Avast! 5.0 FREE ANTIVIRUS BETA 1

Napisz własną recenzję programu komputerowego
Regulamin forum
Posty w tym dziale wymagają zatwierdzenia. Komentarze prosimy zamieszczać na stronie głównej portalu. Osoby zainteresowane dodaniem swojej recenzji mogą to zrobić poprzez odpowiedni formularz znajdujący się pod tym adresem (formularz dostępny po zalogowaniu na stronie).
Awatar użytkownika
mateusXz

Użytkownik
Posty: 124
Rejestracja: 22 lut 2009, 20:32
Lokalizacja: Wyszków

Avast! 5.0 FREE ANTIVIRUS BETA 1

Post20 sie 2009, 18:23

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Czeska firma ALwil Software wypuściła pierwszą BETĘ swojego programu Avast! w wersji 5.0. Program w wersji beta zawiera pełny pakiet ochrony,
który ma być zawarty w wersji Internet Security. Na razie nie wiadomo jak zostanie "odchudzony" avast! w wersji FREE.
Program w tej wersji programu zawiera wiele błędów i bugów... Między innymi, nie aktualizuje się, ale jest na to sposób. Trzeba wejść w Panel Sterowania
-> Dodaj lub usuń programu -> Avast! -> Aktualizacja i zaktualizować program, jak na razie jest to jedyny sposób na uaktualnienie programu.

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Na pierwszej karcie statusu ochorny wyświetla się nam aktualna wersja oprogramowania, wersja baz wirusów, status ochrony w czasie rzeczywistym
i ustawienie aktualizacji.

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Również z tej karty możemy przejść bezpośrednio do ustawień programu, które też obfitują w różne ciekawe rzeczy. Mamy do wyboru, czy pokazwać ikonkę
avast! w tray'u, włączenie dodatkowych efektów graficznych (w pierwszej becie, włączenie nie skutkuje, bo restarcie ta opcja jest odchaczona,
mamy do wyboru język programu, jego ustawienie, czy ma się ładować po usługach systemowych, czy przed. Jak zauważycioe na screenie zaznaczone
jest, że dzwięki są wyłączone, jest to spowodowane tym, że w BECIE dźwięki są wyłączone, ponieważ nie istalują się, jest to jeden z bugów progrmu.
Jeszcze jedną ciekawą opcją jest silent mode, wtedy program nie wyświetla żadnych okieniek, po prostu działa zautomatyzowanie, ten tryb uruchamia się automatycznie
podczas uruchomienia aplikacji pełnoekranowej.

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Jest kilka opcji skanowania: "Quick scan" - Szybki skan, "Full System scan" - pełny skan systemu, "Removable media scan" - skanowanie urządzeń
przenośnych oraz "Select folder to scan" - wybór miejsca do skanowania. Skan przebiega, bez wpływu na działanie systemu. Pokazuje % stan wykonania skanu,
miejsce skanowania, szybkość [u mnie przekorczyła ona 32MB/s] oraz ilość przeskanowanych folderów, miejsca i ilość wykrytych zagrożeń.

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

W porównaniu do wersji 4.8, wersja 5.0 w ustawianiu skanowania wypada znakomicie. Mamy do wyboru, piorytet skanowania, poziom heurystyki, skanowanie
w poszukiwaniu nieporządanych programów. Mamy wybór jakie archiwa ma skanować program, akcję w razie wykrycia zagrożenia oraz możliwość wygenerowania raportu
i ustawienia harmonogramu skanowania.

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

W wersji testowej jak wspomniałem wyżej zawarte są wszystkie rozwiązania z najbogatszego pakietu. Mamy skanowanie plików w locie, skanowanie
poczty, WebGuard, ochronę P2P, ochronę komunikatorów, Network Shield (firewall) oraz Behavior Sheild (metody behawioralne) Jak na razie wszystkie
opcje ochrony prócz firewalla i behavior'ala mają możliwość zmiany ustawień. Reszta dodjdzie w BECIE 2 (według info. producenta).

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

W razie wykrycia jakiegoś zagorżenia w czasie rzeczywistym program wyświetla komnunikat, z miejscem znalezienia, rodzajem i sposobem blokady,
monit jest na tyle duży, że nie jesteśmy w stanie go nie zobaczyć. Jeśli chcemy jeszcze raz zobaczyć dla przypomnienia, jaki był ostatni atak,
przechodzimy do ikony avast! w pasku zadań ->PPM->Show last poup message. I wtedy naszym oczom ukazuje się ostatni komunikat.

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Na razie nie można oceniać programu, zawiera on wiele bugów i błędów, przez które nie na razie nie jest pełnoprawnym zabezpieczeniem. Same problemy z jego samoistym wyłączaniem się.
Program potrafi tak po prostu wyłączyć się, ale zauważymy to dopiero, gdy przejedziemy po pasku zadań. Następnym błędem jest wielki problem z aktualizacją, a zabawy z panelem sterowania
co dzień, mogą doprowadzić do szału. Program mimo, że prowadzi statystyki nie wyświetla ich, ponieważ odpowiedzialny za to modół, jak na razie nie działa. Nie zalecam próby skano
z PPM, gdyż na razie ta opcja nie zadziała.Na wielki plus można zaliczyć jego elegancji wygląd, który nie jest przesłodzony i zabawkowy.

_______________
Program jak na razie działa na sygnaturach avast! 4.8, więc jakie kolwiek porównywanie skuteczności względem innych programów oraz samej starszej wersji jest bezsensowne.

Zapraszam do komentowania,
Straight' art

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników pobieranie avast! beta 1

* PROGRAM PO INSTALACJI NIE DAJE KOMUNIKATU, ŻE CHCE REEBOT, ALE JEŚLI CHCECIE, ŻEBY ZACZĄŁ DZIAŁAĆ ZRÓBCIE RESTART SYSTEMU ;-)
Mac OS X Snow Leopard :)

Awatar użytkownika
djarta

Globalny Moderator
Posty: 5854
Rejestracja: 26 gru 2008, 17:15
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Avast! 5.0 FREE ANTIVIRUS BETA 1

Post20 sie 2009, 19:37

Jezeli można skomentować to chętnie skomentuję.

* PROGRAM PO INSTALACJI NIE DAJE KOMUNIKATU, ŻE CHCE REEBOT, ALE JEŚLI CHCECIE, ŻEBY ZACZĄŁ DZIAŁAĆ ZRÓBCIE RESTART SYSTEMU

U mnie Avast działał bez żadnego restartu, odrazu po Instalacji ikonka programu była widoczna w Tray'u.

Tak jak mówi Autor - program narazie zawiera bardzo dużo błędów, u mnie bardzo obciązał komputer (podczas skanowania dochodziło do 95%) i wogóle nie dało się nic zrobić.
Program bardzoo wolno skanuję jak żółw, Quick Scan zajął mi jakieś 40 min (?).
Ja czekam, aż będzie wersja PL i RTM'ka, bo Beta wogóle mi się nie podoba!

Awatar użytkownika
mateusXz

Użytkownik
Posty: 124
Rejestracja: 22 lut 2009, 20:32
Lokalizacja: Wyszków

Avast! 5.0 FREE ANTIVIRUS BETA 1

Post20 sie 2009, 20:01

U mnie niestety bez restartu nie rusza, być może to wina systemu Windows Vista i GesWalla ;-)
Mac OS X Snow Leopard :)

Awatar użytkownika
pascalhp

Użytkownik
Posty: 129
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:03
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Avast! 5.0 FREE ANTIVIRUS BETA 1

Post20 sie 2009, 22:36

Zaszaleli z interfejsem, teraz to wygląda jak program antywirusowy, a nie odtwarzacz multimedialny.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Re: Avast! 5.0 FREE ANTIVIRUS BETA 1

Post21 sie 2009, 14:00

Miałem przetestować ale widzę że jest jeszcze niedopracowany - zainstaluję następną wersję PL.
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
mateusXz

Użytkownik
Posty: 124
Rejestracja: 22 lut 2009, 20:32
Lokalizacja: Wyszków

Avast! 5.0 FREE ANTIVIRUS BETA 1

Post14 wrz 2009, 22:28

Mac OS X Snow Leopard :)

majkos22

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 15 lip 2010, 11:42

Avast! 5.0 FREE ANTIVIRUS BETA 1

Post16 lip 2010, 09:25

No tak według mnie bardzo ciekawy ten Avast. Wyszła już wersja stabilna do pobrania na stronie producenta. Nie napisane jest nic wymaganiach a wiem ze to jest czasem dość interesujący temat przy tym antywirusie, ponieważ ma przyklejoną notkę zamulacza. Wymagania znalazłem tutaj: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Dodaje jeszcze ciekawy benchmark porównawczy dla antywirów - avast wypada na prawdę dobrze.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 16 lip 2010, 09:25 przez rokko, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: korekta odsyłacza z wymaganiami programu



  • Reklama

Wróć do „Moja recenzja programu”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości