Brak internetu przez router.

Wszystko co jest związane z sieciami komputerowymi
Awatar użytkownika
ZiNGO

Użytkownik
Posty: 733
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:37
Lokalizacja: Nowa Wioska (woj. lubuskie)
Kontaktowanie:

Brak internetu przez router.

Post05 kwie 2014, 11:38

Witam. Posiadam internet radiowy. Na kominie mam urządzenie TL-WA5210G od ktorego idzie RJ-45 do injectora we wtyk POE. Drugi wtyk w injectorze to LAN i z tego RJ-45 idzie do kompa i internet mam. Kupiłem sobie urządzenie TL-WR743ND aby mieć wi-fi w domu. I teraz RJ-45 z portu LAN z injectora idzie do portu WAN w tym routerze. Z routera z portu LAN idzie RJ-45 do komputera. I nie mam internetu. Ani na Lanie ani Wi-fi. Kiedyś skonfigurowałem i był normalnie a niedawno przywracałem router do ustawień fabrycznych i nie mogę skonfigurować. Router ustawiłem w trybie AP Router. Zapodaje screen z Status z Routera. I proszę o pomoc bo pilnie Wi-fi mi potrzebne w domu. Bo kliknięciu Renew w Wan nie pobiera wgl adresów a powinien.

Mój adres MAC to taki jaki jest w WAN ustawiony.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Brak internetu przez router.

Post05 kwie 2014, 12:48

WAN drugiego routera ustaw na ten sam IP co router idący od komina. Default Gateway to brama, a zatem dokładnie IP tego routera z góry.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
ZiNGO

Użytkownik
Posty: 733
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:37
Lokalizacja: Nowa Wioska (woj. lubuskie)
Kontaktowanie:

Brak internetu przez router.

Post05 kwie 2014, 13:10

a skąd mogę wziąć te dane z tego routera z komina ? bo mi go konfigurował pracownik dostawcy i nie znam danych do logowania bo są zmienione.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
leon1956

Ekspert
Posty: 775
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:47
Lokalizacja: Stamtąd

Brak internetu przez router.

Post05 kwie 2014, 15:58

Witam . Dane czyli IP bramy - Centrum sieci i udostępniania -> Zmień ustawienia karty sieciowej -> zaznaczasz połączenie lokalne i klikasz PPM i klikasz na stan -> szczegóły . To wszystko robisz na kompie gdzie masz net . W sumie jest to IP routera "na kominie " który powinien być na dolnej stronie routera .
Złośliwość jest podstawą wszelkiej znajomości i przyjaźni z osobnikami rodzaju ludzkiego . Dowodzi inteligencji i zainteresowania drugą osobą .

Awatar użytkownika
ZiNGO

Użytkownik
Posty: 733
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:37
Lokalizacja: Nowa Wioska (woj. lubuskie)
Kontaktowanie:

Brak internetu przez router.

Post05 kwie 2014, 23:23

podczas wpisywania danych tak jak napisaliście wyskakuje mi taki błąd:
"WAN IP address and LAN IP address cannot be in a same subnet. Please input another IP address."

I dziwne że wprowadzam ręcznie jeśli z tego co wiem na jednym ruterze na kominie i na tym drugim DHCP jest włączone i na kompie też nie mam przypisanych stałych tylko że pobiera automatycznie. I wcześniej nic takiego nie wprowadzałem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
leon1956

Ekspert
Posty: 775
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:47
Lokalizacja: Stamtąd

Brak internetu przez router.

Post06 kwie 2014, 15:21

Faktycznie IP nie mogą być takie same . Poczytaj sobie to co jest w linku .

Kod: Zaznacz cały

http://netdiag.pl/artykuly/router/
Złośliwość jest podstawą wszelkiej znajomości i przyjaźni z osobnikami rodzaju ludzkiego . Dowodzi inteligencji i zainteresowania drugą osobą .

Awatar użytkownika
ZiNGO

Użytkownik
Posty: 733
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:37
Lokalizacja: Nowa Wioska (woj. lubuskie)
Kontaktowanie:

Brak internetu przez router.

Post07 kwie 2014, 10:34

Dzięki wielkie. Pomogło. Nawet net szybciej działa. pozdrawiam :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek



  • Reklama

Wróć do „Sieci komputerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości