brak zasięgu 3G

Wszystko co jest związane z sieciami komputerowymi
szmichal

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 07 lis 2013, 10:53

brak zasięgu 3G

Post15 lis 2014, 17:52

Mam modem huawei e3131 i problem z zasięgiem sieci 3g, na 2g jest pełny, z jakiś czas tamu jeszcze wszystko było dobrze a teraz mam góra 1 kreskę w porywach do 2 i czy jeśli bym kupił jakąś tanią antenę taką domową żeby można było położyć np na parapecie przy oknie to dało by to coś ? Niepotrzeba jakiejś mocnej anteny moim zdaniem bo jeśli podłącze modem przez kabel usb (jakieś 40cm długości) i wyciągnę do góry to zasieg jest prawie pełny i internet działa z 2 razy szybciej.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

brak zasięgu 3G

Post16 lis 2014, 00:44

Najpierw zobacz czy to nie wina samego modemu. Możesz go sprawdzić w innym miejscu?

Jak będzie tam zasięg to będzie wiadomo, że w Twoim miejscu jest z nim problem. Jak np u kolegi nie będzie zasięgu to raczej sprzęt się sypie albo sterowniki.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

szmichal

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 07 lis 2013, 10:53

brak zasięgu 3G

Post16 lis 2014, 11:10

tzn tak jak pisałem zasięg jest jak podłącze modem na kablu usb i wyciągnę do góry to mam z kilka kresek zasięgu a czasem nawet cały, i podejrzewam że jakbym przeniósł cały komputer bliżej do okna to nie było by problemu, wystarczy czasem że przesunę go o kilka cm i mam 1-2 kreski.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

brak zasięgu 3G

Post16 lis 2014, 21:30

Jak tylko kilka centymetrów to trochę podejrzane, jakby coś się nie stykało. Ale myślę, że przeniesienie komputera w takim razie będzie dobrym pomysłem.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

szmichal

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 07 lis 2013, 10:53

brak zasięgu 3G

Post17 lis 2014, 19:24

Wczoraj zasieg wrócił, moze to problemy ze strony dostawcy.., i czy są jakieś niezbyt drogie anteny dające wyraźną poprawę ? w Top_netinfo pokazuje takie informacje o mocy sygnału: -80dBm, 51%, CSQ 16, i czy są to dobre parametry jak na hspa+, antena by pomogła ?

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

brak zasięgu 3G

Post17 lis 2014, 21:12

To zależy jaki Masz modem i czy on może mieć podłączaną antenę.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

szmichal

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 07 lis 2013, 10:53

brak zasięgu 3G

Post18 lis 2014, 11:08

Mam huawei e3131 i jest tam wejśćie na antene.

Awatar użytkownika
robiwielki

Ekspert
Posty: 2851
Rejestracja: 25 gru 2013, 18:11
Kontaktowanie:

brak zasięgu 3G

Post18 lis 2014, 14:18

Czasem jak się np. mieszka w takim miejscu gdzie nie ma zasięgu lub jest słaby to trzeba zapodać sobie antenę, lub gdy np. pada deszcz, śnieg to też trzeba.
Ktoś musi być „zły”, żeby ktoś był dobry. Równowaga w przyrodzie musi być.


Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

szmichal

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 07 lis 2013, 10:53

brak zasięgu 3G

Post18 lis 2014, 15:08

No tak, a podasz jakąś dobrą w sensownej cenie ?

Awatar użytkownika
robiwielki

Ekspert
Posty: 2851
Rejestracja: 25 gru 2013, 18:11
Kontaktowanie:

brak zasięgu 3G

Post18 lis 2014, 21:48

np. Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

To wszystko zależy czy się mieszka w dolinie czy na wyżynie, czy się mieszka w bloku i to wyże pietra czy raczej domku jednorodzinnym i czy kryte blacha czy nieś nie. 8-)
Ktoś musi być „zły”, żeby ktoś był dobry. Równowaga w przyrodzie musi być.


Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

brak zasięgu 3G

Post20 lis 2014, 16:17

Generalnie to wpierw sugeruję użyć TOPNetInfo i wymusić technologie 3G na modemie. Powiem Ci że często w mniejszych miejscowościach są z tym problemy, modem przełącza się na EDGE, mimo że mógłby korzystać z technologii 3G. Aby nie przełączał się wymuś użycie 3G, najlepiej via wspomniany Topnetinfo.

Możesz wypróbować kilka innych rozwiązań do zwiększenia zasięgu:
- mój patent to przewód USB podwójnie ekranowany, do którego podłączasz modem, modem umieścisz w miejscu o najlepszym sygnale,
- druga rzecz - router 3G, myślę że najbardziej praktyczne rozwiązanie, możesz go postawić w dowolnym miejscu nawet na strychu o ile masz tam gniazdka :) oczywiście w miejscu o najlepszym sygnale. Sygnał rozprowadzany przez WiFi. Jeśli zdecydujesz się na to rozwiązanie sugeruję zakup porządnego sprzętu bo rekomendowane przez wielu TP linki to zwykły szajs. Wybierz coś z Ovislink, AirLive4g lub Airlive N450R.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

szmichal

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 07 lis 2013, 10:53

brak zasięgu 3G

Post22 lis 2014, 14:05

rokko pisze:Generalnie to wpierw sugeruję użyć TOPNetInfo i wymusić technologie 3G na modemie. Powiem Ci że często w mniejszych miejscowościach są z tym problemy, modem przełącza się na EDGE, mimo że mógłby korzystać z technologii 3G. Aby nie przełączał się wymuś użycie 3G, najlepiej via wspomniany Topnetinfo.

Możesz wypróbować kilka innych rozwiązań do zwiększenia zasięgu:
- mój patent to przewód USB podwójnie ekranowany, do którego podłączasz modem, modem umieścisz w miejscu o najlepszym sygnale,
- druga rzecz - router 3G, myślę że najbardziej praktyczne rozwiązanie, możesz go postawić w dowolnym miejscu nawet na strychu o ile masz tam gniazdka :) oczywiście w miejscu o najlepszym sygnale. Sygnał rozprowadzany przez WiFi. Jeśli zdecydujesz się na to rozwiązanie sugeruję zakup porządnego sprzętu bo rekomendowane przez wielu TP linki to zwykły szajs. Wybierz coś z Ovislink, AirLive4g lub Airlive N450R.


W topnetinfo wymuszam 3g, ale to nic nie zmienia, i ostatnio myślę że moze modem jest uszkodzony bo czasem zasięg mam za chwilę już troche gorszy, albo jak wyciągne go z usb i wsadzę ponownie to problem czasem ustępuje czasem nie, jakby był uszkodzony moim zdaniem. A w router to raczej nie ołaca mi sie inwestować, z około pół roku kończy mi sie umowa więc nie wiem czy sie ołaca teraz inwestować.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

brak zasięgu 3G

Post22 lis 2014, 15:01

z jakiś czas tamu jeszcze wszystko było dobrze a teraz mam góra 1 kreskę w porywach do 2

Dziwne jak wcześniej było wszystko dobrze ?
Może być modem uszkodzony :(
Nie masz nowej przeszkody np. nowy budynek/blok itp. itd ?

Wciśnij F8 podczas uruchomienia komputera --> wybierz Ostatnio znana dobra konfiguracja --> Enter.
Nie pomoże to przywróć/użyj punkt przywracania systemu z ostatnią datą kiedy było OK.

Start --> Panel sterowania --> Opcje internetowe --> zakładka Połączenia --> Ustawienia sieci LAN
--> zaznacz Automatycznie wykryj ustawienia - OK - Zastosuj - OK.
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Start --> Panel sterowania --> Centrum sieci i udostępniania --> Połączenie lokalne IPv4 --> Właściwości
--> Protokół internetowy w wersji (TCP/IPv4) --> Właściwości.

kliknij aby powiększyć:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

W Konfiguracji alternatywnej wpisz odpowiednie dane z umowy:
- Adres IP
- Maska podsieci
- Brama domyślna

Preferowany serwer DNS
Alternatywny serwer DNS
- możesz zmieniać.

Google
8.8.8.8
8.8.4.4
-------------------
lub Open
208.67.222.222
208.67.220.220
-------------------

Po drodze/wcześniej odhacz Protokół internetowy w wersji 6 (TCP/IPv6)

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
OK.

Sprawdź:
http://www.hotfix.pl/zmniejszanie-pingu ... a-a153.htm
Nie dotyczy tylko zmniejszenia pingu w grach, dotyczy również optymalizacji łącza...

Klikamy dwukrotnie lewym przyciskiem myszy na zasadzie Ogranicz rezerwowalną przepustowość.

W oknie właściwości będą widoczne trzy opcje Nie skonfigurowano, Włączone oraz Wyłączone. Zaznaczamy opcje Włączone, po czym w polu >Limit przepustowości (%) wpisujemy wartość 0, podobnie jak na poniższym zrzucie. Po zmodyfikowaniu ustawień wybieramy Zastosuj i potwierdzamy OK.

Na Windows 7 jest tak:

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Inna alternatywa to:
1. Sprawdzenie czy nie masz wirusów.

Przeskanuj komputer Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Zaktualizuj program oraz bazę wirusów.
Pełne skanowanie
(nie instaluj wersji PRO tylko Freeware/Darmowy)
W razie wykrycia infekcji usuń zainfekowane pliki.
Usuń zarażone pliki z kwarantanny.

Po skanowaniu wrzuć z niego raport na:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
lub na: lub: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Wrzuć obowiązkowe logi
OTL.txt i Extras.txt --> http://www.hotfix.pl/obsluga-programu-otl-a143.htm
FRST --> bezpieczenstwo/korzystanie-z-frst-t28530.html

Logi/raporty wklejasz na:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
lub: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
a na forum podajesz tylko linki do nich.

2. Kontakt z dostawcą internetu.
3. Lepsza antena (może nawet zewnętrzna).

Sprawdzałeś czyszczenie komputera/systemu ?

CCleaner.
U góry po lewej "Cleaner" na dole Analiza - Uruchom Cleaner
później "Rejestr" Skanuj by znaleźć problemy - Napraw zaznaczone problemy.
CCleanera używaj po częstym surfowaniu po internecie oraz po każdej deinstalacji programów i sterowników.

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Eusing Free Registry Cleaner.
(dokładniej czyści rejestr)
Wybierasz język / language / Polish.
Przewiń --> Skanuj rejestr --> Napraw rejestr.

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

szmichal

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 07 lis 2013, 10:53

brak zasięgu 3G

Post22 lis 2014, 15:35

Nie masz nowej przeszkody np. nowy budynek/blok itp. itd ?

Nie, nic sie zmieniło
Wciśnij F8 podczas uruchomienia komputera --> wybierz Ostatnio znana dobra konfiguracja --> Enter.
Nie pomoże to przywróć/użyj punkt przywracania systemu z ostatnią datą kiedy było OK.

z 2 tygodnie temu stawiałem system od nowa z myślą że to coś pomoże ale nic nie dało więc z systemem jest raczej ok, wirusów też raczej nie mam bo jak i na starym systemie i nowo zainstalowanym było to samo ale jutro zobaczę i logi wyśle z OTL też, mam antenę kupiłem tą co kolega wyżej napisał i pomogło ale tak jak pisałem czasem zasięg nadal potrafi zniknąć ,wiec moze faktycznie coś z modemem, jak narazie spróbuje z tymi ustawieniami pozmieniac.
A czyszczę system dosyć często

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

brak zasięgu 3G

Post24 lis 2014, 20:07

ostatnio myślę że moze modem jest uszkodzony bo czasem zasięg mam za chwilę już troche gorszy

Niekoniecznie, modem może tracić zasięg jeśli w pobliżu jest wiele nadajników. Przy utracie sygnału nie zaobserwowałeś przejścia BTS-a na inny?
Ps. Możesz też wymusić konkretne pasmo 900 lub 2100, w ten sposób czasem można wymusić korzystanie z konkretnego nadajnika.
Obrazek



  • Reklama

Wróć do „Sieci komputerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości