Internet przez satelitę

Wszystko co jest związane z sieciami komputerowymi
diorek

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:15

Internet przez satelitę

Post20 kwie 2010, 21:52

chodzi mi po głowie ostatnio pomysł nowego netu na wsi - jest tam mega problem z zasięgiem GSM i nawet NEO tam nie ma:) jedyne co wchodzi w grę to satelita bo to wszędzie złapie sygnał.. trochę info już znalazłem w sieci ale chciałbym zaczerpnąć info od kogoś kto miał z tym do czynienia..:)

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Internet przez satelitę

Post20 kwie 2010, 22:32

Zalety takiego internetu:
- możliwość korzystania z internetu w trudno dostępnych miejscach

Wady:
- wysoki koszt instalacji
- bardzo wysoki abonament
- czułość na warunki atmosferyczne

Darowałbym sobie taki internet, chyba że na prawdę nic innego nie Masz do dyspozycji.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW


Awatar użytkownika
Maciak Plock

VIP
Posty: 787
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:48
Lokalizacja: Płock!
Kontaktowanie:

Internet przez satelitę

Post21 kwie 2010, 14:39

Ostatnio czytałem że neostrada też wprowadza internet cyfrowy, ale tak jak pisał rokko koszty nie są małe;p

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Internet przez satelitę

Post21 kwie 2010, 17:20

Ostatnio czytałem że neostrada też wprowadza internet cyfrowy, ale tak jak pisał rokko koszty nie są małe;p

- masz rację, ale nie wiemy jaka to jest wioska ?
Temat został niedokładnie opisany.
Nie wierzę że są takie wioski bez kabla, może i są to wtedy pozostaje najtańsza satelita t/j pisałem.
Jeżeli jest kabel to jest więcej niż kilka wyborów operatorów sieci.
W ostatnich dniach oferty oraz ceny lecą na ,,łeb i szyję" :D
Coraz tańsze ;)
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
stilio

Użytkownik
Posty: 156
Rejestracja: 19 gru 2009, 22:25
Lokalizacja: localhost

Internet przez satelitę

Post21 kwie 2010, 17:57

Ostatnio czytałem że neostrada też wprowadza internet cyfrowy

Wprowadza, wprowadza ale ceny są zawrotne >> Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Cennik opcji:
512/96 kb/s: 159 zł miesięcznie,
1024/128 kb/s: 199 zł miesięcznie,
2048/128 k/bs: 299 zł miesięcznie,

badzer

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 22 kwie 2010, 15:11

Internet przez satelitę

Post23 kwie 2010, 14:13

hej, to jest tak : np. ostatnio wprowadzili nowy cennik na satelitarny internet, ale to moim zdaniem jest raczej ostateczność, dla takich miejsc gdzie już w ogóle nic nie dociera.
Co do Cyfrowego Polsatu, to daje może promil szans że ma tam sygnał jeżeli Neostrady tam nie ma. CP to głównie okolice Warszawy.
Ja bym proponował sprawdzić oferty operatorów komórkowych a w szczególności Orange bo mają cdma, a to działa trochę inaczej niż w innych sieciach. są tam 2 warianty z cdma (freedom pro - stacjonarny radiowy oraz free - mobilny z cdma), ja polecam mobilny. bo większe limity są itp.
Jak coś to pytaj.
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2010, 14:13 przez XMan, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawiłem pisownię, dodałem polskie znaki diakrytyczne.

hary

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 23 kwie 2010, 22:22

Internet przez satelitę

Post23 kwie 2010, 22:27

ale takich miejsc jest trochę w Polsce. nawet w miasteczkach są białe dziury. Czasami jest to ostateczność. ale jak kogoś stać na taką zabawę. raczej ludzie kupują coś takiego do pracy a nie do zabawy.

Kpc21

Użytkownik
Posty: 121
Rejestracja: 06 gru 2009, 19:01

Internet przez satelitę

Post01 maja 2010, 16:48

Mariusz X pisze:Ostatnio czytałem że neostrada też wprowadza internet cyfrowy, ale tak jak pisał rokko koszty nie są małe;p

A bo Neostrada to też jest internet cyfrowy. Słyszałeś kiedykolwiek o internecie analogowym? Internet z definicji jest cyfrowy.

Odpowiadajcie na temat, kolega chce założyć firmę ISP, a wy mu tu wyskakujecie z Polsatem i Orange Freedom. Na dostęp indywidualny to może i się nada, ale na nic więcej.

Nie wierzę że są takie wioski bez kabla,

Są. A jak jest kabel, to bywa że nie jest na nim dostępne ADSL, a jedynie połączenie komutowane (dial-up).'


A do autora. Internet satelitarny będzie raczej kiepsko działać, pingi po co najmniej kilka sekund. Jeśli chcesz to rozdzielać, to najwyżej na kilka osób. Jeśli chcesz zostać usługodawcą z prawdziwego zdarzenia, to przyjdzie ci dociągnąć do wioski (najszybciej drogą bezprzewodową, jeśli się da - link wi-fi, jeśli się nie da - radiolinia, ale tu już wchodzimy w wysokie koszta) porządne łącze, dedykowane dla zastosowań biznesowych np. w TK Telekom czy Netii. Poza tym musi być jakiś wysoki punkt na antenę bazową, jeśli nie ma, trzeba postawić maszt.
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

hary

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 23 kwie 2010, 22:22

Internet przez satelitę

Post03 cze 2010, 14:31

wiesz jak ktos nie ma innegow wyjscia to sie oplaca zamontowac internet satelitarny. nie jest to w tej chwili wymazone rozwiazanie ale zawsze to lepsze niz nic. Zgadzasz sie ze mna?

Regulamin forum.
7. Na forum używamy polskiej pisowni, uwzględniając stosowanie polskich znaków diakrytycznych (ą, ę, ć, ż, ź, ł, ę, ś, ó). Zdania powinny być wolne od błędów ortograficznych, zawierać odpowiednią formę stylistyczną i składniową, nie zapominając o znakach przestankowych.

Użyj opcji EDYTUJ i popraw błędy w swoich ostatnich postach nie tylko w tym temacie
ale oraz w innych,
XMan.

diorek

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:15

Internet przez satelitę

Post04 cze 2010, 13:35

Tak jak napisałeś Kpc21 gdy "wioski" nie mają dostępu do kabla i są np w puszczy to będzie problem z dostępem do netu. Net wifi czy radiowy raczej odpada, ponieważ nie pozwolą Tobie postawić mega wysokie masztu albo koszty wejścią będą bardzo wysokie. W takim przypadku chyba najlepiej się net satelitarny. Może będzie miał i wysokie pingi ale do przeglądania stron oraz maili będzie w sam raz... Wiem, że na Mazurach jest problem z dostępem do internetu i nawet mobilny się nie sprawdza... Antena na dachu ratuje sytuację ale nie na tyle aby łączyć się z netem...

hary

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 23 kwie 2010, 22:22

Internet przez satelitę

Post04 cze 2010, 20:57

nie musisz być na mazurach żeby nie mieć netu. wystarczy mieszkać koło lasu i zaczyna sie problem. wszystko przez to że jak napisałeś, komuś nie opłca się przeciagać kabla.

diorek

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:15

Internet przez satelitę

Post07 cze 2010, 22:25

znam przypadki, że na obrzerzach Warszawy ludzie nie mają sygnału komórkowego... i np muszą wychodzić na dwór aby zadzwonić:/

hary

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 23 kwie 2010, 22:22

Internet przez satelitę

Post07 cze 2010, 23:17

tutaj jest troche winny budynek. ja w takim mieszkam. musze wyjsc na dwor zeby miec normalny sygnal :)

diorek

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:15

Internet przez satelitę

Post08 cze 2010, 23:34

to może warto zainwestować w specjalne wzmacniacze sygnału??



  • Reklama

Wróć do „Sieci komputerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości