wywaliłem Windows Movie Makera 2.1

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
cps

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 20 wrz 2016, 10:48

wywaliłem Windows Movie Makera 2.1

Post20 wrz 2016, 11:22

Usunąłem WMM z XP. Mam SP 3. Jak z powrotem dodać WMM. Proszę. Program WMM portable owszem pozwala montować ale nie widzi podglądu całości i nie daje się zgrać. Coś powaliłem. Czy WMM w SP3 da się odtworzyć jakoś?
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2016, 16:11 przez LupeR, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: korekta pisowni

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

wywaliłem Windows Movie MAkera 2.1

Post20 wrz 2016, 12:07

W jaki sposób "wywaliłeś"?

Jeśli już "wywaliłeś" - Skorzystaj z menu start, dostęp do programów i ich domyś..., dodaaj nowe programy, dodaj program z dysku cg-rom, - kreator poprosi o płytę z systemem i trzeba potem znaleź na płycie moviemk i dodać. Można też wywołać reinstall. Musisz być zalogowany jako administrator lub ***** grupy Administratorzy w celu wykonania tej procedury.
Z tweaks.com:
Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Uruchom, a następnie wpisz następujące polecenie:
% systemroot% \ inf
UWAGA: Nie ma w ogóle miejsca w poprzednim wierszu poleceń.
Kliknij przycisk OK, aby otworzyć folder INF.
Zlokalizuj moviemk.inf pliku
Kliknij prawym przyciskiem myszy plik, a następnie kliknij przycisk Zainstaluj. Spowoduje to ponowne zainstalowanie plików Wyszukiwarka musi przebiegać normalnie.
Zostaniesz poproszony, aby postawić Windows XP CD ROM w napędzie.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

cps

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 20 wrz 2016, 10:48

wywaliłem Windows Movie Makera 2.1

Post20 wrz 2016, 16:17

dzięki za instrukcję ALE
1.Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Uruchom, a następnie wpisz następujące polecenie:
% systemroot% \ inf
Pojawił sie folder WINDOWS

2.UWAGA: Nie ma w ogóle miejsca w poprzednim wierszu poleceń.
nie rozumiem

3.Kliknij przycisk OK, aby otworzyć folder INF.
nie ma takiego folderu

Zlokalizuj moviemk.inf pliku
Kliknij prawym przyciskiem myszy plik, a następnie kliknij przycisk Zainstaluj. Spowoduje to ponowne zainstalowanie plików Wyszukiwarka musi przebiegać normalnie.
4. Zostaniesz poproszony, aby postawić Windows XP CD ROM w napędzie

czy to jest procedura na reinstalacje przez internet czy z płyty?

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

wywaliłem Windows Movie Makera 2.1

Post20 wrz 2016, 16:52

Znaczy - taki był poradnik. Ja musiałem zainstalować painta według tego:
Skorzystaj z menu start, dostęp do programów i ich domyś..., dodaaj nowe programy, dodaj program z dysku cg-rom, - kreator poprosi o płytę z systemem i trzeba potem znaleź na płycie moviemk i dodać. Można też wywołać reinstall.

Musiałem tak znaleźć painta, gdy napęd wyświetlił foldery znajdujące się na płycie cd rom.

Widzę, że moglem łatwiej... Znajdź normalnie w C windows, folder inf.
U mnie jest C:\WINDOWS\inf\moviemk.inf
jak widać - są z PPM opcje zainstalowania. Kliknij w install
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Pokaże się kreator i wykonuje się polecenia. Gdy każe włożyć płytę z systemem, to tak zrób. Zassie instalator z płyty i będzie WMM jak nówka.
Bez kombinowania.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

cps

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 20 wrz 2016, 10:48

wywaliłem Windows Movie Makera 2.1

Post20 wrz 2016, 17:08

nie ma w windows -INF

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

wywaliłem Windows Movie Makera 2.1

Post20 wrz 2016, 17:59

Poszukaj tu C:\WINDOWS\ServicePackFiles\i386\moviemk.inf
Ten plik ma też dokładnie takie opcje z prawokliku, jak ten z info.

Powinieneś ten plik skopiować z service pack i wkleić do folderu inf
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

cps

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 20 wrz 2016, 10:48

wywaliłem Windows Movie Makera 2.1

Post20 wrz 2016, 19:34

w i386 sa 3 pliki moviemk żadnego z rozszerzeniem inf
1.skompilowany plik HTML help
2 z ikonką WMM opis Windows Media MAker,Firma - Microsoft Corporation,wewrsja pliku 2.1.4026,data utworzenia 5.05.2015 rozmiar 3.39 mb
3 typ informacje instalatora

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

wywaliłem Windows Movie Makera 2.1

Post20 wrz 2016, 20:41

U mnie są tam pliki - chm i inf, a exe wersja 2.1.4026.0, - czyli ta sama.
Coś Ty robił z systemem? WMM nie usuwa się i nie odinstalowuje. Można go wyłączyć całkowicie, w autorunsie wszystko powyłączać, co z WMM i pousuwać z menu start, żeby nie zawadzał. Jednak ten program zawiera kodeki i niektóre są współdzielone, jak dźwięku i obrazu (wideo). Nawet moduły procesu firefoxa korzystają z tych bibliotek na równi z paintem, WMP.
Jeśli nie potrafisz dodać program z płyty instalacyjnej, a pozostaje kwestia, co jeszcze masz usunięte w systemie, to nawet święty Antoni od zagubionych rzeczy nie pomoże.
Poczytaj o naprawie XP z płyty instalacyjnej, albo o instalacji nakładowej, albo postaw system w sposób czystej instalacji.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

cps

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 20 wrz 2016, 10:48

wywaliłem Windows Movie Makera 2.1

Post21 wrz 2016, 09:38

wydaje mi się ,ze sam program został w systemie a tylko zniknęły jakies pliki(myślę,że exe) .Program się uruchamia, działa można przenosić pliki na linię czasu tylko nie można potem odtworzyc tego co się zmontowało na ekraniku wewnatrz i zapisac.Widocznie coś usunąłem. z PS3 . wMm 2.1 usunąłem z Poziomu panelu sterowania ( usuń programy) bo w zakładce pomoc na poziomie programy zobaczyłem wersje 5.1 i pomyślałem sobie,że po co mi 2.1 jak mam 5.1.
To jest laptop Della z płytą XP HE ( dellowskaą) gdzie można tylko na nowo wgrać system a nie SP3. A może mozna gdzieś na pulpit zgrać sam SP3 i potem zassać tego WMM2.1 albo brakujące pliki wtym ten moviemk.exe

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

wywaliłem Windows Movie Makera 2.1

Post21 wrz 2016, 10:33

To pobierz SP3 offline na dysk i zainstaluj, to znaczy - w oknie kreatora zaznacz opcję naprawy. To nadpisze istniejący service pack i podmieni wszystkie pliki. Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Po zainstalowaniu/naprawieniu wyrzucasz pobrany plik.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

cps

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 20 wrz 2016, 10:48

wywaliłem Windows Movie Makera 2.1

Post21 wrz 2016, 12:46

proszę napisac ścieżke -robię to pierwszy raz -zawsze po zassaniu pliku startowego robiłem uruchom. A TERAZ JAK? mam plik startowy.czy tworzę folder na pulpicie i przenosze tam plik startowy a potem co? Jak nacisne otwórz to mis ię gdzies zapisze w zaswiatach.BARDZO PRZEPRASZAM ALE TU JEST BARIERA MOJEJ WIEDZY .Muszę prosic o step to step. I dziekuję za cierpliwośc

-- 21 wrz 2016, 12:46 --

co to znaczy w oknie kreatora zaznacz opcje naprawy?

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

wywaliłem Windows Movie Makera 2.1

Post21 wrz 2016, 13:16

Pobierasz plik. Nic nie tworzysz, nie kombinujesz.
Tam, gdzie pobrałeś kliknij w uruchom. Tyle. Wyświetli się kreator instalacji. W pierwszym zgodzisz się na warunki. Dalej. W drugim wybierzesz z kilku opcji zainstalowania - napraw, nadpisz istniejącą instalację. Dalej.

To nie directx 9.29 redist, że trzeba mu tworzyć folder i potem w folderze uruchamiać DXSETUP.exe. Tu po zainstalowaniu usuwasz pobrany instalator po restarcie systemu.

Nie masz wyboru, gdzie serwice pack nadpisze instalację. O to martwi się windows.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

cps

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 20 wrz 2016, 10:48

wywaliłem Windows Movie Makera 2.1

Post23 wrz 2016, 18:40

.Ponownie cos nie tak
wgrało sie 6 mega z napisem samowyodrębniający się plik cabinet. potem się zakończyło pobieranie. Potem było uruchom a potem komuniat : plik .... nie jest prawidłowa aplikacją systemu win 32.
MATKO A JUŻ MYŚLAŁEM,ŻE BEDZIE OK. nic nie rozumiem moze cos więcej? .Zależy mi na tym WMM bo jest po polsku i poprzednio zrobiłem nim kilkanascie filmów z rodzinnych uroczystości.Idziałało..

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

wywaliłem Windows Movie Makera 2.1

Post23 wrz 2016, 22:59

Można zapytać, z jakim rozszerzeniem i jaki dokładnie plik pobrałeś, i skąd?

A może wystarczy Ci ta wersja portable, którą już masz?

Z WMM integrują się kodeki ffdshow - zainstaluj Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

cps

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 20 wrz 2016, 10:48

wywaliłem Windows Movie Makera 2.1

Post07 paź 2016, 10:56

dziękuję bardzo. udało sie w końcu pobrać samo wmm i wszystko ś,miga.to było jakieś wmm5,1 spod 2.1. nie wiem o co chodzi ale tak mam.
Jeszcze raz dzięki.potrzebny portal

-- 07 paź 2016, 10:55 --

mam jeszcze jedno pytanie.
Dlaczego nie moge pobrać na win xp programu tvants. Po załadowaniu wszystkiego pojawia sie komunikat że ten program na moim komputerze has expired tzn zdechł???. zapisał sie w programach jest ikonka ale za kazdym razem jak chce uruchomic pojawia sie to has expired.. program antywirsuowy Avast) wyłączony.pracuję w Operze.



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 21 gości