Jak stworzyć sieć domową?

Wszystko co jest związane z sieciami komputerowymi
Awatar użytkownika
btonga

Użytkownik
Posty: 102
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:18
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontaktowanie:

Jak stworzyć sieć domową?

Post27 gru 2008, 21:24

Witam,
Mam od dzisiaj dwa komputery w domu i chciałbym utworzyć sieć a ponieważ tak naprawdę jeszcze tego nie robiłem prosiłbym o pomoc. Podam wszystkie szczegóły : mój komputer stacjonarny, windows vista home premium podłączony bezpośrednio kablem do routera NETGEAR, model WGR614v9, drugi to laptop dell studio 1735, ten sam OS, połączony z siecią bez kabla czyli WIFI. Widzą się nawzajem i na tym się kończy. W oknie nazwa użytkownika i hasło wpisuję po kolei wszystko co wiem i nic. Udostępniłem wszystko... :roll: Co robię źle ?
Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 27 gru 2008, 21:36 przez me@djohnsc, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: zmieniłem tytuł
mac os x & win7 user

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Jak stworzyć sieć domową?

Post27 gru 2008, 21:40

Na początek proponuję lekturę -> Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Następnie sprawdź czy na obydwu komputerach Masz uruchomione wymienione usługi -> viewtopic.php?f=24&t=88
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
btonga

Użytkownik
Posty: 102
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:18
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontaktowanie:

Re: Jak stworzyć sieć domową?

Post27 gru 2008, 23:16

rokko
ja to wszystko wiem, mój problem polega tylko na tym, że nie wiem jaką nazwę użytkownika i hasło podać
mac os x & win7 user

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Jak stworzyć sieć domową?

Post28 gru 2008, 13:41

Podaj nazwę usera i hasło, dla którego Masz utworzone konto na tym kompie. Ewentualnie możesz w Centrum sieci i udostępniania wyłączyć udostępnianie na hasło.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
btonga

Użytkownik
Posty: 102
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:18
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontaktowanie:

Re: Jak stworzyć sieć domową?

Post28 gru 2008, 14:11

rokko pisze:Podaj nazwę usera i hasło, dla którego Masz utworzone konto na tym kompie. Ewentualnie możesz w Centrum sieci i udostępniania wyłączyć udostępnianie na hasło.


Dzięki rokko, tak zrobiłem i "wchodzę" do innego kompa, tylko jeszcze z udostępnianiem jest cosik nie tak, nie mogę wejść w prywatne foldery mimo tego, że są udostępnione.
Pozdrawiam
mac os x & win7 user



  • Reklama

Wróć do „Sieci komputerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość