Brak dostępu do panelu konfiguracji routera oraz brak pingu

Wszystko co jest związane z sieciami komputerowymi
PiotrK18

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 13 wrz 2018, 20:56

Brak dostępu do panelu konfiguracji routera oraz brak pingu

Post13 wrz 2018, 21:09

Dobry wieczór, posiadam router firmy Asus, model RT-AC51U. Problem jest tej natury, że nie mogę dostać się z mojego komputera stacjonarnego do jego ustawień. Po wpisaniu adresu IP routera, otrzymuję natychmiast po wciśnięciu entera informację zwrotną, że połączenie jest zablokowane prze zaporę. Wyłączyłem zaporę Windows Defender(posiadam Windows 10), wyłączyłem antywirus Kaspersky i niestety nadal nie mogę wejść do PA routera. Sprawdzałem także plik hosts, zgodnie z sugestią na internecie czyściłem dns cache via ipconfig i niestety nadal to samo. Ponadto kolejnym problemem jest fakt, że nie da się w ogóle spingować tego routera, ponieważ wszystkie 4 próby kończą się informacją zwrotną błąd ogólny. Żeby było jeszcze dziwniej, internet działa bezproblemowo na tym komputerze i nie ma z nim żadnego problemu. Definitywnie jest to problem tej stacjonarki, Problem tyczy się tego komputera na 1000% , ponieważ nie ważne czy to maszyna wirtualna, smartfon, czy inny komputer u mnie w domu, PA otwiera się bez żadnego problemu. Pomyślałem, że może router blokuje dostęp, ale niestety to nie jest to, ponieważ mój router posiada wbudowane w firmaware narzędzie ping, więc zrobiłem z niego użytek pingując IP problematycznego kompa i 0 odpowiedzi. Ma ktoś pomysł co może w Windowsie blokować polączenie poza windowsowym firewallem i antywirusem, bo ja już zgłupiałem i jedyną solucją dla mnie jest format, ale nie uświecha mi się to robobić z powodu takiej pierdoły, która w sumie nie jest mocno dla mnie uciążliwa i jestem w stanie z nią żyć, jednak wolałbym ten problem rozwiązać. Aha zapomniałem jeszcze nadmienić. Oczywiście problematyczny komputer jest na liście serwera DHCP i IP jest przydzielane dynamicznie, tak więc coś nie halo że to Wiindows blokuje, bo komputer jest widziany w sieci, inne kompy go pingują, z wyjątkiem samego routera. Blokada ICMP odpada, ponieważ komputer bez problemu pinguje np. moją drukarkę, czy google. Ponadto panel zarządzenia posiada moja drukarka laserowa i do niej jestem w stanie "wejść" bez problemu.

------Połączono posty------

Dziwna sprawa... Do drukarki też się nie mogę logować już. Ten sam problem, czyli połączenie rzekomo zablokowane przez firewall.

------Połączono posty------

Ok temat można zamknąć. Udało mi się już problem rozwiązać.


  • Reklama

Wróć do „Sieci komputerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości