przedwczesne wyłączanie laptopa

Wszystkie sprawy związane z samym sprzętem komputerowym
artb33

Użytkownik
Posty: 61
Rejestracja: 14 maja 2011, 11:26

przedwczesne wyłączanie laptopa

Post20 wrz 2014, 19:26

witam , mam taki problem , kupiłem używanego laptopa toshiba satellite z zepsutą baterią , dokonałęm zakupu nowej i teraz jak tylko laptop jest na zasilaniu baterii wyłącza sie w okolicy 60% pozostałej baterii , po czym trzeba go włączyć i ukazuje mi sie informacja że stan baterii jest krytyczny itd i że system wznowi prace za tam 15 sekund , oczywiście wznawia i działa spokojnie dalej aż sie bateria skończy i wtedy już nie powiadamia o słabej baterii tylko poprostu tak staje na żywioł...bez zamykania niczego ,
próbowałem zmieniać w ustawieniach systemu ( windows 7) i wszystko ustawiłem na ponad kilka godzin ale to nic nie dało dalej jest to samo , czy laptop nie widzi tej baterii czy co ? prosze o jakąś rade .

Awatar użytkownika
mity4

Stały bywalec
Posty: 774
Rejestracja: 08 cze 2012, 22:33
Lokalizacja: Działdowo

przedwczesne wyłączanie laptopa

Post20 wrz 2014, 20:21

jaką kupiłeś baterie ?
ja jak w telefonie wymieniem na oryginalniej to jak miałem 0% baterii to nadal działała. a w lapku miałem tak że spadało co 10% nie pokazywało dokładnie.
jeśli to jest nieoryginalna bateria to myślę że jest to jej wina. mógłbyś spróbować odesłać na wymianę na inna chbya że jest to oryginalna i nwm co może być.

Awatar użytkownika
Kaen1227

Stały bywalec
Posty: 435
Rejestracja: 21 cze 2014, 14:56

przedwczesne wyłączanie laptopa

Post20 wrz 2014, 21:19

Za mało danych, wrzuć screeny pulpitu i paska start i możesz dodać jeszcze menedżer urządzeń,
np. programem Greenshot.
A na zasilaczu normalnie komputer działa?

artb33

Użytkownik
Posty: 61
Rejestracja: 14 maja 2011, 11:26

przedwczesne wyłączanie laptopa

Post20 wrz 2014, 23:36

bateria to zamiennik , na zasilaczu działa bez przeszkód wygląda to tak jakby widział tylko 40% baterii i po zużyciu tych 40% system sie usypia ,

gdzie sie teraz wstawia obrazki ? nie było mnie jakiś czas .

Awatar użytkownika
Kaen1227

Stały bywalec
Posty: 435
Rejestracja: 21 cze 2014, 14:56

przedwczesne wyłączanie laptopa

Post21 wrz 2014, 12:29


Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

przedwczesne wyłączanie laptopa

Post21 wrz 2014, 12:57

Tworzenie screenu (zrzutu) ekranu. Wrzucanie obrazków na hosting.
PicPick - tworzymy zrzuty ekranu.

Screeny wrzucasz na zewnętrzny serwer a na forum podajesz tylko link do nich lub miniaturkę.
Przykładowo na:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Zobacz jak będzie po instalacji --> BatteryCare

Może nieodpowiednia bateria :?:
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

artb33

Użytkownik
Posty: 61
Rejestracja: 14 maja 2011, 11:26

przedwczesne wyłączanie laptopa

Post21 wrz 2014, 19:49

dzięki za pomoc ale narazie nie moge sprawdzić ani nic wkleic bo coś chyba spaprałem używając programu uninstall bo chiałem zrobić porządek i teraz nie załaduje sie system , za kazdym razem włącza sie albo narzędzie do naprawy startu czy jakoś tak ( przeszłem to kilka razy bez zmian) a jak dam start systemu to pojawia sie niebieski ekran z jakimś błędem , szybkie odliczanie do 100 ( 2 sekundy) i znowu restart .....

Awatar użytkownika
robiwielki

Ekspert
Posty: 2851
Rejestracja: 25 gru 2013, 18:11
Kontaktowanie:

przedwczesne wyłączanie laptopa

Post21 wrz 2014, 20:01

A możesz wejść w system i podać nam pliki znajdują się w "C:\WINDOWS\Minidump\ " powinien był taki plik jak np. "031711-21138-01.dmp"

Proszę udostępnić plik za pomocą Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników i podajesz linka

Albo fotkę zrób i wyślij nam.

Przykładowo na:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Ktoś musi być „zły”, żeby ktoś był dobry. Równowaga w przyrodzie musi być.


Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

artb33

Użytkownik
Posty: 61
Rejestracja: 14 maja 2011, 11:26

przedwczesne wyłączanie laptopa

Post26 wrz 2014, 20:27

dziękuje za pomoc , wymiękłem i postawiłem system na nowo , straciłem sporo zdjęć rodzinnych ale trudno , tym samym naprawiła sie sytuacja z baterią , teraz działa tak jak powinna . natomiast coś sie chyba poprzestawiało bo wiatrak działa non stop na dość dużych obrotach a czasem nawet na maksymalnych ale to chyba musze założyć inny temat z innym tytułem ale najpierw poszukam czy ktoś już tego nie przerabiał ....

jeszcze raz dzięki za pomoc ,

Awatar użytkownika
mity4

Stały bywalec
Posty: 774
Rejestracja: 08 cze 2012, 22:33
Lokalizacja: Działdowo

przedwczesne wyłączanie laptopa

Post26 wrz 2014, 21:05

format to nie rozwiązanie to kompromis.
:/
:?
skoda w 90% dało by rade postawić system na nogi.



  • Reklama

Wróć do „Sprzęt komputerowy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości