na żółto i czerwono np. Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Wyskakujące okno

Post14 sie 2017, 22:44

Niestety to nie to.

Spróbuj jeszcze raz:
W programie Autoruns
Listę elementów można łatwo zapisać do pliku o rozszerzeniu ARN, tym samym tworząc log z programu. W tym celu w menu wybieramy polecenie File a następnie Save (lub wciskamy kombinację klawiszy CTRL+S). Wskazujemy, gdzie chcemy zapisać plik, po czym klikamy Save.

Plik zamieszczamy na zewnętrznym serwerze np Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

i link do tego pliku tu wklejasz.
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

Fryta

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 13 sie 2017, 15:09

Wyskakujące okno

Post16 sie 2017, 22:15

Nie da rady. Ten plik chyba nawet w ogóle nie istnieje. Tak mi się wydaje. Tera po wybraniu jakiegokolwiek programu z listy wyskakuje błąd i napis że plik nie istnieje. Ale dlaczego wyskakuje te okienko???



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości