Interet LTE od Plusa wraz z Cyfrowym Polsatem

Wszystko co jest związane z sieciami komputerowymi
voland

Użytkownik
Posty: 143
Rejestracja: 18 wrz 2012, 19:27

Interet LTE od Plusa wraz z Cyfrowym Polsatem

Post16 sty 2015, 17:44

Witam,

do tej pory korzystałem z netu po kablu. Obecnie zmieniłem miejsce zamieszkania, na stałe.
Z wyboru, a w zasadzie z braku wyboru wziąłem od Plusa mobilny net LTE - najwyższa oferta. W połączeniu z Cyfrowym Polsatem oszczędzam wg nich i umowy 50% na necie. Ok. Net jest, działa. Prędkości są jakie są, nie narzekam. Testy pokazują czasami i 20GB/s, ping różnie, zależy od pogody - mieszkam na wsi, blisko lasu i czasami ostro wieje. 7.5GB danych (aktualizacja gry) pobrałem w niecałe 2 godziny. Mnie to odpowiada. Wcześniej po kablu wlokłem takie ilości i trwało to tydzień, do 2GB/s miałem. :mrgreen:

I teraz moje pytanie. Mam limit do 30GB/miesiąc. Co, jak to przekroczę. W necie różne rzeczy piszą, na YT podobnie, a ja chciałbym wiedzieć od kogoś, kto tego używa w podobny sposób.

Z netu korzystam standardowo, trochę tam, trochę tu. Pobieranie raczej niewielkie, ot taka aktualizacja raz na miesiąc może z 200MB+ do 1GB maksymalnie. Przypuszczam, że takiego świadomego pobierania (klikam i pobieram), to miesięcznie będzie może do 4-5GB wraz z serfowaniem.

Router to D-link DWR-116 Wi-Fi/LAN, modem to LTE HUAWEI E3372.
Na stronie routera są jakieś dane, nie wiem jak je czytać, oktety przychodzące 3081094614/wychodzące 796149020, pakiety unicast przych. 10077296, wych. 4999485, i multicast przy. 3, wych. 0.
Jak to czytać i jednocześnie kontrolować ile pobieram/pobrałem już w danym miesiącu.

O oktetach niby coś znalazłem, ale była uwaga, że można to liczyć dwojako. :oops:
Vista Business na ESPRIMO Mobile V5535

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Interet LTE od Plusa wraz z Cyfrowym Polsatem

Post18 sty 2015, 11:21

Co, jak to przekroczę. W necie różne rzeczy piszą, na YT podobnie, a ja chciałbym wiedzieć od kogoś, kto tego używa w podobny sposób.

W regulaminie świadczenia usługi wszystko pisze wystarczy wejść na stronę PLUSa dla Twojej oferty i pobrać w PDF dokumenty z regulaminem świadczenia usługi.

Ps. W Orange masz o wiele lepsze warunki niż w PLUS ale niższą prędkość w LTE, na ścisłość jeszcze więcej byś zaoszczędził, w PLUS za to jest lepszy zasięg, choć zawsze można kupić startówkę LTE i sprawdzić zasięg i transfery w Orange w Twojej okolicy.

Do pomiaru ilości zużytych GB sugeruję wykorzystać apkę na smartfona lub bezpośrednio online z kompa przez BOK PLUSa, trzeba założyć konto u nich.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

voland

Użytkownik
Posty: 143
Rejestracja: 18 wrz 2012, 19:27

Interet LTE od Plusa wraz z Cyfrowym Polsatem

Post19 sty 2015, 19:17

Nie posiadam smartfona, poszukam na stronie Plusa czy coś takiego jest i zainstaluję na kompie.
:)

Nie mogłem znaleźć, ale szukając po necie znalazłem NetWorx. Zobaczę jak się będzie sprawdzać.
:)
Vista Business na ESPRIMO Mobile V5535

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Interet LTE od Plusa wraz z Cyfrowym Polsatem

Post20 sty 2015, 13:13

Plus Online najdokładniejszy, ale aktualizacja stanu z dużym opóźnieniem, mimo to warto kontrolować stan środków przez ich BOK.

Kod: Zaznacz cały

https://ssl.plusgsm.pl/ebok-web/basic/loginStep1.action
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

voland

Użytkownik
Posty: 143
Rejestracja: 18 wrz 2012, 19:27

Interet LTE od Plusa wraz z Cyfrowym Polsatem

Post20 sty 2015, 19:12

To chyba nie dla mnie. Winien jestem wyjaśnienie. Z Plusa mam jedynie kartę SIM do modemu, nie mam telefonu, jestem z innej sieci i wysyłanie smsów nie wchodzi w grę, zalogowanie na stronę podobnie, także chyba pozostanę przy tym co mam właśnie i będę liczył w słupkach.

Aby poznać swoje hasło, zadzwoń pod 2601 z telefonu Plusa.

Dodzwonić się do nich... uh, mam wisieć 20 minut na telefonie? Nie, dziękuję za tę frajdę.

Chciałem zalogować się do nich na forum... :roll: Zarejestrowałem się i teraz czekam...
:oops:
Vista Business na ESPRIMO Mobile V5535



  • Reklama

Wróć do „Sieci komputerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości