Jak prawidłowo ustawić WDS (WiFi bridge)?

Wszystko co jest związane z sieciami komputerowymi
Awatar użytkownika
EsAmo

Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 22 lip 2010, 22:43

Jak prawidłowo ustawić WDS (WiFi bridge)?

Post02 lip 2016, 16:46

Hejho! :)

Po raz kolejny podszedłem do tematu bez sukcesów, więc proszę o pomoc.

Chcę zrobić mostek sieci bezprzewodowej z 1. routera D-LINK DWR-116 na 2. router TP-LINK TL-WR741N(D).

Przy obecnych ustawieniach z routera 1 mogę zrobić pinga na router 2 i w drugą stronę również, jednak z routera 2 NIE mogę pingować google.pl oraz z komputera podłączonego do routera 2 NIE mogę pingować routera 1.
Czyli router 2. łączy się z routerem 1., ale NIE pobiera DNSów (+ nie ma routera 1. jako gateway) oraz NIE kieruje klientów do routera 1 (tracert z komputera nawet nie przechodzi przez router 2.). Urządzenia podłączone do routera 2. NIE otrzymują automatycznie prawidłowego adresu IP (który wynikałby z DHCP na routerze 1)

Na 1. routerze nie ma ustawień dot. bridge (ew. może ma jakąś ukrytą blokadę?).

Na 2. routerze są ustawienia tak jak na zrzucie ekranu (zgodnie z instrukcją TP-Link dot. WDS): wyłączony DHCP, ustawiony WDS z routera 1. (prawidłowy ssid, mac, kanał, typ zabezpieczenia i hasło [prawidłowy wg założeń oraz empirycznie z pinga]), IP z LANa routera 1. (192.168.2.149). Router 1. ma LAN IP 192.168.2.1.

Jakieś pomysły?

Obrazek

---

Mostek potrzebuję, aby 'zwiększyć zasięg' routera 1. Niestety anteny na nim są na stałe, nie odkręcane.

Pzdr. & respekt

-- 02 lip 2016, 16:46 --

Jakieś pomysły, przynajmniej jak debugować? :)

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Jak prawidłowo ustawić WDS (WiFi bridge)?

Post03 lip 2016, 22:08

Adresy proponuję na początek ustawić statycznie, bez DHCP. Router do podłączony do NETa niech ma swoje IP, potem kablem na router numer 2 i ten jak ma ustawienia sieci, to niech wskazuje bramą na IP routera numer 1.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)



  • Reklama

Wróć do „Sieci komputerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości