Dwie bramy domyślne w połączeniu wifi

Wszystko co jest związane z sieciami komputerowymi
Awatar użytkownika
rozmus

Użytkownik
Posty: 178
Rejestracja: 06 lip 2010, 21:28

Dwie bramy domyślne w połączeniu wifi

Post05 sie 2014, 00:50

Witam

Wprawdzie wszystko działa jak należy, ale zastanawia mnie, że zawsze przy podłączonym internecie po sieci WiFi mam w szczegółach połączenia sieciowego dwie bramy domyślne.
Jeśli dam kursor na ikonę połączenia to również pokazuje mi zawsze dwie sieci przy czym pierwsza jest nazwana prawidłowo a druga zawsze "niezindyfikowana", obie mają połączenie do internetu. Taka sama sytuacja jest w centrum sieci.
Wydaje mi się, że powinna być zawsze jedna brama domyślna.
Nie ważne z jaką siecią się łączę zawsze są dwie bramy domyślne?
Przy czym jedna zawsze ma początek taki sam jak adres IPv4, natomiast druga zawsze jest całkiem inna.
Przykład:
Adres IPv4
100.64.xx.xxx

Bramy domyślne IPv4
169.254.xxx.xxx
100.64.xxx.xxx

Czy to jest normalne, że zawsze mam dwie bramy w każdym połączeniu? Z każdą siecią tak mam. Łączyłem się chyba z 10- cioma i zawsze mam po dwie bramy domyślne. :-|


pozdrawiam

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Dwie bramy domyślne w połączeniu wifi

Post05 sie 2014, 12:13

Zostaw tak jak jest.
W przypadku awarii internetu komputer będzie się łączyć z drugą bramą ;)
Masz wyłączony/odhaczony Protokół internetowy w wersji 6 (TCP/IPv6) ?
Jeżeli nie to zrób to...
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
rozmus

Użytkownik
Posty: 178
Rejestracja: 06 lip 2010, 21:28

Dwie bramy domyślne w połączeniu wifi

Post05 sie 2014, 17:53

Dzięki za odpowiedź.

Jeśli wyłączę protokół internetowy w wersji 6, to faktycznie jedna brama znika. Pozostają jednak dwie sieci w centrum sieci oraz po najechaniu kursorem na ikonę połączonej sieci (nawet po ponownym połączeniu już z wyłączonym protokolem w wersji 6).
Nie będę sobie jednak tym zawracał głowy, bo połączenia działają dobrze.
Upewniłeś mnie, żeby się tym nie przejmować.
:)

Awatar użytkownika
leon1956

Ekspert
Posty: 775
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:47
Lokalizacja: Stamtąd

Dwie bramy domyślne w połączeniu wifi

Post05 sie 2014, 23:29

XMan pisze:W przypadku awarii internetu komputer będzie się łączyć z drugą bramą ;)

Nie będzie się łączyć . Może być tylko jedna prawidłowa brama .
rozmus pisze:Jeśli wyłączę protokół internetowy w wersji 6, to faktycznie jedna brama znika.
.
Nie wiadomo dlaczego protokół internetowy w wersji 6 u Ciebie się uaktywnił ( zainstalowane programy , zmiany ustawień w systemie ), ale czasami tak jest i wiele osób pisze na forach o problemie z np. Kartą tunelową Toredo , która jest odpowiedzialna za protokół IPv6 . Ten protokół nie jest jak na razie używany i można np. odinstalować tę kartę / urządzenie - Windows przy następnym uruchomieniu powinien sam poradzić sobie z tym problemem .
I jeszcze jedno pytanie . W jaki sposób masz dostarczany internet ?
A co do bram sieciowych ( internetowych ) -->>>

Kod: Zaznacz cały

http://pl.wikipedia.org/wiki/Brama_sieciowa
Złośliwość jest podstawą wszelkiej znajomości i przyjaźni z osobnikami rodzaju ludzkiego . Dowodzi inteligencji i zainteresowania drugą osobą .

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Dwie bramy domyślne w połączeniu wifi

Post06 sie 2014, 10:29

XMan pisze:W przypadku awarii internetu komputer będzie się łączyć z drugą bramą ;)

Nie będzie się łączyć . Może być tylko jedna prawidłowa brama .

Nie tak zupełnie, post pisałem przed odpowiedzią i sugerowałem się tak jak kiedyś miałem.
Jeśli dam kursor na ikonę połączenia to również pokazuje mi zawsze dwie sieci przy czym pierwsza jest nazwana prawidłowo a druga zawsze "niezindyfikowana", obie mają połączenie do internetu. Taka sama sytuacja jest w centrum sieci.

Posiadam lokalną radiówkę, antena była ustawiona w tym samym kierunku na jeden nadajnik
oddalony 0.5 km. oraz drugi 5 km.
Wykrywało mi również dwie sieci i jak była awaria na pierwszym to miałem internet z drugiego ;)
Teraz mam ustawioną antenę w odwrotnym kierunku i wykrywa mi tylko jedną sieć.
Dodatkowo kazałem sprawdzić Protokół internetowy w wersji 6 (TCP/IPv6).
Ogólnie jak internet dobrze działa to bym nic nie mieszał w ustawieniach tylko jedynie
wyłączenie TCP/IPv6.
Czym więcej tym lepiej :)

Jeszcze można zrobić/sprawdzić.

kliknij aby powiększyć:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

W Konfiguracji alternatywnej wpisz odpowiednie dane z umowy:
- Adres IP
- Maska podsieci
- Brama domyślna

Jeżeli na obydwu bramach masz połączenie z internetem to możesz również sprawdzić wpisanie
drugiej bramy w konfiguracji alternatywnej...

Preferowany serwer DNS
Alternatywny serwer DNS
- możesz zmieniać.
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
rozmus

Użytkownik
Posty: 178
Rejestracja: 06 lip 2010, 21:28

Dwie bramy domyślne w połączeniu wifi

Post04 paź 2014, 23:07

-- 04 paź 2014, 23:06 --


Doszedłem, dlaczego miałem te dwie sieci i bramy domyślne we wszystkich połączeniach.

Dziwne, bo chociaż miałem we właściwościach karty sieciowej zaznaczone uzyskaj adres IP automatycznie - to nie wiem dlaczego, była wpisana brama domyślna poniżej w tej wyszarzalej nieaktywnej kolumnie pod - Użyj następującego adresu IP.
Myślałem, że skoro jest ta pozycja nieaktywna, to nie ma wpływu na połączenie i tak powinno być a jednak kiedy ją usunąłem to wszystko jest już OK. Jedna sieć i jedna brama domyślna w polączeniu.
Dziwne, że skoro nieaktywna pozycja to jednak ją aktywowało w polączeniu a najdziwniejsze, że nigdy tego adresu tam nie wpisywałem a pojawił się po aktualizacji sterowników(?)
Mniejsza o to, już jest wszystko OK tak jak powinno.. :)

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Dwie bramy domyślne w połączeniu wifi

Post10 paź 2014, 21:34

Mogło same oprogramowanie instalacyjne namieszać, zależy jak programista je napisał.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)



  • Reklama

Wróć do „Sieci komputerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość