Znikneła partycja, widzialna jest jako wolne miejsce

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Awatar użytkownika
marcino1104

Użytkownik
Posty: 134
Rejestracja: 03 mar 2009, 23:46

Znikneła partycja, widzialna jest jako wolne miejsce

Post24 paź 2010, 09:46

Witam!
Spotkała mnie ostatnio przykra sprawa a mianowicie po zainstalowaniu systemu na dysku 80 GB na którym posiadałem 2 partycje, (instalowałem na partycji C:) została mi jedynie ta z systemem.. Druga partycja zamieniła się w puste miejsce (przynajmniej spod oka systemu i programów takich jak np. TestDisk). Jedynym programem który odnajduje tą partycje jest "Partition Found and Mount" z Hiren'sBoot Cd, ale po zamontowaniu znalezionej partycji nadal nie można jej odczytać(pod Hiren's Boot jeszcze jest widziana jako partycja RAW ale już Win XP widzi ją jako folder bez podpisu). Nie wiem dlaczego tak się stało, instalację systemu przeprowadzałem już niejednokrotnie i pierwszy raz mi się to zdarzyło Dane na usuniętej partycji są dla mnie ważne, proszę o pomoc.
P.S Próbowałem również Recuvą pod Hiren's ale znajduje mi tylko usunięte pliki z tej partycji.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Znikneła partycja, widzialna jest jako wolne miejsce

Post24 paź 2010, 11:09

W testdisk nic nie znajduje Quick oraz Deep Search?

PS Płytka Hirensa jest nielegalna, wystarczyć powinien testdisk.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Fix00ser

VIP
Posty: 937
Rejestracja: 28 gru 2009, 12:16

Znikneła partycja, widzialna jest jako wolne miejsce

Post30 paź 2010, 13:18

a propos Hiren's Boot od wersji 11.0
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Hirens nie jest legalny, usuwam link.

-- 30 paź 2010, 09:16 --

w linku jest pokazana lista softu który użyty w edycji od ver 11.0 nie powinien mieć problemów licencyjnych
ponieważ zamieszczone tam programy są ogólnie dostępne za free , twórca projektu zmienił politykę i zmierza
ku <wolnemu oprogramowaniu>
a propos zaginionej partycji jeśli TestDisk nie pomógł to istnieją jeszcze inne narzędzia unixowe do
odzyskania partycji
gpart
ddrescue
dd_rescue
Scrounge NTFS
dd_rhelp
a z bardziej znanych lecz płatnych nieźle sobie radzi Acronis
Kiedyś miałem także ciekawy problem z partycjami które windows czytał jako RAW natomiast systemy
linuksowe czytały poprawnie dane na ntfs, po wykonaniu formatowania tych partycji
narzędziami fdisk,sfdisk,disktype,
oczywiście uprzednio zrobiłem backup używając <dd>,
nie rozwiązały problemu, win xp oraz Vista nadal czytały te partycje w trybie RAW
dopiero <banalne> przepięcie taśmy do innego kontrolera na mobo rozwiązało problem

pozdrawiam

Awatar użytkownika
marcino1104

Użytkownik
Posty: 134
Rejestracja: 03 mar 2009, 23:46

Znikneła partycja, widzialna jest jako wolne miejsce

Post30 paź 2010, 21:01

Udało mi się zamontować partycję i mam ją w formacie RAW kiedy próbuję znaleźć pliki na tej partycji to znajduje mi tylko jakieś pliki z nieznanymi rozszerzeniami ;/ a w testdisku wyskakuje błąd :
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Znikneła partycja, widzialna jest jako wolne miejsce

Post31 paź 2010, 00:26

Trzeba zmienić geometrię dysku, a dokładnie liczbę głowic na 255 (opcja Geometry)

-- N, 31 paź 2010, 00:26 --

Potem testdisk już sobie powinien poradzić.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 14 gości