Acer x551ca nie łączy z JEDNĄ siecią (Wi-Fi)

Wszystko co jest związane z sieciami komputerowymi
Exbitz

Użytkownik
Posty: 94
Rejestracja: 16 lis 2014, 19:55

Acer x551ca nie łączy z JEDNĄ siecią (Wi-Fi)

Post09 paź 2015, 21:15

Witam, problem jak wyżej skrótowo opisałem. Koleżanka kupiła Acer x551ca z zainstalowanym Win 8.1 i wszystkimi sterownikami. Laptop działa dobrze, sam miałem go w rękach i menedżer urządzeń twierdzi, że wszystko jest OK, z kartą sieciową też. Żadnych znaków zapytania, żadnych nieznanych urządzeń i tym podobnych. W dodatku daje się połączyć ze wszystkimi sieciami Wi-Fi poza jedną. Jest to sieć w akademiku, której w ogóle w laptopie nie widać TYLKO u koleżanki. Inne osoby, będące w tym samym pomieszczeniu, spokojnie łapią tę sieć i się z nią łączą bez problemów. Doradziłem koleżance ściągnięcie najnowszych sterowników do karty sieciowej (WLAN i LAN na wszelki wypadek), nie pomogło. Problem występuje tylko w tej jednej sieci, więc jest to bardzo nietypowe i specyficzne i nie mam pomysłu jak to rozwiązać.

Koleżanka konsultowała się u jakichś ekspertów, którzy po "zresetowaniu systemu" (podejrzewam, że chodziło o skorzystanie z partycji recovery) i braku rozwiązania w ten sposób problemu rozkładają ręce i proponują jej kupno zewnętrznego adaptera Wi-Fi. Jednak nie sądzę, żeby to rozwiązało problem, jeśli laptop znajduje się w zasięgu sieci, w dodatku inne sieci (przez kabel też) łączą - nie wskazuje to chyba na uszkodzoną kartę sieciową.

Dołączam skrina z menedżera urządzeń, może się do czegoś przyda.

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
djkamil09061991

Globalny Moderator
Posty: 8250
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Acer x551ca nie łączy z JEDNĄ siecią (Wi-Fi)

Post09 paź 2015, 23:09

Niestety według mnie pozostaje tutaj zmiana kanału w routerze na inny,

Exbitz

Użytkownik
Posty: 94
Rejestracja: 16 lis 2014, 19:55

Acer x551ca nie łączy z JEDNĄ siecią (Wi-Fi)

Post10 paź 2015, 00:05

Więc musi to zrobić osoba odpowiedzialna za router i tym samym za tę sieć, a z poziomu laptopa koleżanki nie da się zupełnie nic zrobić? O adapter nawet głupio nie pytam ;)

Awatar użytkownika
djkamil09061991

Globalny Moderator
Posty: 8250
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Acer x551ca nie łączy z JEDNĄ siecią (Wi-Fi)

Post10 paź 2015, 02:03

Exbitz pisze:Więc musi to zrobić osoba odpowiedzialna za router i tym samym za tę sieć, a z poziomu laptopa koleżanki nie da się zupełnie nic zrobić?

Według mnie tak, kiedyś widziałem takie problemy i po zmianie kanału w routerze sieć stała się wykrywalna :) Ewentualnie nie wiem czy coś takiego jest w ustawieniach ale przez menedzer urządzeń można sprawdzić we właściwosciach tej karty bezprzewodowej czy nie ma zmiany kanałów

Exbitz pisze:O adapter nawet głupio nie pytam

hm.. teoretycznie adapter pod usb mógłby rozwiązać problem, zawsze to inna karta sieciowa ale jak to będzie praktycznie to nie mam pojęcia, plus czy takowa karta dałaby rade wyłapać tą sieć bo jakiegoś wielkiego zasięgu to ona nie ma.

Exbitz

Użytkownik
Posty: 94
Rejestracja: 16 lis 2014, 19:55

Acer x551ca nie łączy z JEDNĄ siecią (Wi-Fi)

Post10 paź 2015, 13:59

We właściwościach karty sieciowej standard 802.11n był wyłączony, więc go włączyłem. Czy to może rozwiązać problem? Powinno to chyba dać szerszy zakres odbieranych częstotliwości niż dotychczas?



  • Reklama

Wróć do „Sieci komputerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości