Brak połączenia w sieci bezprzewodowej oraz Neostradzie.

Wszystko co jest związane z sieciami komputerowymi
atw93

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 02 lut 2010, 10:00

Brak połączenia w sieci bezprzewodowej oraz Neostradzie.

Post02 lut 2010, 10:02

Witam. Mam następujący problem. Właściwie to dwa.
1. Mam netbooka Samunga N130. Nie dalej niż wczoraj podłączyłem się do Internetu do sąsiada - zasięg bardzo dobry. Wszystko ładnie śmiagało itp. Aż wieczorem przeglądam różne stronki i nagle jedna z nich mi się nie wczytała. Z tego wywnioskowałem, że Internet padł. Od tamtego czasu próbowałem naprawić i d***. Łączę się nadal z tym sąsiadem, zasięg jest dobry-bardzo dobry, niby już jestem połączony ale żadna strona WWW nie chce wejść. Zaraz jeszcze sprawdzę czy chociaż GG działa i edytuje posta. Więc co może być przyczyną? Nic właściwie nie robiłem. Sąsiad nie ma żadnych zabezpieczeń. Czekam na waszą pomoc.
2. Drugi problem jest taki, że na PC korzystam z Internetu 2 MB z TPsa, modem: Samsung F@ast800. Na PC wszystko działa bez problemu. Jednak skoro bezprzewodowo mi nie działa internet na netbooku to chciałem podłączyć właśnie Neostradę TP (wystarczy kabel USB z PCta podłączyć do netbooka). Modem zainstalowałem (sprzęt jest gotowy do użycia) i gdy próbuję się połączyć to niby łączenie trwa, trwa i trwa wieczność a i tak się nie łączy.

Systemy: Win XP

Czekam na waszą Pomoc!
Pozdrawiam!

Btw. sąsiad to qmpel. U niego wszystko działa a u mnie nie.

edit: GG też nie działa.
Ostatnio zmieniony 02 lut 2010, 12:16 przez XMan, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: zmieniłem tytuł tematu, przeniosłem do odpowiedniego działu.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Re: Sieć bezprzewodowa - HELP

Post02 lut 2010, 11:46

Na początek :
1. Przeczyść komputery programem CCleaner 2.28.1091
U góry po lewej ,,Cleaner" na dole Analiza - Uruchom Cleaner
póżniej ,,Rejestr" Skanuj by znależć problemy - Napraw zaznaczone problemy.
/ podczas instalacji odchacz ,,Automatyczną aktualizację CCleaner" oraz ,,Dodaj pasek narzędziowy Yahoo" /.
CCleanera używaj po częstym surfowaniu po internecie oraz po każdej deinstalacji programów i sterowników.
2. Start -> Panel sterowania -> Opcje internetowe -> Połączenia -> Ustawienia sieci LAN...
zaznacz Automatycznie wykryj ustawienia - OK - OK.

kliknij aby powiększyć :
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
3. Panel sterowania -> Połączenia sieciowe -> kliknij prawoklikiem na połączenie sieciowe -> Właściwości -> znajdź Protokół internetowy (TCP/IP) -> kliknij Właściwości -> sprawdź czy masz wpisane odpowiednie dane :

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Korzystając z sieci bezprzewodowej sąsiada musisz wpisać takie same dane jak są u niego natomiast korzystając z Neostrady musisz wpisać dane ze swojego PC-ta lub umowy.

Sprawdź na innych DNS-ach :
Open
208.67.222.222
208.67.220.220
-------------------
lub TP.SA.
194.204.159.1
194.204.152.34
-------------------
lub Google
8.8.8.8
8.8.4.4
-------------------
4. PPM / prawym przyciskiem myszki / na ikonkę połączenia w tray`u -> Napraw.

MAC wykluczam ze względu na brak połączenia z dwoma sieciami, co najważniejsze Twoją Neostradą.
/ przy prawidłowej konfiguracji adres powinien być pobierany automatycznie /.
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Nie dalej niż wczoraj podłączyłem się do Internetu do sąsiada

- sąsiad wie o tym, pytałeś się czy możesz :?:
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników



  • Reklama

Wróć do „Sieci komputerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości