Jak sprawdzić DNS w przeglądarce? I czy IP jest na czarnej

Wszystko co jest związane z sieciami komputerowymi
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Jak sprawdzić DNS w przeglądarce? I czy IP jest na czarnej

Post24 cze 2015, 00:06

Od niedawna w moim ruterze używam open DNS. Dzisiaj odpaliłam Firefox, nie było pewnej strony i wyświetliło mi się to:

Kod: Zaznacz cały

http://nxd.securedns.dnsbycomodo.com/main?InterceptSource=0&ClientLocation=us&ParticipantID=gee6qoe9ve6gggov5j5qpquaqccc5fnq&FailureMode=1&SearchQuery=&FailedURI=http%3A%2F%2Fdnsblchile.orgdnsblchile.org%2F&AddInType=4&Version=2.1.8-1.90base&Referer=&Implementation=0&method=GET


Czy to dowodzi, że przeglądarka używa ich DNS? Jeśli tak, to jak się tego pozbyć? :mrgreen:

I jak sprawdzić, czy moje IP jest na czarnej liście? Na stronie sklepu Indie Gala nie mogłam się zalogować, ponoć ze względów bezpieczeństwa. Aha, skoro mam zmienne IP (chyba) to czy może być na czarnej liście? :mrgreen:

Proszę o wyjaśnienia dobre dla typowego laika...

Edit:

Pierwszy problem rozwiązałam, info było podane na nie lubianej przez niektórych stronie, więc nie podam linka.

Trzeba było odpalić Panel sterowania, potem centrum sieci i udostępniania, zmień ustawienia karty sieciowej, wybrać aktywne połączenie, kliknąć na jego właściwości, zaznaczyć protokół internetowy w wersji 4, kliknąć na właściwości, upewnić się, że jest zaznaczone: użyj następujących adresów serwerów DNS i tam miałam te od Comodo i je zmieniłam na te od Open DNS. Oby to coś dało...
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
toska78

Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 22 maja 2015, 22:40

Jak sprawdzić DNS w przeglądarce? I czy IP jest na czarnej

Post24 cze 2015, 08:33

Co do szybkości serwerów DNS, w poniższym linku jest benchmark służący do testowania takich serwerów. Trzeba pobrać plik DNSBench.exe poprzez lewoklik na "Download now". Po uruchomieniu pliku przejść na zakładkę Nameservers i kliknąć "Run Benchmark" (jak na fotce w linku). Zacznie się skanowanie dostępnych na liście serwerów. Po zakończeniu wpisać 2 pierwsze od góry adresy w odpowiednich polach w sekcji "Użyj następujących adresów serwerów DNS" we właściwościach protokołu internetowego w wersji 4 swojego połączenia internetowego, a w przypadku korzystania z routera, w odpowiedniej zakładce w jego właściwościach.
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Jak sprawdzić DNS w przeglądarce? I czy IP jest na czarnej

Post29 cze 2015, 16:57

Toska78, co sądzić o tym:

Obrazek

Chyba używam najlepszych dla mnie DNS, czyli open... :mrgreen:

Mam pytanie: skoro w ruterze ustawiłam open DNS, to czy muszę je na sztywno wpisywać we właściwościach danego połączenia internetowego? Czy tam wystarczy zaznaczyć, że ma wybrać automatycznie DNS i czy wówczas nie użyje innych, niż te, które wybrałam? :mrgreen:
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
toska78

Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 22 maja 2015, 22:40

Jak sprawdzić DNS w przeglądarce? I czy IP jest na czarnej

Post29 cze 2015, 21:49

Mam trochę inne wyniki . Jak teraz testowałem, to najszybsze po poprzednim teście serwery (aktualnie ustawione - akurat te same co u ciebie), teraz znalazły się na 5. i 6. pozycji. Ogólnie to na 6. pierwszych miejscach mam serwery Open, a pierwszy GoogleDNS jest dopiero na 15. pozycji.
stukot pisze:Mam pytanie: skoro w ruterze ustawiłam open DNS, to czy muszę je na sztywno wpisywać we właściwościach danego połączenia internetowego? Czy tam wystarczy zaznaczyć, że ma wybrać automatycznie DNS i czy wówczas nie użyje innych, niż te, które wybrałam? :mrgreen:

Wydaje mi się że przy korzystaniu z routera priorytetem są ustawienia w jego panelu sterowania. Ale nie dam głowy, nie sprawdzałem tego jak korzystałem z routera. Nie wiem jak masz teraz ustawione we właściwościach protokołu swojego połączenia sieciowego, ale w logu z FRST są te same adresy co wyszczególnione (czyli aktualnie ustawione) w programie DNS Benchmark.
Edit. Zmieniłem adresy na najszybsze według DNS Benchmark dla lepszego samopoczucia :) .

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Jak sprawdzić DNS w przeglądarce? I czy IP jest na czarnej

Post03 lip 2015, 01:02

A jak sprawdzić czy moje IP jest na czarnej liście? I czy takie sprawdzanie ma sens, skoro używam rutera, więc zapewne mam zmienne IP? :mrgreen:
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.



  • Reklama

Wróć do „Sieci komputerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości