Łączenie dwóch komputerów XP>Vista

Wszystko co jest związane z sieciami komputerowymi
Awatar użytkownika
manius

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 19 lip 2009, 13:00

Łączenie dwóch komputerów XP>Vista

Post20 lip 2009, 15:41

Witam,
Mam dwa komputery:
-PC- Windows XP i podwójna zintegrowana karta sieciowa z płytą główną ASUS MAXIMUS EXTREME
- Notebook Vista Home Basic z wbudowaną kartą sieciową Nvidia
Neta mam w PC( do Visty nie pasuje modem z oprogramowaniem-Sagem ZXDSL 852). Chciałbym połączyć je w sieć aby móc notebook'owi
udostępniać internet i przesyłać między nimi pliki.
Co zrobiłem:
-kupiłem skrosowany kabel RJ45 5 m
- ustawiłem tą samą grupę roboczą
- w PC ustawiłem IP 192.168.1.1, a Notebook 192.168.1.2 w bramą domyślną na 192.168.1.1 i wyłączyłem ochronę hasłem
- wyłączyłem zapory
W czym tkwi problem?
Komputery się wzajemnie nie widzą! Jedyne co udało mi się zrobić to udostępnienie drukarki, które znowu nie działa i raz w Viscie wszedłem na przeglądarke wpisałem IP to zobaczył udostępnione pliki w XP to też już nie działa ;/.
O co proszę?
O dokładną instrukcję (krok po kroku) jak to zrobić? Ewentualnie o słowa otuchy :D
Z góry dziękuje za wszystkie rady.

Awatar użytkownika
mint1991

Globalny Moderator
Posty: 758
Rejestracja: 26 lis 2008, 22:37
Kontaktowanie:

Łączenie dwóch komputerów XP>Vista

Post20 lip 2009, 16:30

manius pisze:Ewentualnie o słowa otuchy


Nie martw się, będzie dobrze na pewno ktoś Ci pomoże :D :)


1. Maska podsieci ma wartość 255.255.255.0
2. Dany folder musisz udostępnić w sieci PPM -> właściwości -> udostępnienie -> "zaptaszkuj" udostępnij ten folder w sieci
3. Udostępnianie łącza internetowego:
a) Na PC: Panel sterowania -> połączenia sieciowe -> we właściwościach sieci dotyczącej dostępu do internetu -> zakładka zaawansowane -> "zaptaszkuj" opcję : zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się poprzez połączenie internetowe tego komputera -> ok -> tak
b) na laptopie: połączenia sieciowe -> właściwości -> właściwości protokołu internetowego (TCP/IP) -> w zakładce ogólne zmieniasz na Uzyskaj adres IP automatycznie i uzyskaj adres serwera DSN automatycznie -> ok

Mam nadzieję, że będzie wszystko działać :)
Nigdy Nie Patrz Wstecz I Tak Nie Będzie Tak Jak Było Kiedyś...
Obrazek
Otrzymałeś od nas pomoc? Podoba Ci się to forum? - Poleć nas znajomym.

Teoria - wszystko wiemy, ale nic nie działa.
Praktyka - wszystko działa, ale nie wiemy dlaczego.
My łączymy teorię z praktyką - nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. :D

Awatar użytkownika
manius

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 19 lip 2009, 13:00

Re: Łączenie dwóch komputerów XP>Vista

Post20 lip 2009, 17:14

Witam ponownie problem rozwiązałem - połączenie blokował Norton zainstalowany na Viscie... Do tego parę ustawień i wszystko śmiga. Jeśli ktoś ma podobny problem pisać na GG albo PW :D
PS. Mint1991 dzięki twoje rady też były użyteczne, masz u mnie piwo :D

-- Dzisiaj, 11:39 --

Jeszcze małe pytanko. A mianowicie:
Na Viscie po skonfigurowaniu połączenia wykrywa XP jako sieć a chciałbym normalnie jako komp aby drukarki udostępnić. Połączenie jest zmostkowane...
PS. Przed udostępnieniem netu wszystko działało, teraz w grupie roboczej Vista widzi tylko siebe i modem z PC...



  • Reklama

Wróć do „Sieci komputerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości