Dwa routery po kablu

Wszystko co jest związane z sieciami komputerowymi
antek15444

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 24 mar 2014, 18:44

Dwa routery po kablu

Post02 lut 2015, 00:19

Witam

Chciał bym zwiększyć u siebie zasięg wifi w domu. Posiadam teraz router linksys wrt54gl który jest podłączony do modemu i nadaje sygnał wifi. Zasięg w domu jednak nie jest najlepszy i chciałem zastosować drugi router który nadawał by sygnał wifi. Routery chciał bym połączyć między sobą kablem wifi, i tu moje pytanie. Czy jeżeli drugi router podłącze po kablu ethernet to będzie działało nadawanie wifi? Jaki router musiał bym zakupić? Poniżej szkic jak by to miało wyglądać
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
lewy

Ekspert
Posty: 1462
Rejestracja: 15 gru 2009, 11:10

Dwa routery po kablu

Post02 lut 2015, 16:37

Wystarczy dowolny router WiFi ze złączem Internet, który posiada tryb AP (AccessPoint). Na nowym routerze nadajesz tylko inną nazwę SSID.

antek15444

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 24 mar 2014, 18:44

Dwa routery po kablu

Post02 lut 2015, 21:15

Czy ten router by się nadawał Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników ?

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Dwa routery po kablu

Post02 lut 2015, 23:04

Nie powinien sprawiać problemów. Konfigurację tryby AP dla routera TP-Link TL-WR841N znajdziesz tutaj Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

100%

Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 12 gru 2013, 22:38

Dwa routery po kablu

Post08 lut 2015, 12:30

Ważne jest gdzie znajduję się router i jakie są przeszkody w rozprzestrzenianiu fal. Należy wziąć pod uwagę obecność takich czynników jak ściany, duże meble oraz urządzenia elektroniczne w pomieszczeniach. Duża liczba urządzeń elektronicznych i AGD emituje fale radiowe o częstotliwości, która w duży sposób może wpłynąć na wydajność routera Wi-Fi. Na zakłócenia odbioru fal radiowych podczas połączenia Wi-Fi w Twoim domu, mogą mieć również wpływ następujące przedmioty: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Zakłócenia są powodowane też innymi sieciami bezprzewodowymi. Mógłbyś użyć jakiś Wifi analizer. Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
antek15444 pisze: Routery chciał bym połączyć między sobą kablem wifi,
nie ma takiego kabla :) jak wi-fi

antek15444

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 24 mar 2014, 18:44

Dwa routery po kablu

Post17 lut 2015, 18:44

Witam

Nie miałem możliwości wcześniej odpisać na posta. Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Kolego/koleżanko z postu powyżej. Faktycznie mój błąd z tym kablem, chodziło mi o kabel ethernet. Problem już rozwiązany. Jeszcze raz dzięki wielkie za pomoc.



  • Reklama

Wróć do „Sieci komputerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości