Internet bezprzewodowy do laptopa - iPlus

Wszystko co jest związane z sieciami komputerowymi
kemot00

Użytkownik
Posty: 110
Rejestracja: 11 sty 2009, 14:43
Lokalizacja: Suwałki

Internet bezprzewodowy do laptopa - iPlus

Post12 sie 2009, 13:33

Hej, jestem kompletnie zielony.. na Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników nie za bardzo rozumiem o co chodzi..
mam zamiar wybrać: # iPlus USB Huawei E272 HSPA 7,2 Mb/s już za 10 zł, zamiast 60 zł! .. to bd plamic 60zł co miesiąc??? czy jak?
Ostatnio zmieniony 12 sie 2009, 13:55 przez rokko, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawiono błędy w pisowni, zmieniono tytuł
Procesor: DualCore AMD Athlon 64 X2 2,19GHz 4200+
Płyty główna: MSI K9N Neo v2/v3
Pamięć RAM: 3,00GB
Windows: Windows 7 Ultimate
GPU: NVIDIA GeForce 9500 GT (1024 MB)
HDD: Seagate (250GB)

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Internet do Laptopa

Post12 sie 2009, 13:53

Wpierw to ja radzę kupić startówkę iPlusa lub jakiegokolwiek innego operatora i sprawdzić jaki będziesz miał uciąg, żeby później nie było rozczarowań. Oczywiście w ostateczności zawsze można dokupić antenę zewnętrzną i podpiąć ją do modemu (o ile posiada odpowiednie złącze antenowe).
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

kemot00

Użytkownik
Posty: 110
Rejestracja: 11 sty 2009, 14:43
Lokalizacja: Suwałki

Internet bezprzewodowy do laptopa - iPlus

Post12 sie 2009, 14:03

aa i czyli mam podłączyć z Bluetooth z programem? zobaczę.. kupię za 10zł.
Procesor: DualCore AMD Athlon 64 X2 2,19GHz 4200+
Płyty główna: MSI K9N Neo v2/v3
Pamięć RAM: 3,00GB
Windows: Windows 7 Ultimate
GPU: NVIDIA GeForce 9500 GT (1024 MB)
HDD: Seagate (250GB)

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Internet bezprzewodowy do laptopa - iPlus

Post12 sie 2009, 14:12

Ogólnie rzecz biorąc, przed jakimkolwiek większym zakupem usługi dostępu do internetu czy to z Play'a czy z Plusa czy jakiegokolwiek innego operatora zawsze sprawdzaj czy będzie odpowiedni zasięg. Ich mapy zasięgu są do kitu. Sprawdź na btsearch.pl w jakiej odległości Masz BTS'a i czy będzie zasięg 3G. Najlepiej kupić starter, pożyczyć od kogoś modem HSDPA lub w ostateczności wrzucić kartę simdata do telefonu z obsługą 3G i sprawdzić w praktyce jaki będzie transfer u ciebie w chacie.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

kemot00

Użytkownik
Posty: 110
Rejestracja: 11 sty 2009, 14:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Internet bezprzewodowy do laptopa - iPlus

Post13 sie 2009, 19:34

już nie ważne. mam internet z d-link 1MB/s. w pokoju 512kb/s, a na balkonie 1mb/s. co zrobić zeby sygnał był Wysoki? czy musze kupić WiFi? i jaką polecacie? bo jestem kompletnie zielony.
Procesor: DualCore AMD Athlon 64 X2 2,19GHz 4200+
Płyty główna: MSI K9N Neo v2/v3
Pamięć RAM: 3,00GB
Windows: Windows 7 Ultimate
GPU: NVIDIA GeForce 9500 GT (1024 MB)
HDD: Seagate (250GB)

Awatar użytkownika
Areecki

VIP
Posty: 503
Rejestracja: 25 lis 2008, 21:53
Lokalizacja: świętokrzyskie

Internet bezprzewodowy do laptopa - iPlus

Post25 sie 2009, 16:26

rokko, a czy jest jakiś radiowy net w Polsce gdzie jest spory - lub nie ma w ogóle limitu pobierania danych ?
Bo chciałem zrezygnować z internetu przewodowego z racji tego iż muszę dodatkowo opłacać amonament za telefon.
Po 3 latach katorgi z Neostradą - przejdę chyba na Netie bo jest troszkę taniej, ale niestety telefon dalej będę musiał
opłacać.

Zasięg mam słaby też z radiowych , kolega kiedyś przyszedł z Laptopem i też mieszka na wsi (gdzie indziej)
musiał kupować taki modem z 4 antenami wielkości kartki A4 i jak jego wystawiłem na parapet to miałem niezłą
przepustowość ale te limity danych mnie odstraszają całkiem.
Czy są jakieś anteny które można przymocować na zewnątrz na ścianie domu lub na dachu - by zwiększyć zasięg ?

-- Dzisiaj, 17:04 --

Aktualnie iPlus ma w promocji za 49 zł limit 1,5 gb miesięcznie - więc to jest jakiś śmiech na sali :D
Rozumiem iż prędkość takiego internetu zależna jest od zasięgu danej sieci ?
Chcesz podziękować użytkownikom za pomoc na forum ?
Zaproś znajomych do korzystania z serwisu... www.forum.hotfix.pl
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Internet bezprzewodowy do laptopa - iPlus

Post28 sie 2009, 02:16

rokko, a czy jest jakiś radiowy net w Polsce gdzie jest spory - lub nie ma w ogóle limitu pobierania danych ?

Nie znam takiego, jedynie na niektórych hotspotach z darmowym internetem bodajże nie ma limitów (jest za to limit max podłączeń, ilośc jednocześnie podłączonych userów do AP-ka nie może przekraczać pewnej liczby uwarunkowanej możliwościami technicznymi sieci lub ograniczoną odgórnie przez providera), a tak to każdy provider musi nadać limit bo inaczej byłaby wolna amerykanka i jakość oferowanych usług byłaby tragiczna.

Jak Masz możliwość zainstalowania kablówki i to jeszcze z Netii to się nawet nie zastanawiaj. Ja niestety muszę użytkować te nieszczęsne radiówki ale u mnie liczy się głównie mobilność i fakt że mogę sobie z niego korzystać wszędzie, no prawie wszędzie ;)

Czy są jakieś anteny które można przymocować na zewnątrz na ścianie domu lub na dachu - by zwiększyć zasięg ?

Tak są, ale jaka to dokładnie ma być antena pod jakie łącze, typowo radiowe WiFi czy pod modem GSM? W jaki sposób dostajesz sygnał WiFi?

Rozumiem iż prędkość takiego internetu zależna jest od zasięgu danej sieci ?

Nie tylko od zasięgu ale również ilości podłączonych userów do jednego punktu dostępowego (do bazy). Jak Masz zasięg 3G to powinno całkiem przyzwoicie smigać ale z tym to różnie jest. Najlepszą ofertę ma oczywiście Play ale musisz mieć dobry zasięg 3G bo jeżeli nie to net w cale nie odbierzesz. W takich sytuacjach dobrze jest kupić startówkę i przetestować w praktyce co i jak i czy jest sens zakupu usługi abonamentowej lub Play na kartę, tam te limity są całkiem przyzwoite.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW



  • Reklama

Wróć do „Sieci komputerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości