DNS Comodo. Wasze opinie.

Wszystko co jest związane z sieciami komputerowymi
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22679
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

DNS Comodo. Wasze opinie.

Post15 lut 2014, 00:23

Co sądzicie o DNS Comodo? Czy one rzeczywiście są bezpieczniejsze i lepsze od pozostałych? :mrgreen:

Na stronie Comodo wyrażają się o nich w samych superlatywach, a ja chciałabym poznać Wasze zdanie na ich temat... Przede wszystkim chodzi mi o bezpieczeństwo.

Używałam krótko DNS od Neostrady, ale ciągle mnie rozłączało, więc zdecydowałam się je zmienić na te od Comodo. Na razie jest niewielka poprawa, ale już wiem, że to może być tylko chwilowe...

Co sądzicie o DNS Comodo? I czy ich używacie? :mrgreen:
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

DNS Comodo. Wasze opinie.

Post15 lut 2014, 00:33

Co ma do adresu DNS Comodo ?
Wpisujesz inny w protokole, sprawdzasz czy OK a ja tak to jedziesz na nim :)
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22679
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

DNS Comodo. Wasze opinie.

Post15 lut 2014, 00:43

XMan, zmieniłam DNS primary (pierwszy) i secondary (drugi) w ustawieniach mojego rutera.

Chociaż zgodnie z zaleceniami Orange, po serii włamań na modemy/rutery powinnam używać ich DNS.

Na stronie Comodo tak zachwalają ich DNS, że chcę poznać opinię innych.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Lena

Globalny Moderator
Posty: 4554
Rejestracja: 10 lut 2009, 19:42
Lokalizacja: Sz-n

DNS Comodo. Wasze opinie.

Post15 lut 2014, 10:05

stukot pisze:Używałam krótko DNS od Neostrady, ale ciągle mnie rozłączało, więc zdecydowałam się je zmienić


DNS nie ma nic wspólnego z rozłączaniem neostrady. DNS neo mogą być wolne ze względu na przeciążenia dlatego warto je zmienić na inne DNS.

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

DNS Comodo. Wasze opinie.

Post15 lut 2014, 12:20

Na stronie Comodo tak zachwalają ich DNS, że chcę poznać opinię innych.

Zdziwiłbym się jakby było inaczej. Każdy swoje chwali...

Nie ma bezpiecznych DNSów, każdy może zostać zaatakowany przez hakerów.
DNSy Comodo z tego co widzę mają dłuższy czas odpowiedzi od standardowych które mam, także dla mnie są bezużyteczne.

Jak chcesz mieć szybko i w miarę bezpiecznie postaw swój lokalny serwer DNS, kiedyś opisywałem na Hotfix jeden z softów do tego. Przy lokalnym DNS czas opóźnienia praktycznie zerowy.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22679
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

DNS Comodo. Wasze opinie.

Post15 lut 2014, 19:19

Więc tak, po zmianie DNS na te od Comodo rzadziej mnie rozłącza... Jak na razie...

Jakie inne DNS warto by przetestować, gdybym nadal miała problemy z netem? Myślałam o OpenDNS...

Lena, skoro DNS nie ma nic wspólnego z rozłączaniem Neostrady, to dlaczego po ich zmianie rzadziej mnie rozłącza? :mrgreen:

To przypadek? :mrgreen:
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
me@djohnsc

Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 22 lis 2008, 19:28
Lokalizacja: Śląsk

DNS Comodo. Wasze opinie.

Post15 lut 2014, 19:19


Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22679
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

DNS Comodo. Wasze opinie.

Post15 lut 2014, 19:29

Me@djohnsc, na razie pozostanę przy tych od Comodo, jednak następne do testu były Google, albo OpenDNS.

Czemu po zmianie DNS z tych od Orange lepiej działa mi net? :mrgreen:

Cieszę się z tego, ale wiem że poprawa może być chwilowa... Wcześniej co chwila mnie rozłączało... I ruter w kółko się restartował...
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

DNS Comodo. Wasze opinie.

Post16 lut 2014, 12:23

DNSy nie mają nic wspólnego z rozłączaniem Internetu. W przypadku dużego obciążenia zwiększają się jedynie czasy oczekiwania na załadowanie witryny - mówiąc w dużym skrócie. Warto wybrać te DNSy które dla nas są najszybsze. Testy zawsze należy wykonać przynajmniej 3-krotnie w różnych porach dnia.

Ja DNSów Google z racji aktualnie wykonywanego zawodu nie używam i nie będę używał ;)
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22679
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

DNS Comodo. Wasze opinie.

Post16 lut 2014, 19:11

Czyli mnie często rozłączało, bo DNS od Orange były przeciążone?

Na razie widzę poprawę. Nie wiem, na jak długo... :mrgreen:
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

DNS Comodo. Wasze opinie.

Post16 lut 2014, 19:40

Jeszcze raz powtórzę to nie było żadne rozłączanie. Jeśli serwery DNS są przeciążone np. wskutek ataków Ddos następuje problem w uzyskaniu danych niezbędnych do połączenia ze zdalnym hostem i to zwykle objawia się błędem połączenia, nie świadczy to że router zerwał połączenie po prostu DNS nie zwrócił informacji przez co nie można było wczytać żądanej strony www. Zastosowanie innego DNS bądź użycie aplikacji wdrażającej lokalny DNS rozwiązuje problem - dlatego widzisz poprawę.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW



  • Reklama

Wróć do „Sieci komputerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość