Zawieszanie się komputera podczas korzystania z internetu

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Oczko21

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 14 cze 2011, 19:20

Zawieszanie się komputera podczas korzystania z internetu

Post14 cze 2011, 19:26

Witam,
3 lata temu kupiłem komputer, każdy z podzespołów był dopierano indywidualnie. W serwisie wszystko ładnie, pięknie 'śmigało'. Problemy zaczeły się gdy wrociłem z komputerem do domu i podłączyłem karte sieciową (która w poprzednim komputerze sprawdzała się bardzo dobrze). Komputer zaczął się zawieszać podczas przeglądania stron internetowych, w szczególności tych z dużą ilością grafiki.
Nie przeszkadzało mi to gdyż, dla mnie komputer służy głównie do pracy, więc to zawieszanie traktowałem z przymrużeniem oka. Podejrzewam że jest to wina zasilacza (widnieje na czarnej liście zasilaczy), ale czy aby na pewno to wina zasilacza?

Sprzęt:
- Procesor: Intel Core 2Duo E4600
- Płyta: Intel ASUS P5K
- Pamięć: RAM Kingston 2x1024MB 800Mhz
- Karta graf. PCI-E ASUS 9600GT 512MB DDR3
- Zasilacz: ATC MODECOM STEP 107LCDblack 350W 2.2

System operacyjny:
- Win XP (SP3)


Pytałem już na innych forach, ale nikt nie wie co może być przyczyną. Dodam jeszcze iż dzisiaj kupiłem nowy zasilacz- ModeCom HEDY 400W. Niestety nic nie pomogł jeśli chodzi o zawiechy kompa.

Nie wiem czy ten temat nie powinien być w działe Hardware, jeśli tak to proszę o przeniesienie.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Zawieszanie się komputera podczas korzystania z internetu

Post15 cze 2011, 00:59

Witam, a cóż to za karta sieciowa?
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Oczko21

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 14 cze 2011, 19:20

Zawieszanie się komputera podczas korzystania z internetu

Post15 cze 2011, 10:10

Mam dwie karty sieciowe. Jedna zintegrowana, ale nie używana gdyż mam internet radiowy i kabel koncentryczny. Druga karta sieciowa PCI nazywa się RT2400 Wireless LAN Card nie wiem jak to wejście się nazywa, RP SMA? Takie okrągłe z cienkim drucikiem. Cóż mogę więcej o karcie powiedzieć, ma kilka lat, w poprzednim komputerze działała niezawodnie.

ADAM82

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 18 cze 2011, 13:11

Zawieszanie się komputera podczas korzystania z internetu

Post18 cze 2011, 13:19

Mam dokładnie ten sam problem, nawet ta sama karta sieciowa i nie wiem o co jest grane.Jak internet jest w miare szybki to się nie zawiesza przy przeglądaniu stron www ,a gdy net wolno chodzi to zawiechy co chwile,tylko twardy restart.

Oczko21

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 14 cze 2011, 19:20

Zawieszanie się komputera podczas korzystania z internetu

Post18 cze 2011, 15:11

Dokładnie!
Częstość zawiech zależy od prędkości neta. Jeżli przez przypadek uda Ci się rozwiązać tą zagadke- dlaczego komp łapie zawiechy tylko przy korzystaniu z internetu. To napisz proszę co było przyczyną.



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 10 gości