Adapter WiFi Realtek 802.11 BGN a prędkość neta.

Wszystko co jest związane z sieciami komputerowymi
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Adapter WiFi Realtek 802.11 BGN a prędkość neta.

Post07 lip 2016, 21:13

Kupiłam sobie dziś adapter WiFi, firmy Realtek a ściślej mówiąc: model: 802.11 BGN i podłączyłam go do portu USB... Miałam różne problemy, ostatecznie część sterowników zainstalowała się sama, a część z płyty... Udało mi się uzyskać połączenie, ale prędkość neta nie powala...

Oto wynik testu na speedtest.net:

Obrazek

Owo cudo musi być podłączone z tyłu, ze względu na koty...

Mam obudowę Zalman Z3 Plus...

Edit: załączam zrzut z właściwościami tego urządzenia:

Obrazek

Aha, jak wyłączyć bezpieczne usuwanie sprzętu? :mrgreen:

Mam tą obudowę:

Kod: Zaznacz cały

https://www.morele.net/obudowa-zalman-z3-plus-usb3-0-biala-z3-plus-white-609357/


Przedni- górny port odpada...
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
leon1956

Ekspert
Posty: 775
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:47
Lokalizacja: Stamtąd

Adapter WiFi Realtek 802.11 BGN a prędkość neta.

Post08 lip 2016, 00:26

Witam .
Ok, podałaś wynik testu na adapterze WiFi ale nie podałaś możliwości twojego neta ( umowa) i testu więc nie można się odnieść .
stukot pisze:Prędkość miała być do 80 Mb/s
to z Twojego postu - Forum komputerowe ‹ Inne ‹ Rozrywka
Idąc tym tropem to wiele dostawców oferuje prędkość "do" a rzeczywista jest z reguły mniejsza . To ogólnie wiadoma rzecz . Druga sprawa to jakość Twojego adaptera WiFi . Tak więc powinnaś podać test z podłączenia bezpośredniego i z adapetrem WiFi . Wtedy można zorientować się jaka jest różnica .
Dla przykładu zrobiłem u siebie test na dość starym lapku . Łącze mam 50 Mb i tyle jest w umowie .
Połączenie kablem
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Połączenie WiFi (karta z standardem g )
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Jest widoczna różnica . Co do
stukot pisze:Aha, jak wyłączyć bezpieczne usuwanie sprzętu? :mrgreen:

Teoretycznie to: Pasek zadań->Właściwości->Obszar powiadomień->zaznacz Ukryj ikony nieaktywne->Dostosuj ustaw Bezpieczne usuwanie sprzętu - Zawsze ukryty.
Ale z tego co wiem nie zawsze to działa . Są też programy przy pomocy których można to usunąć np. PS Tray Factory
->Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników . Sprawdziłem i działa . Ale ten programik musi być zawsze uruchomiony . Tak więc nie jest to najlepsze wyjście .
stukot pisze:Mam tą obudowę:

Obudowa nie ma żadnego wpływu na WiFi , koty też nie . Mam dwie sztuki . ;)
Złośliwość jest podstawą wszelkiej znajomości i przyjaźni z osobnikami rodzaju ludzkiego . Dowodzi inteligencji i zainteresowania drugą osobą .

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Adapter WiFi Realtek 802.11 BGN a prędkość neta.

Post08 lip 2016, 13:29

Leon1956, po kablu prędkość neta wynosiła około 30 Mb/s.

Nie chcę znów podłączać tego zmaltretowanego kabla Ethernet.

Obudowa nie ma żadnego wpływu na WiFi , koty też nie . Mam dwie sztuki . ;)


Komp stoi na podłodze, koty chętnie po nim łażą... Już raz coś nacisnęły i spowodowały, że komp się zawiesił...

Mój kocur bywa nadpobudliwy i zrzuca mi różne rzeczy w pokoju, np. antenę pokojową, mysz dla graczy, itp.

OK, zignoruję to bezpieczne usuwanie sprzętu...

Cóż lepszy wolniejszy net, niż kabel, na którego ktoś ciągle wpadał i po nim deptał...

Nie można wzmocnić sygnału WiFi w tym adapterze? Czy kupić coś lepszego? :mrgreen:
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.



  • Reklama

Wróć do „Sieci komputerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości