znika wolne miejsce na dysku D vista

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
pablo8719

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 05 kwie 2009, 21:32

znika wolne miejsce na dysku D vista

Post05 kwie 2009, 21:35

mam problem z laptopem z systemem windows Vista Home Premium otóż problem polega na tym ze na dysku D nic dosłownie nie mam bo wszystko zostało usunięte nie mam już miejsca. Dysk ma rozmiar 11,2GB a zostało wolnego 2GB a pokazuje ze zapełnione jest ponad 9GB. Próbowałem zrobić czyszczenie dysku wchodząc w właściwości dysku D klikałem na oczyść dysk i nic pokazuje opcje wybrania co chcę usunąć wybieram ze wszystko i nic. proszę o pomoc
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2009, 07:43 przez me@djohnsc, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: dodałem polskie znaki diakrytyczne

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

znika wolne miejsce na dysku D vista

Post05 kwie 2009, 21:40

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
To samo zrobisz przez, menu start->wszystkie programy->akcesoria->Narzędzia systemowe->oczyszczanie dysku->wybierasz dysk->więcej opcji->przywracanie systemu i kopie w tle->kliknij oczyść.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

znika wolne miejsce na dysku D vista

Post05 kwie 2009, 22:04

Wpierw włączymy pokazywanie ukrytych plików, wykonaj:

Start -> Uruchom -> control folders

Na zakładce View zaznacz opcje Show hidden files and folders oraz odznacz ptaszek przy Hide protected operating system files (Recommended) -> potwierdź Yes.

Teraz zabieramy się do optymalizacji.

1. Skompresuj część plików i folderów (jako C: oznaczyłem literę partycji systemowej)

Lista folderów do kompresji:
- Common Files (lokalizacja: C:\Program Files\Common Files),
- Installer (lokalizacja: C:\Windows\Installer),
- Downloaded Installations (lokalizacja: C:\Windows\Downloaded Installations),
- inf (lokalizacja: C:\Windows\inf),
- SoftwareDistribution (lokalizacja: C:\Windows\SoftwareDistribution),

Oprócz tego część folderów aplikacji w C:\Program Files możesz bezpiecznie skompresować.

Co do foldera SoftwareDistribution. Tutaj jest taka sprawa, iż w lokalizacji C:\Windows\SoftwareDistribution\Download znajdują się pobrane pliki aktualizacji, jeżeli nie potrzebujesz ich możesz usunąć wszelkie pliki znajdujące się w folderze Download.

2. Użyj programów takich jak:

=> CCleaner
=> CleanGP

3. Zmniejsz rozmiar zarezerwowany dla plików kopii tworzonych przez przywracanie systemu, w tym celu uruchom wiersz poleceń w trybie administratora (Start -> wpisz w szukajkę cmd -> jednocześnie naciśnij klawisze CTRL+SHIFT+ENTER i potwierdź komunikat UAC.

W wierszu wpisz:

Kod: Zaznacz cały

vssadmin Resize ShadowStorage /For=C: /On=C: /MaxSize=300MB



Po wszystkich zabiegach zobacz ile miejsca zyskasz, jak coś będziemy działać dalej.

Acha, zapomniałem napisać w jaki sposób kompresujesz pliki i foldery :)

Klikasz Prawym Przyciskiem Myszki (PPM) na danym folderze -> Properties

W oknie na zakładce General kliknij przycisk Advanced

Zaznacz opcję Compress contents to save disk space -> OK -> Apply.

W oknie "Confirm Atrributes Changes" zostawiasz tak jak jest i klikasz OK.

Wyskoczy komunikat podniesienia uprawnień, klikasz Continue.

Jeżeli podczas kompresji wyskoczy komunikat "Error Applying Attributes" kliknij na Ignore All.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości