Jaki router aby móc zwiększyć zasięg wi-fi

Wszystko co jest związane z sieciami komputerowymi
Awatar użytkownika
BLADE

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 18 lut 2012, 05:42

Jaki router aby móc zwiększyć zasięg wi-fi

Post08 sty 2016, 15:07

Witam, mam taki problem i proszę o pomoc w jego rozwiązaniu.

Otóż posiadam internet z UPC o szybkości 120 MB/s , router to jakieś nieporozumienie no ale taki dostałem od firmy.

Jest nim Technicolor model: TC7200.U poprzez kabel śmiga, nie narzekam.

Lecz niestety poprzez wi-fi gdy tylko zejdę piętro niżej na klatkę schodową już gubi zasięg.

Mieszkam w bloku czteropiętrowym nawet nie dawno był kapitalny jego remont, ocieplenie budynku styropianem na zewnątrz i malowanie wewnątrz, itd. wolę napisać aby potem nie było zbędnym pytań typu za grube ściany z betonu, itd.

Do czego dążę, chcę zrobić zakup własnego routera aby móc zwiększyć zasięg bezprzewodowy.

Po prostu aby była możliwość zwiększenia zasięgu wi-fi i odbioru go w bloku dalej gdzie okna niestety są nie na wprost siebie a po przeciwnej stronie.

Czy jest jakiś konkretniejszy modem w sensownych pieniądzach mam na myśli 300 max 400 zł aby móc zrobić zakup i żeby była możliwość podłączenia do niego zewnętrznej anteny, najlepiej znajdującej się w zestawie lub jakaś dobra lecz w też sensownych pieniądzach ???

Antenę zamontowałbym wówczas na balustradzie balkonu i kablem podłączyłbym do routera.

W tej chwili mam tak podłączony aktualny modem wyżej wymieniony z komputerem stacjonarnym że do niego doprowadzony jest kabel koncentryczny a od niego już kablem sieciowym do karty sieciowej w płycie głównej komputera.

Jeszcze jest przed tym rozgałęźnik który łączy tv. i neta aby była również możliwość oglądania telewizji poprzez tuner tv. kablowej z UPC.

Czy nie będzie wówczas problemu aby samemu po podłączeniu go ustawić wszystkie parametry w nim aby działał wówczas net bezproblemowo poprzez kabel i wi-fi ???

Pozdrawiam i liczę na pomoc w rozwiązaniu problemu.




  • Reklama

Wróć do „Sieci komputerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości