Internet regularnie rozłącza się

Wszystko co jest związane z sieciami komputerowymi
robek

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 29 lip 2014, 12:08

Internet regularnie rozłącza się

Post29 lip 2014, 12:23

Cześć, mam problem z Internetem na PC-cie. W domu mam livebox, logiczna "topologia" wygląda następująco:

Obrazek

Trzy laptopy korzystają z Internetu bezprzewodowo i wszystko działa bez zarzutu, czwarty prowadzący kablem od switcha - też OK, natomiast na połączeniu z czerwonym piorunem istnieje jakiś problem. Około 2 miesiące temu niedaleko domu uderzył piorun, strzeliły kable w ścianach - lecz problemem był tylko i wyłącznie spalony switch, wymieniłem go na nowy. Wszystko działało dobrze aż do niedzieli, kiedy zabrakło prądu. Od tej pory Internet ledwo działa, co chwile zrywa połączenie:

Obrazek

Komputer był skanowany, wszystkie syfy zostały wyrzucone. Adresy i DNS:

Obrazek

Próbowałem też opróżnić pamięć podręczną DNS i zmienić adresy na OpenDNS (to już tak profilaktycznie, to nie jest rozwiązanie tego problemu), ale myślę, że problem tkwi w warstwie fizycznej, chcę się tylko upewnić czy może to być uszkodzony kabel? Jeśli trzeba to mogę też przeanalizować ramki Wiresharkiem, ale myślę że w/w informacje wystarczą :)

Kabla niestety nie wymienię, bo trzeba będzie kuć ściany. Pozostanie kupienie karty sieciowej z antenką, która odbierałaby sygnał WiFi z liveboxa, ale to też jest różnica piętra więc mógłby być on dosyć słaby...

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Internet regularnie rozłącza się

Post29 lip 2014, 12:35

Wszystko działało dobrze aż do niedzieli, kiedy zabrakło prądu. Od tej pory Internet ledwo działa, co chwile zrywa połączenie:

Sprawdzałeś podczas rozruchu komputera/laptopa F8 - Ostatnio znana dobra konfiguracja ?
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

robek

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 29 lip 2014, 12:08

Internet regularnie rozłącza się

Post29 lip 2014, 12:51

Komputer jest podłączony do zasilacza UPS, więc nie wyłączył się przy zaniku prądu. Mimo wszystko sprawdziłem, nie pomogło.



  • Reklama

Wróć do „Sieci komputerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości